Harmonic Trading

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Viking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2007, 09:22

Nieprzeczytany post autor: Viking »

Witam,

Co prawda nie gram na forexie, ale przypadkowo znalazłem wasze forum i wątek o harmonic trading.
Czy ktos z was czytał może pozycje Jima Kane'a?

http://kanetrading.com/books/books.html

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Wiem ze to pytanie powinno byc w watku dla poczatkujacych ale na jedno pytanie nie chcialem zakladac nowego tematu.
Raczkuje w HT i drugi raz czytam Danielewicza.Na jednym z obcojezycznych forum jest ten temat dobrze rozwiniety jednak bariera jezykowa nie pozwala aby wszystko dokladnie zrozumiec.
Widze ze wielu traderow uzywa wskaznika ktory oblicza dlugosci fal ale prosze mi powiedziec/napisac/ jak interpretowac ten czerwony prostakat ktory czesto widze w podawanych przykladach.
Dziekuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Tak w skrócie jest to czasoprzestrzeń ;) cenowa w której powinien się znaleźć koniec formacji, inaczej potencjalne miejsce zwrotu rynku (w tym prostokącie spełniane są zależności geometryczne wg. ustawień wskaźnika)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Viking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 maja 2007, 09:22

Nieprzeczytany post autor: Viking »

Witam,

Czy jeśli chodzi o badanie harmoniczności i zależności geometrycznych poszczególnych instrumentów stosujecie tylko współczynniki geometryczne, czy także harmoniczne(wynikajace z zależności w kwadracie, sześcianie i prostokącie) i arytmetyczne. A jeśli stsosujecie je wszystkie , to razem czy osobno w zależności od rytmu w jakim porusza się dany instrument?

Awatar użytkownika
28fingers
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 22 sie 2007, 22:12

Nieprzeczytany post autor: 28fingers »

Witam

Czy ktoś z was robi "przyczajkę" na GPBUSD. Mój wykres w załączeniu i przewidywany punkt zwrotu. Proszę o komentarze fachowców grających harmonicznymi.

przewidywany przeze mnie punkt zwrotu oznaczyłem na niebiesko.

Moim zdaniem nie ma możliwości okrślenia jeszcze czy będzie to Gartley, czy Butterfly do czasu wyraźnego odwrócenia się trendu.

PS.
Pionowe linie na wykresie powinny zawierać opis:
ab=cd zamiast ab=bc
cd=1,618ab zamiast bc=1,618ab
cd=2ab zamiast bc=2ab
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

nicko13
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 28 lis 2007, 02:04

Nieprzeczytany post autor: nicko13 »

Witam wszystkich

Jestem zafascynowany tymi formacjami i ogólnie ich metodologią oraz zyskownością,chciałbym aby ktoś mnie trochę poduczył jeśli to możliwe,wskaźniki mam,czytam danielewicza,stosowałem już strategie przez miesiąc z różnymi skutkami.

Pozdrawiam i proszę o kontakt

gg:5474283
lub e-mail nicko14@op.pl

Będe bardzo wdzięczny jesli ktoś kto korzysta z tego od dłuższego czasu z sukcesem ,weźmie mnie pod skrzydła ;)

Awatar użytkownika
kobas8
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 17 lut 2008, 13:17

Nieprzeczytany post autor: kobas8 »

jest wskaznik, ktory sam szuka tych formacji...nazywa sie ZUP jezeli ktos mial z nim doswiadczenia i go stoswal przez dluzszy czas to prosilbym o wypowiedzenie sie

do sciagniecia stad: http://www.tradersforum.net.ru/forum/in ... st&id=2171

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

ZUP jest "niestabilny" jak wszystkie ZigZagi: poprawia swoje wartości w przeszłości :(
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

28fingers pisze:Czy ktoś z was robi "przyczajkę" na GPBUSD
Zgodnie z teoria formacje "harmoniczne" sa przede wszystkim formacjami kontynuacji trendu, a nie jego zmiany.

Mi sie wydaje, ze w tych okolicach prawdopodobnie bedzie jakies wieksze, konkretne odbicie (200 -300 pips), ale na zmiane trendu bym sie nie nastawial.
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

A ja trochę wykopię temat.

Po pierwsze pojawił się opis nowej formacji 5-0: http://harmonictrader.com/50pattern.htm

Po drugie chciałbym sprowokować dyskusję, czy HT to już tylko formacje ABCD i XABCD i wyznaczanie stref wsparcia/oporu czy też dalej można zakwalifikować do tego każdą powtarzalną formację, np długość jednej fali korekcyjnej z trzecią falą jest taka sama itp. fale Elliota, kanały ze zniesieniami wybicia (w MT4 jest takie coś jak Fibo Channel) analiza czasu spirale, analiza DiNapolego i inne formy związane z powtarzalnością i zależnością długości fali? Generalnie jakie są jeszcze prądy HT, których nie wymieniłem (bo nie wiem ;)) a które są warte uwagi? O których można się jeszcze czegoś dowiedzieć i to praktykować?
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