Harmonic Trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

witam,
... a ja se skomentuje ;-)
ad3. jedne to korekty (gartley/bat), inne to czesciej impulsy (butterfly/crab)
ad4. fakt, warto miec potwierdzenie z innego typu analiz
ad5. jak kto lubi. "potwierdzenie" oznacza tez wiekszy SL, a w sumie to nic nie potwierdza.
ad6. tak, warto i otwierac i zamykac
ad9. zmikajace harmoniki moga byc super okazja do gry w przeciwna strone.

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

ad5. jak kto lubi. "potwierdzenie" oznacza tez wiekszy SL, a w sumie to nic nie potwierdza.
Skuteczność modelowych formacji harmonicznych jest niska...!
Dla tego potwierdzenia to jest jedna z najważniejszych rzeczy....
Z limitami pozycję opłaca sie otwierać tylko przy naprawde mocnych poziomach, gdzie oprócz naszego patternu mamy dodatkowe rzeczy, np. ciekawe geometrie, 1:1, s/r, sd, grupowanie zniesień fibonacciego.
Nawet wtedy nie mozemy miec pewnośći, ze cena zatrzyma sie na wyznaczonym przez nas poziomie... Wiec warto miec potwierdzenie choćby z M5 czy M15...
Często mamy też do czynienia z szerokim PRZ... i wtedy potwierdzenie z formacji świecowe jest jedną z najwazniejszych narzędzi, które pozwoli nam odpowiednio położyć zlecenie SL i tym samym oszacować dobrze ryzyko, a co za tym idzie takż potencjalne TP...
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

michael7 pisze:Skuteczność modelowych formacji harmonicznych jest niska...!
taaa ... tylko co to znaczy? ile? na moje to nie ma co mowic o skutecznosci formacji bez okreslenia SL i TP i MM, a tutaj jest wiele opcji jak to robic.

michael7 pisze:Dla tego potwierdzenia to jest jedna z najważniejszych rzeczy....
potwierdzenia typu swiece nie maja wedlug mnie sensu, dobrze sie w ksiazkach sprzedaje i tyle. ...choc jest kilka rodzajow potwierdzen, ktore jak najbardziej warto/lubie stosowac.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

kor4x pisze:michael7 napisał:
Skuteczność modelowych formacji harmonicznych jest niska...!



taaa ... tylko co to znaczy? ile? na moje to nie ma co mowic o skutecznosci formacji bez okreslenia SL i TP i MM, a tutaj jest wiele opcji jak to robic.
Nie wiem czy masz taką możliwość, ale jeśli tak to polecam zrobienie sobie Backtestów np. na EUR/USD . Jeśli wszedłbyś na wszystki formacje z limitami to skuteczność oscylowałaby pewnie około 10%.
Przecież zawsze może być taka sytuacja...
Obrazek
Wiesz ile jest tego typu patternów... Sporo..

Żeby ograniczyc straty to trzeba patrzeć na trend i na inne rzeczy.
Oczywiście jeśli chodzi o trend, to wiadomo
kor4x pisze:ad3. jedne to korekty (gartley/bat), inne to czesciej impulsy (butterfly/crab)
Formacje harmoniczne, geometrie to naprawde potężne narzędzia, ale trzeba nauczyć się nimi posługiwać.... :)
pozdrawiam
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

michael7 pisze:Nie wiem czy masz taką możliwość, ale jeśli tak to polecam zrobienie sobie Backtestów np. na EUR/USD . Jeśli wszedłbyś na wszystki formacje z limitami to skuteczność oscylowałaby pewnie około 10%.
strasznie bym chcial, ale nie za bardzo mam obecnie mozliwosci techniczne.

tak jak pisalem, nie ma sensu okreslenie % skutecznosci bez na sztywno okreslonych zasad SL, TP, MM. 10% to chyba jak sie SL ustawia na 10p a TP na kilkaset pips.

jak cena przelatuje przez PRZ to sie lapie SLa i nie ma bolu. Moge zlapac 20 SL i pod rzad i jedna zyskowna mi odrobi straty. Ale jakbym czekal na potwierdzenie swieczkowe to juz by tak pieknie nie bylo bo SL sie wydluza.

michael7 pisze:Formacje harmoniczne, geometrie to naprawde potężne narzędzia, ale trzeba nauczyć się nimi posługiwać....
z tym sie zgodze :)

