Gra online z handlem -Real Money- No risk

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@T-rex

Na czym konkretnie spekulowałeś ? Węglu, PD ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Węgiel mnie nie interesuje, za mało płynny za duży obrót trzeba robić, ja na PD operuję równowartością 200-300 punktów, staram się szybko obracać kasą i nie topić jej w towarze. tyle, że to takie okienka - ostatnio przybyło trochę kasy do gry i ciężko się rozpychać odkupując od stron i poszerzając spread. W kilku gra się najlepiej, ustala się taktyki, np tworząc luki cenowe podczas spadków ( masz limit trzech zleceń), potem wykupuje się towar od innych, uśredniając częściowo cenę, tworząc panikę lub euforię po stronie spekuły albo producentów. Widząc samą cenę tak naprawdę nie wiadomo, czy obecnie jest jeszcze tanio czy już drogo, widząc zlecenia można tym do pewnego stopnia sterować i decydować jak to ocenią inni. Oczywiście pewnie o wiele trudniej jest z wyjadaczami jak Ty na prawdziwej giełdzie, no i konieczny jest hajs, im więcej graczy tym większy. Ponieważ kupują tam również producenci ta gra wiele wybacza i stosunkowo łatwo wyjść z kłopotów, ewentualnie ponosi się niewielkie straty, obrotem odrabiasz to w trymiga. Tyle że teraz jest zastój, testują sufit i nie wiadomo na razie jak pójdzie cena, na razie było parcie na wzrosty dziś jakby się osłabia. Mnie się podoba gdy zakulisowo decyduję co mają zrobić inni, wystawiam przynęty, podsypuję troszkę punktów kaczkom one idą tam gdzie ja chcę i już się czuję jak milioner Zaorski :mrgreen: Tam można udając jedną lub drugą ze stron animować rynek, i mieć zaciesz ze cena idzie tam gdzie chcesz.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tak myślałem, że nie spekulowałeś na węglu, bo tam na oko zastój. PD to dobry pomysł na spekulację, choć teraz chyba nie warto tego robić, bo cena rośnie, pewne ze względu na licencje. Ja na razie zbieram PD. Obecnie mam 61. Może też pospekuluję na nich, choć nie tak agresywnie jak Ty.
Fakt, że wystarczy aby ktoś wrzucił 100 lub 150 zł i może zachwiać rynkiem :p
Skoro tak dobrze Ci idzie w tej grze, gdzie możliwości na oko są niewielkie i wszystko wygląda słabo i prymitywnie, to co byś osiągnął na prawdziwej giełdzie. W 2-3 miesiące zarobiłeś 25 PLN ? :roll:
Ładnie :564:

Kiedyś na eurobankierze był taki konkurs inwestycyjny. Można było kupować i sprzedawać akcje oraz kontrakty z GPW. Zwycięzca miesiąca dostawał 300 zł. Ogólnie nie brałem udziału w tym konkursie. Kilka razy próbowałem grać głównie na FW20 i mimo, że osiągałem nawet zysk, to do zwycięstwa było daleko. Razem wziąłem się na inny sposób. Zacząłem grać na groszowych akcjach. W 3 dni osiągnąłem drugie miejsce, ten trzeci był już dosyć daleko, a pierwszy bardzo blisko.
W konkursie można było stawiać kupno dowolnej ilości akcji (choć oczywiście w ramach kapitału, który każdy miał w takiej samej wysokości) i kupno było zaliczane, gdy na GPW następowała jakakolwiek transakcja. To trochę wypaczało rzeczywistość, bo na GPW mogło zmienić właściciela 10 akcji, a uczestnik konkursu kupował 1000 dla przykładu.
Gdy znalazłem się na drugim miejscu to kolejnego dnia dalej chciałem grać na groszowych akcjach. Ustawiłem kupno pewnej spółki i przez kilka godzin nie udało mi się kupić ani jednej akcji. Zerknąłem na rating i okazało się, że ten z pierwszego miejsca potężnie mi odskoczył. Zerknąłem na czym tak się dorobił i okazało się, że przez cały dzień kupował i sprzedawał tę samą spółkę, której mnie nie udało się kupić ani razu. Rzuciłem konkurs od razu, bo jak widać, eurobankier oszukiwał, ale pomysł na granie na akcjach groszowych pozostał mi w głowie. Może kiedyś spróbuję tego w realu.
Polecam ten pomysł Tobie, skoro tak dobrze Ci idzie spekulacja w tej grze.
Nie musisz tego robić od razu w realu. Jest konto demo na GPW. Nie sprawdzałem go, więc nie wiem co i jak.

