Gra online z handlem -Real Money- No risk

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

siumi8 pisze:Co pół godziny powinien pojawić się przycisk na głównej. do odebrania tych PD.
Szkoda, ze nie wiedziałem wcześniej, bo te zbierane punkty się nie sumują. Własnie odebrałem 1 PD i mam 4.
Jak się je sprzedaje ? Jako "giełda, ofert pracy" ? Mam wystawić ofertę czy jakoś inaczej ? Aby wystawić trzeba mieć 100 PD.
OK. Sprzedałem te 4 PD i kupiłem za nie energię elektryczną na kolejne 48 dni.
Dzięki za pomoc.
Naprawdę przydałby się tam sensowny guide.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

witam,
przylączyłem się do korpo SIUMI proszę o jakąś pożyczkę, bo budowanie tego od podstaw to nużący proces.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Im częściej wchodzisz do gry w ciągu dnia tym łatwiej uzyskasz kapitał inwestycyjny do spekulacji. Zbieraj te punkty doświadczenia - obecnie są na górce cenowej i spekulacja nimi to spore ryzyko, ale są przyznawane za aktywność w grze, więc dostajesz je za samo kliknięcie w "biuro" i odświeżenie strony. Cała frajda z gry jest IMHO wtedy, gdy robisz dokładnie to co mityczne grubasy na FX - tworzysz płynność, jesteś w stanie skupywać i odsprzedawać towary tym samym osobom i jeszcze na tym zarabiać. W grze widoczny jest wolumen, co pozwala na doskonałe zaplanowanie trejdu często przy bardzo małym ryzyku, dlatego napisałem powyżej, że teraz rozumiem, iż wykres cenowy to oszustwo. Mamy z tym niezłą rozkminę - tutaj mechanizmy rynkowe widać jak na dłoni, wnioski z tego płynące są IMHO bezcenne. Polujemy na pozycje innych graczy albo sami się podstawiamy, tworzymy luki cenowe by je potem zamienić w zyski, tworzymy pułapki cenowe, jednym słowem to jest prawdziwa gra w "kto kogo wydmucha", co daje do myślenia jak wygląda prawdziwa giełda od wewnątrz. to nie jest bezmyślne klikanie, czy zaklinanie rzeczywistości jak na fx, żeby poszło tam, gdzie wskazuje AT czy inny szamanizm. Gramy z żywymi ludźmi (obecnie 7k) naszą ambicją ( nie do końca na razie spełnioną) jest rysowanie im wykresu :mrgreen: Nie ukrywam, że liczymy na wasze opinie i przemyślenia, sami też się chętnie podzielimy swoimi.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

siumi8
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 paź 2014, 11:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: siumi8 »

Super im Was więcej tym lepiej, mam nadzieję że gra Wam się spodoba i się przy Was dużo nauczę ;) W wolnej chwili opisze co tu się działo przez 3 miesiące. T-REX z zasady nic nie wpłacał tylko mielił wszystko na giełdzie. Możesz powiedzieć ile ubiłeś PLN?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Okazuje się, ze węgiel wydobywa się cały czas,a nie tylko kiedy jest się zalogowanym. To przyspieszy rozwój firmy wydobywczej dwukrotnie w stosunku do tego co pisałem wcześniej, ale i tak dłuuuuugo trzeba czekać.

Jak widzę, ekscytuje Was realna giełda, gdzie widać zlecenia z konkretną ilością i wolumenem. Zgaduję, iż nigdy nie graliście na prawdziwej giełdzie. Dlatego zachęcam do spróbowania swych sił na GPW. Wystarczy naprawdę niewiele aby dobrze się pobawić. 1000-1500 zł to wystarczający kapitał aby pospekulować na GPW. Wybierajcie akcje groszowe. To naprawdę potężna dawka emocji gdy uda się kupić akcje za 2 grosze i sprzedać za 4 grosze. No i na GPW można w ten sposób zarobić trochę więcej niż w tej grze.
Mnie ta gra nie zafascynowała, bo grałem na GPW na akcjach (dekadę temu, ale zawsze) i mechanizmy giełdy nie są mi obce. Jednak patrząc na grę przyszedł mi do głowy pomysł, że jako sieciówka to mógłby być hit dla graczy. Oczywiście gra musiałaby być bardziej urozmaicona, bo na chwilę obecną to nuda, nuda, nuda. Mało jest sieciówek ekonomicznych. Można by wpleść nawet ten pomysł na wypłaty z gry, ale jak wspomniał wcześniej T-rex, takie coś to śliska sprawa, bo w pewnym momencie gra by zbankrutowała. Przyszedł mi co prawda do głowy pewien pomysł jak tego uniknąć, ale zachowam go dla siebie. :)
T-REX pisze:W grze widoczny jest wolumen, co pozwala na doskonałe zaplanowanie trejdu często przy bardzo małym ryzyku, dlatego napisałem powyżej, że teraz rozumiem, iż wykres cenowy to oszustwo.
Możesz wyjaśnić dlaczego wykres cenowy to oszustwo ? Doszedłeś do takiego wniosku patrząc na oferty i wolumen ? W jaki sposób doszedłeś do takiego wniosku ? Przecież na FX też są oferty z obu stron. Na CMC nawet widać arkusz zleceń z wolumenem. Podpowiem Ci, że patrząc na oferty z wolumenem (mówię to przez pryzmat GPW, a nie Fx) łatwo dojść do błędnych wniosków, a poza tym widoczny wolumen nie daje pełnej informacji. Na GPW w arkuszach można było ukryć pełen wolumen to raz, a dwa, że po wykonaniu całego zlecenia, można postawić kolejne zlecenie takie same pod względem ceny i wolumenu. Duzi zawsze się ukrywają i śledzenie ich niewiele pomoże, jeśli nie masz pełnego obrazu.
Dlatego właśnie należy patrzeć na wykres, bo on podpowiada co się dzieje.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Fakt na newconnect albo groszowych spółkach można zarobić realne pieniądze, a ta gra to tylko zabawa. No i co ja mogę spekulować jak będę musiał czekać miesiąc na kopalnię a poza tym sprawdzanie ofert co kilka godzin to nie dla mnie.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

siumi8
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 paź 2014, 11:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: siumi8 »