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

kor4x pisze:michael7 napisał:
Nie wiem czy masz taką możliwość, ale jeśli tak to polecam zrobienie sobie Backtestów np. na EUR/USD . Jeśli wszedłbyś na wszystki formacje z limitami to skuteczność oscylowałaby pewnie około 10%.



strasznie bym chcial, ale nie za bardzo mam obecnie mozliwosci techniczne.

tak jak pisalem, nie ma sensu okreslenie % skutecznosci bez na sztywno okreslonych zasad SL, TP, MM. 10% to chyba jak sie SL ustawia na 10p a TP na kilkaset pips.

jak cena przelatuje przez PRZ to sie lapie SLa i nie ma bolu. Moge zlapac 20 SL i pod rzad i jedna zyskowna mi odrobi straty. Ale jakbym czekal na potwierdzenie swieczkowe to juz by tak pieknie nie bylo bo SL sie wydluza.
Hmm.... tak się składa, że akurat mam możliwości żeby zrobić backtesty tylko, że nie tak do końca...Ponieważ jest to bardzo pracochłonne, ale moge CI zdradzić, że gdybys przyjął procentowe modele od Carney'a i zrobił odchylenie 2,5% od współczynnika fibo i do tego 20% odchylenia jeśli chodzi o czas między XB i BD.. (chodzi o to, żeby nie było takich patternów, gdzie odległość od XB lub BD stanowi np. mniej niż 30% całości) i przyjął taką zasadę, że świeczka która wchodzi w PRZ nie może go przebić o wiecej niż 10 pipsów. Dodatkowo punkt X jest lowem/highem z ostatnich 15 świeczek
To na wykresie H1 w od 2005-2010 nie przekracza 20%...
A co dopiero biorąc pod uwage te patterny, które były przebite o wiecej niż 10 pipsów....
Dlatego mówie, że skutecznośc samych patternów jest słaba...
Formacje harmoniczne fajnie pokazuja moment wejścia, punkt gdzie mozemy miec do czynienia z odwróceniem dotychczasowego ruchu ceny. Jeśli w tym miejscu widzę jeszcze pare rzeczy to zastanawiam sie nad zajęciem pozycji.
Od jakiegos czasu już sobie postanowiłem, ze nie wchdodze na sam pattern, chyba że jest tam dodatkowo ładne 1:1

Pisząc pattern, mam nam mysli formacje XABCD..
Testy nie obejmowały niestety formacji ABCD i innych struktur 1:1, tylko formacje XABCD z oznaczeniami S.Carney'a wyłączając deep crab

pozdrawiam

P.S. Jesli chodzi o SL to było ono ustawiane zaraz pod/nad świeczką poprzedzającą. TP było ustawiane wg fibo, 1TP 0.382 AD, 2TP 0.618 AD, dalsze TP po lini trendu.
Mówiąc skuteczność, mam na myśli ile z nich nie skończyło się na SL ;]
Suma sumarum i tak udało sie na tym zarobić, choć bardzo niewiele.
Ale jak wiadomo tę strategię wykorzystuje sie na wielu instrumentach finansowych, wtedy mamy szansę na znaczne podniesienie naszych zysków...
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

fajnie, zes to przebadal. Wiekszosc osob nigdy do tego etapu nie dotarla.
2.5% odchylenie to za malo. Dalbym 10%.

Jak patrze na niektore przyklady Carneya z ksiazki to w zyciu bym tego nie zagral, a co dopiero zamieszczac w ksiazce jako wzrocowy przyklad.

Harmonia to musi ladnie wygladac, a nie jakies kreaturki.

20% skutecznosc to mi wyglada na troche za ostro dobrane parametry.

Dodano po 4 minutach:

Obrazek

te chlopaki troche poplynely w druga strone, ale w kazdym raziem blizsze memu sercu te wyniki.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

fajnie, zes to przebadal. Wiekszosc osob nigdy do tego etapu nie dotarla.
2.5% odchylenie to za malo. Dalbym 10%.
Nie rozumiem, przecież robiłeś program do formacji harmonicznych....
Przecież gdybys dał takie odchylenie to miałbyś MILION patternów, byłyby one wszędzie !....
A PRZ byłby tak wielki, że to nie miałoby większego sensu !....
Osobiście używam 4,5%... i tak juz jest dużo patternów..... czasem jest spory zone... a co dopiero przy 10%...