https://gpwtrader.pl/
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

dzięki, na pewno luknę choć boję się warzywniaka, w CC jest oczywiście łatwiej bo ma się do czynienia z amatorami, chłopaki napalają się na max cenę tam rzadko ktokolwiek liczy próg opłacalności. No i przede wszystkim duża pomoc @siumi. On mnie w to wprowadził, wszystko tłumaczył po parę razy bo bez krótkiej sprzedaży to się tam na początku bardzo dziwnie czułem, wszystko się ciągle myliło z FX. A potem przemyśleliśmy różne rzeczy bawiąc się kasą - większość ryzyka On brał na siebie, ale robiliśmy wspólne akcje, realizowaliśmy wspólne scenariusze, eksperymenty. Tak że bez jego pomocy na starcie byłoby o wiele, wiele trudniej. Teraz większość czasu siedzę na łapkach czekając na okazje. Nie wiem czy chcesz inwestować w tą grę jakąś kasę - raczej na razie odradzam - ze względu na EWENTUALNE zawiłości podatkowe - tego nie ogarnie IMHO zwykła baba z okienka w US, dlatego na razie wole nie dopłacać ani nie wypłacać przynajmniej dopóki to się nie wyjaśni, gra ma kilku zbanowanych hejterów bo właściciel trzyma to krótko, dlatego nie boję się wałków z jego strony bo byłby ugotowany w pięć minut. Natomiast zrozumienie jak to działa żeby wyglądało jak giełda a jednocześnie miało cały czas pokrycie w realnej kasie to wyższa szkoła jazdy, dlatego na początku gdy nie rozumiałem zasad i odliczałem tylko czas do Game Over. Powiem tak, swojego czasu był na navi gościu który chciał tu robić z ludzi milionerów przy pomocy wykorzystania wolumenu, to co pokazywał, jak tłumaczył działanie rynku miało duży sens, chciał stworzyć grupę na szkolenie - ale cóż - za kilkanaście k PLN od łebka, jak sadzę w tej grze mam prawie to samo - ZA DARMO. Dlatego ten temat tak przykuł moją uwagę. Wiem, że napalanie się na 1PLN za dzień pracy brzmi niepoważnie, ale nie o to w tym chodzi, na FX próbowałem wielu rzeczy z konsekwencją i MM na pierwszym miejscu, ale zawsze w końcu coś szło nie tak, może idę okrężną drogą, ale staram się wyciągać wnioski, a przede wszystkim chronić kapitał. A w tym ta gierka bardzo pomaga, tym bardziej, że nie zawsze zarobienie w niej tych paru groszy było kaszką z mleczkiem. Dlatego na pewno nadaje się na zagranie, porównanie rozwiązań, rozkminkę systemu. Mnie rozjaśniło wiele zasad rządzących rynkami, dlatego gorąco polecam.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Zerknąłem dziś na na składanie ofert na PD i widzę, że chwilowo spekulacja na PD nie jest możliwa. Max sprzedaży to 0,01, a najlepsza oferta kupna to 0,01, czyli brak szans na zysk w spekulacji. dziwne te maksymalne wartości sprzedaży. Takie wartości powinien regulować rynek, choćby i najmniejszy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Każdy tak twierdzi na początku, ale to raczej utopia. chodzi o to, że ta gra ma już w tej chwili olbrzymią nadprodukcję węgla przekraczającą 1500PLN ma dobę. właściciel gry gwarantuje skup węgla po jego cenie startowej czyli 0,00001 PLN za tonę i wypłatę pieniędzy jeśli projekt padnie. Aby to zrobić, aby w ogóle być wypłacalnym musi skupować PLNy od graczy, wyprzedając samemu sztucznie wykreowane towary, bo musi mieć po stronie graczy tyle samo hajsu co wpłaconych pieniędzy na koncie. Nagłe uwolnienie cen to wzrost potencjalnych roszczeń których nie byłby w stanie zaspokoić. Jest trochę takim bankiem centralnym regulującym przepływ kasy. Na uwolnienie cen musi mieć pokrycie, zauważ że pieniądze którymi obracasz w grze w rzeczywistości są wirtualne, mimo, ze też nazywają się PLN mają pokrycie tylko do wysokości tego co w realnych PLNach wpłacili/wykopali wXMR gracze. Dlatego te licencje, i dlatego gra w przyszłości będzie bardziej skomplikowana, przez co nie opłaca się IMHO robienie jakichś bardziej długoterminowych założeń. I moim zdaniem obecnie wejście w grubsze inwestycje to większe ryzyko od spekulacji, bo mnie w razie co zostaje gotówka wymienialna na prawdziwe PLN 1/1, choć przyznaję, że pasywny dochód na dłuższą metę jest nie do pogardzenia. @siumi to wszystko zliczał, gdyby nie interwencje admina na rynkach gra pociągnęła by może parę miesięcy - brak konsumpcji węgla załatwiłby ceny na amen. dlatego wolny rynek będzie raczej zawsze w jakichś widełkach, choć zauważ, że co prawda nie możesz dać większej oferty sprzedaży niż 0,01 dla PD, ale możesz wystawić dowolną ofertę kupna. Poza tym zamrożone ceny teraz dają okazję do ich uwolnienia w przyszłości, cena ciężarówek jest obecnie poniżej kosztów ich produkcji, więc ich zakup ( wystawia je admin) to świetna inwestycja - tańsze nie będą. Ja tak zarobiłem na furgonetkach skupując parę poniżej kosztów produkcji, sprzedałem z ponad 100% zyskiem. W grze trzeba po prostu trochę liczyć, sprawdzać ceny materiałów i spekulować. Wiem, że to wygląda jak socjalizm Gierka, ale gra jest w fazie alfa, facet sam się tego jeszcze uczy, i trzeba przyznać że świetnie to ogarnia, doskonały materiał na ministra finansów IMHO. po prostu trzeba przymknąć oko na niedociągnięcia, traktować to jako handel w szerokiej konsoli i robić swoje. Po za samą grą uwielbiam rozkminki na temat tego i nie tylko - rynku z @siumi które przeprowadzamy sobie na Discordzie. Bo w brew pozorom widać tu więcej niż na FX i GP od strony kuchni. powiem ci tylko, że przy tych pogaduchach często całe navi merytorycznie wymięka. Przeniesienie tego co widzimy w CC na taki fx to jak cios młotkiem w głowę, odkrywamy wiele rzeczy których tutaj na forum nikt nigdy nie napisał.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

