[XAU/USD] (GOLD)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Dawno nic nie wrzucałem, to wrzucę teraz.

Wykres dość wymowny sam w sobie. Zakładam, że kolejne dwie, trzy świeczki tygodniowe będą wzrostowe. Poziom co najmniej 1630-1650.

See ya.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Czemu mam nieodparte wrażenie, że czeka nas strzał w górę. Hmm :think:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

slo
Gaduła
Gaduła
Posty: 261
Rejestracja: 14 kwie 2012, 14:02

Nieprzeczytany post autor: slo »

Manipulacje na rynku złota może potwierdzać poniższy wykres. Przedstawia on trzy warianty strategii inwestycyjnych w złoto. Zielona linia to najprostszy wariant – jeśli ktoś kupił w 2001 roku złoto warte 1000 dolarów, to w 2012 miałby 6000 dolarów, czyli 600% zwrotu, bo o tyle wzrosła wartość złota.

Manipulacja na rynku złota. Zielona linia oznacza zyski kapitałowe. Czerwona zyski kapitałowe tylko na giełdach USA. Niebieska zyski z krótkiej sprzedaży na rynku USA i długiej na rynkach azjatyckich.

Czerwona linia pokazuje jak wyglądałyby zyski, gdyby ktoś kupował złoto w chwili gdy pracę zaczynają banki w USA, a sprzedawał gdy owe banki kończą pracę, czyli na zamkniecie sesji. Wyjąłby mniej jak 30% swoich pieniędzy, czyli straciłby 700 dolarów, choć złoto zyskało w tym czasie i to sześciokrotnie! Dlaczego akurat na rynku amerykańskim ceny spadają?

Niebieska linia pokazuje, ile można zarobić kupując złoto podczas otwarcia Azjatyckich giełd i sprzedając podczas ich zamknięcia prowadząc jednocześnie krótką sprzedaż na rynku w USA (czyli robiąc to, co JP Morgan w punkcie 5.)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
valerka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 03 sty 2008, 22:35

Nieprzeczytany post autor: valerka »

Ciekawa sytuacja. Na daily harmoniczna formacja 5-0 pattern wg mnie z zasięgiem na 1670. Na weekly poziomy 1500 do których próbuje zbliżyć się wykres były ładnie bronione i nie ma żadnych sygnałów żeby poszło niżej.. Oczywiście sytuacja godna uwagi zwłaszcza wtedy, kiedy na rynkach zaczęłoby się odreagowanie, więc wymaga to potwierdzenia..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Ja mam nadal fisia na punkcie teorii, że strzał w górę będzie o wiele, wiele dalej niż 1630, a nawet 1680. Myślę, że 1785 to godny poziom ;)

Poprzednio wróżyłem strzał w górę. Odbył się na odległość 80 $ (z 1545 na 1625). To była próba generalna, czekamy na występy "live".
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Wizja tego, co może się zdarzyć na złocie. Weszliśmy w ten trójkąt górą, więc wyjście powinno być dołem. Dodatkowo walimy głową w opór przy 1625-1635, który wcześniej był doskonałym wsparciem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jeśli czegoś nie możesz albo Ci się nie chce - obejrzyj to koniecznie.....

Przeczytaj opis zanim zaczniesz:
http://www.youtube.com/watch?v=l6-bGtW83vA

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Warto wiedzieć :!:
Oni zainwestowali i stracili
:arrow: http://www.ekonomia24.pl/artykul/705487 ... nialo.html
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

No cóż mi wychodzi ,że na razie z tego inwestowania w złoto to będzie wielka lipa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

trader305

Nieprzeczytany post autor: trader305 »

Jedyny sluszny kierunek na zlocie w chwili obecnej to opcja BUY. Wszystkim sprzedajacym zycze powodzenia (i mozliwie szybkiego opamietania sie zanim straty przekrocza poziom zdrowego rozsadku).

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

trader305 pisze:Jedyny sluszny kierunek na zlocie w chwili obecnej to opcja BUY.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

ODPOWIEDZ