Jak coś się zmieni dam znać ;)

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

przychód dzienny 0.16 PLN :mrgreen: na więcej swój czas wyceniam
klikanie co jakiś czas to trzepanie kasy z reklam i do tego kopanie komuś XMR

lepiej poświęcić czas na podobny projekt niż marnować czas na klikanie
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

siumi8
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 14 paź 2014, 11:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: siumi8 »

Wiem ;) i w pełni rozumiem. BTW. Kopania XMR nie ma ;) musisz je sobie sam uruchomić. Mi też bardziej od klikania podoba się model biznesowy.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Gra online z handlem -Real Money- No risk

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Wiem, że to groszowe sprawy, walutą gry jest PLN ale liczony do 6 miejsca po przecinku. Zaczynałem od kilku groszy uciułanych na starcie, obecnie mam w obrocie 25PLN plus trochę hajsu wtopionego w kopalnie i materiały - nie dopłacając ani grosza, bez kopania monero itp. Razem wszystkiego około 30-40 PLN część w niesprzedawalnych kopalniach - pasywny dochód okazał się dla mnie największą wtopą jak na razie.
Mówiąc o wykresie ceny miałem na myśli, że duży gracz sam sobie może ( w odpowiednim momencie ) podciągnąć cenę na poziom jaki odpowiada mu do jego celów: odsprzedać zalegający towar drożej niż aktualna cena ( zrobić knot na świeczce), wystawiać towar po cenie gwarantującej trochę mniejszy zysk ale za to większy obrót, stworzyć lukę cenową którą podczas korekty sam potem wykupi i mieć towar w atrakcyjnej cenie. Tego wszystkiego nie widać na samym wykresie cenowym, w tym sensie wspomaga on leszczenie drobnicy, w CC ma on marginalne znaczenie wobec wolumenu. Oczywiście, nie wszystkie tego typu rzeczy można robić na FX czy innych giełdach, ale porównując te rynki można parę wniosków wyciągnąć. W pewnym momencie usiłowaliśmy z siumi narysować wykres co prawie się udało, tyle, że działaliśmy przeciwko fundamentom i w rezultacie nie wyszły nam takie ładne fale, jakich się spodziewaliśmy. Ale zmusiliśmy paru graczy do odsprzedania ze stratą, paru innym wykupiliśmy towar z przed nosa potem go im odsprzedając, jednocześnie zarabiając na tych operacjach znacznie więcej niż na handlu samym węglem. Do tego wspólne kalkulacje, sprawdzanie przyjętych założeń, radość jak wszystko wypali - super inspiracja. Niestety takie okazje często się nie zdarzają, obecnie IMHO rynek tej gry nie nadaje się chwilowo do takiej zabawy. Ale to problem dywersyfikacji, myślenia nad fundamentalnymi prawami rynku i ustawiania pod nie działań. Część kasy np:zainwestowałem w towar którego prognozowane wzrosty ceny dają mi szansę na kilkadziesiąt procent zysku, przy ryzyku 2% .Być może nic nowego dla takich wyjadaczy jak Wy, mnie nauczyło to sporo, bez inwestowania nawet jednego grosza. Dlatego proponuję bez spiny dać grze jeszcze jedną szansę, naprawdę jest z tego fun na kasę nie ma co się nastawiać, bo na pewno nie będzie adekwatna do poświęconego czasu. Ale daje adrenalinę bycia grubasem i sterowania rynkiem - dopóki nie pojawi się większy rekin z większą kasą, albo po prostu tłum w euforii. Wg mnie bardzo uczy pokory wobec rynku bo chwile tryumfu z faktycznie wykreowanej przez siebie sytuacji rynkowej mogą szybko zblednąć po nietrafionej decyzji. Nauka jest za darmo, na żywym, surowym organizmie. Co daje szanse na ciekawe obserwacje i przemyślenia. Ja z krytyka - bo gra na pierwszy rzut oka wyglądała na mega przekręt - stałem się zwolennikiem, z tego na ile rozumiem zasady tej gry oraz zawiść i zranione uczucia paru zbanowanych - jakby był jakiś przekręt to twórca byłby już dawno na dywaniku US. Tym niemniej własna duma tradera nie pozwala mi na dopłaty, mam nadzieję zgromadzić jakiś większy kapitał a przede wszystkim ogarnąć powtarzalne schematy co może ( nie musi ) zaowocować na innych - może już realnych rynkach.

EDIT: gra zlicza tylko dochody z węgla - te 16 groszy to ilość dziennego urobku razy jego aktualna cena. Nie ukrywam, że statystyki w tej grze na razie kuleją. Natomiast z 16 groszy możesz spokojnie zrobić w jeden dzień nawet złotówkę Mam nadzieję, że ta informacja zmieni Twoją perspektywę Mustafa :mrgreen:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