siumi8
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 paź 2014, 11:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: siumi8 »

Witam ale się rozpisaliście;) takie moje uwagi:
1. CC ma swoje zasady warto je zrozumieć
2. Jest to tak mały rynek że można obserwować i przenosić je na realia FX
3. Zapraszam na discorda tam możemy porozmawiać.
4. Często nasze rozmowy dotyczą fundamentów. Zaczeliśmy od wolumenu i przepływu pieniądza między węglem, expem, ropą i jego wpływu na cenę.
5. A skończyliśmy na fundamencie zdając sobie sprawę iż pozycje otwarte na FX nie zmieniają wolumenu par ;) <- to otwarty temat,
6. Kim są "grubasy" -> instytucje które zmieniają wolumen?
7. ITD. bardziej hardcorowe to czym jest spread ;D
8. Może się mylimy więc nie chciałbym epitetów chciałem pokazać coś fajnego ;) i resztę dziwnych hardcorowych rzeczy ;)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Coś mi się zdaje, że gra pada. Właśnie w weekend poczytałem forum i okazuje się, że wypłaty nie są realizowane od początku lipca. T-rex pisał na początku, że gra ma wszelkie cechy piramidy finansowej i tak się chyba stało. Ja w sumie też szybko doszedłem do wniosku, że gra jako gra jest OK, ale ponieważ większość liczy na wypłaty, to nie ma zbyt długiej przyszłości. Okazało się, że ma raczej krótką przyszłość. Właściciel/admin gry się zawinął i przestał kontaktować.
Nie jestem w sumie zdziwiony, bo gra stałaby się niewypłacalna prędzej czy później. Widać admin przeliczył i wyszło mu, że już jest niewypłacalna. Nie wpłaciłem do gry ani złotówki, ale czytałem na forum, że jeden kolo chwalił się, iż wrzucił do gry 1000 zł. Pewnie jest wkurzony :p .
Spekulujecie dalej czy odpuściliście grę ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Masz rację, gra upadła, facet zawinął kasę, ja odpuściłem grę, bo gdy nie ma fundamentalnej cechy rynku - paniki, runu na bank ( bo nie ma banku) to całość jest grą na zapałki. tamtejsza giełda wyraźnie to pokazuje, ceny wszystkich towarów jadą w dół, bo ustał jedyny powód do wykupu węgla - możliwość realnej inwestycji. Szkoda, bo przez chwilę było bardzo ciekawie, moim zdaniem facet utracił możliwość wpływu na grę przy pomocy swoich interwencji - co działo się podczas stałego trendu w górę, i po prostu postawił wysoko SL na kasie graczy. Gra by się IMHO wygrzebała, ale trwało by to może nawet miesiącami, wiec zajumał kasę zanim to nastąpiło.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Coalco padła. Wczoraj wieczorem jeszcze hulała, a dziś rano "404 not found".

W sumie szkoda, bo uzbierało mi się już 20 000 ton węgla i chciałem sobie kopalnie rozbudować :)
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