Gra na dane makro

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
mysje_hood
Gaduła
Gaduła
Posty: 250
Rejestracja: 13 mar 2007, 14:00

Nieprzeczytany post autor: mysje_hood »

jak myślicie który kalendarz danych makroekonomicznych jest lepszy? ten z dailyfx.com czy z forexfactory? Zawsze grałem pod ten z FF ale teraz zobaczyłem ze niektóre dane na jednym kalendarzu sa oznaczone dużym wpływem na rynek a na drugim małym i na odwrót. Jak myślicie który kalendarz ma bardziej "trafione" typy?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jacas
Gaduła
Gaduła
Posty: 91
Rejestracja: 06 lut 2008, 12:28

Nieprzeczytany post autor: Jacas »

WOW, dzisiejsze dane z USA byly chyba dobrym momentem do gry na danych. Pierwsza swieczka ma ponad 80 pips na 5M jesli dobrze patrze na GBP/USD.

natraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2008, 14:49

Nieprzeczytany post autor: natraj »

Jacas pisze:natraj piszesz, ze "Wejście admiral markets do polski okazało sie dla mnie wybawieniem", czyli oni nie zwiekszaja spreadu przed danymi i mozna u nich np. skladac zlecenie oczekujace na mniej niz minute przed danymi? Czy uwazasz, ze sie do gry na danych nadaja jako broker,czy jednak miales wiecej niespodzianek jak ta, ktora opisales z anulowaniem zlecenia?
Niestety z tym "wybawieniem" to przesadziłem. Po tych słowach miałem kilka razy anulowane zlecenie na funt/dolar (oczywiście po danych). Jak mi wyjaśniono przyczyną jest "brak zleceń przeciwstawnych" Dziś z przykrością stwierdzam że moje zlecenie na usd/jen równierz anulowano. Miałem oczekujące na 106,15 a po danych pierwsza cena była na 105,97. Nie jest to dobry broker do gry na dane.Grałem w XTB wczesniej i na 15 payrollsów zlecenie zawsze mi wchodziło mimo że zawsze były luki nawet 80 pipsowe (chwila przerwy po danych a po sekundzie już 80 pipsów na końcie :) XTB nikomu nie polecam bo tam najwiekszy problem to kradziez pipsów na spredzie. W tym miesiącu przenosze sie do Efixa bo podobno otwierają pozycje po pierwszej cenie tuż po danych.

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

A CO CHCIALES ZEBY KTOS CI ZAPLACIL CENE KTOREJ NIE MA?

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Jeśli chodzi o grę na danych polecam brokera LiteForex www.liteforex.org - akceptuje wszystkie ustawienia nie podwyższając spreadu ani nie zwiększając odstępu od bieżącej ceny. Wraz z grupą sympatycznych osób koncentrujemy się właśnie na grze podczas ogłaszania raportów, korzystając ze specjalnie stworzonego do tego EA. - wyniki są więcej niż zadowalające :wink:

vipovsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 180
Rejestracja: 24 maja 2008, 10:43

Nieprzeczytany post autor: vipovsky »

mam pytanko czy mozna ustawic takie zlecenie oczekujące ze kiedy cena np. z warosci 1040 spada do 1010 po czym wedruje w gore i na cenie 1025 ustawione zostalo zlecenie oczekujace ale nie otwarlo sie przy spadku wartosci tylko przy wzroscie?? :idea: moze jest jakies ea ktore mogło by to wykonać?? bo jeżeli mamy dwa sl ustawione na 1060 i 1020 istnieje mozliwosc ze oba nam dadzą straty to pomyslalem ze kiedy ustawimy taki rodzaj zlecenia oczekujacego na 1055 w dól i 1025 w gore, to w przypadku zlapania jednego sl jak pojdzie w strone przeciwną to zlecenie oczekujące bedzie nam juz dawac zysk w przypadku gdy dojdzie do 1060 zamknie nam drugą pozycje sl to bedziemy juz mieli 35 na plus. jesli nadal bedzie spadac bedziemy mieli zysk z pierwszego rodzaju transakcji ( sl dla long i short 20). w takim przypadku dopiero 4 krotne zmienienie kierunku korsu w odpowiednich miejscach moglo by przyniesc strate w wysokosci 50 pipsow. co wy na to?? moze jest jakis broker u ktorego taki rodzaj ea ma prawo bytu??

BUF
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2007, 01:24

Nieprzeczytany post autor: BUF »

Według mnie masz całkiem błędne myślenie i niepotrzebnie kombinujesz. Ideą gry na raporcie jest wyłapanie „skoku” ceny. Jeśli nie ma skoku zostają wyłączone oczekujące, jeśli jest skok wyłapujesz go i zamykasz transakcję. Dzięki temu jesteś tylko minimalnie narażony na ryzyko gry, które towarzyszy grze manualnej.

natraj
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 lut 2008, 14:49

Nieprzeczytany post autor: natraj »

vipovsky ja juz 2 lata gram na dane i tylko dwa razy zdarzyło mi sie że kurs zawrócił dwu krotnie łapiąc oba moje zlecenia oczekujące wraz z SL. Dodam że to było na ropie (każda środa - godz 16.30) Na walutach jeszcze tak nie miałem. Problemem może być chciwość jeśli za ciasno ustawisz oczekujące licząc na kilka pipsów więcej wtedy moze złapać Ci oba zlecenia.

Osobiście jak złapie któreś zlecenie oczekujące to pierwszą czynnością jaką robie jest usunięcie drugiego zlecenia. Wszystko po to by nie tracić tak jak piszesz dwukrotnie na SL

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

@BUF

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

juz troche czasu minelo a blad ortograficzny jak byl tak jest. Sam popelniam bledy (ortogaficzne rowniez) ,ale reklama strony internetowej ....

Pozdro.

PS. FL - fajny kraj. Na krotkie wypady :D
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Nieprzeczytany post autor: luktom »

natraj pisze:Dodam że to było na ropie
Z ciekawości zapytam (bo ja jak na razie na danych to tylko na walutach): jakie parametry ustawiasz dla ropy? (odległość od ceny, SL, TP?, TS?)

OT: mój trzysetny post na tym forum 8)

ODPOWIEDZ