Przykład Gartley!... Możliwe kombinacje fibo
AB/XA = 0.618
BC/AB = 0.382, 0.5, 0.618, 0.707, 0.786, 0.886
CD/BC = 0.786
AD/XA = 1.272, 1.414, 1.618,

Wyobraż sobie teraz, że masz odchylenie 10%.... Patterny sa wszędzie !!! Nie nadążyłbyś klikać... No i nie nadążyłbys zasilać na nowo rachunku xD
kor4x pisze:Jak patrze na niektore przyklady Carneya z ksiazki to w zyciu bym tego nie zagral, a co dopiero zamieszczac w ksiazce jako wzrocowy przyklad.
Taa.... Carney ma niekiedy dziwne setupy... na tych swoich rysunkach
kor4x pisze:Harmonia to musi ladnie wygladac, a nie jakies kreaturki.
Taaak, dlatego mam warunek z czasem, który skutecznie odsiewa jakies kreaturki ;]... choc niekiedy one tez dają radę...

Co do tego diagramu.... Nie wiem skąd to wziąłeś ale to jest totalna BUJDA...
Gdyby tak było to byłbym niedługo milionerem....
Mam program do formacji, wystarczyłoby zrobic do tego EA i jechane ;]
Jednak to nie jest takie proste, a ich skutecznośc jest ograniczona, dlatego trzeba wspomagac się dodatkowymi narzędziami, wtedy możemy miec bardzo dobre wyniki...:)
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
kor4x
Gaduła
Gaduła
Posty: 333
Rejestracja: 25 sty 2009, 13:32

Nieprzeczytany post autor: kor4x »

michael7 pisze:Nie rozumiem, przecież robiłeś program do formacji harmonicznych....
Przecież gdybys dał takie odchylenie to miałbyś MILION patternów, byłyby one wszędzie !....
A PRZ byłby tak wielki, że to nie miałoby większego sensu !....
zawsze uzywam parametru 10%, przy dobrej definicji patternu w cenie i w czasie wcale tak duzo nie znajduje.
michael7 pisze:Osobiście używam 4,5%... i tak juz jest dużo patternów..... czasem jest spory zone... a co dopiero przy 10%...
duzy zone nie przeszkadza by wciaz wchodzic w pozycje bardzo idealnie.
Niezle, ze ludzie mysla, ze jak wskaznik pokazuje pattern to wskaznik mowi jak grac na dany pattern. Hard jakis. Jak wiesz wskaznik to tylko alarm, a potem juz trzeba "tradowac" go umiejetnie.
michael7 pisze:Wyobraż sobie teraz, że masz odchylenie 10%.... Patterny sa wszędzie !!! Nie nadążyłbyś klikać... No i nie nadążyłbys zasilać na nowo rachunku xD
dobre :D :D :D
michael7 pisze:Co do tego diagramu.... Nie wiem skąd to wziąłeś ale to jest totalna BUJDA...
poniewaz 1.sam nie sprawdzilem i 2.nie ma opisanych regul przy ich zbieraniu to nie odwaze sie powiedziec zle o tych wynikach. Przy sztywnym SL i TP wydaja mi sie naciagane.
Slide nie mowi nic jak zostaly zebrane, ...kiedys chlopakow spytalem i mowia ze wyjscie w punkcie B brali jako TP.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

kor4x pisze:michael7 napisał:
Nie rozumiem, przecież robiłeś program do formacji harmonicznych....
Przecież gdybys dał takie odchylenie to miałbyś MILION patternów, byłyby one wszędzie !....
A PRZ byłby tak wielki, że to nie miałoby większego sensu !....



zawsze uzywam parametru 10%, przy dobrej definicji patternu w cenie i w czasie wcale tak duzo nie znajduje.
Nie korzystałem z Twojego programu, ale z tego co rozumiem nie wpisywałes tam tylu różnych współczynników fibo..
Czyli na przykładzie tego gartley'a rozumiem, że masz tylko 0.886 i 0.618?... czy jak? Bo jesli chciałbyś mieć tyle co napisałem wcześniej to przy takim odchyleniu byłaby niezła sieka xD
Trade what you see, not what you think!

ODPOWIEDZ