[XAU/USD] (GOLD)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
fiskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2009, 14:07

Nieprzeczytany post autor: fiskus »

Na obecną chwilę patrząc na wykres H1 i H4 zauważamy trend spadkowy, a w D1 mamy długoterminowy trend spadkowy oraz średnioterminowy wzrostowy, doszliśmy do lini trendu spadkowego, ale jednak patrząć na poruszanie się w kanale wzrostowym zbliżamy się do jej dolnej lini, a jej przebicie moim zdaniem może skutkować jednak spadkiem w okolice najbliższego wsparcia okolice 1642 a następnie 1605 .

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Trochę inne spojrzenie na zagadnienie gdzie jesteśmy dzisiaj i co może się wydarzyć w najbliższym czasie. Nie wiem jak inni, ale ja widzę dwa komplety lustrzanych formacji nad i pod linią trendu. Teraz mamy początek trzeciego cyklu. Pytanie, czy znów odbędzie się to samo, czy też weszliśmy w fazę nowego rozdania i nowych układów na wykresie. Dodatkowo zbliżamy się nieuchronnie do długoterminowej linii trendu (pomarańcz). Hmm....

Do dyskusji.

Z mojej strony monotematycznie = przyjdzie korekta w dół, nie ma wyboru :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fiskus
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2009, 14:07

Nieprzeczytany post autor: fiskus »

Jaka korekta, w długoterminowej perspektywie to UP, na dziennym wyszliśmy z trendu spadkowego od września, pokonujemy kolejne opory, a patrząc na to, że QE3 to tylko raczej formalność już to tym bardziej 2000 $/uncję staję się co raz bardziej realne. Wiadomo, że nie od razu z małymi korektami, bo za pewne w tym tyg. będą realizować te zyski z końca tygodnia, bo dało ładnie zarobić.

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Gold

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

:idea:

lajza
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2010, 12:02

Nieprzeczytany post autor: lajza »

a może tak
:?:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

martin957
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 09 lis 2010, 08:15

Nieprzeczytany post autor: martin957 »

Sytuacja bardzo korzystna, mocne wsparcie, śmiało można próbować longa, krótkie SL, w razie zamknięcia świecy h4 poniżej linii trendu i średniej przejście na S i możliwe okolice nawet 1648



No i myślę, że już można stwierdzić, że 1712 obroniono, teraz jeżeli nic niespodziewanego się nie wydarzy to do zobaczenia na szczycie :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Jesteśmy blisko wsparcia, to fakt, dla odważnych L z bardzo krótkim SL, ale ja bym zachował czujność.

Nadal podtrzymuję zdanie, że dolne ograniczenie długoterminowego kanału (czerwona linia) ma w sobie silny magnetyzm.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Przykleiło się do wsparć, jednak w którąś stronę musi wywalić z tego trójkąta, ale w którą...? :think:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2012, 09:37

Nieprzeczytany post autor: boon »

Witam szanownych traderów po raz pierwszy :)

Jak myślicie, będzie korekta teraz czy przy 1800 dopiero? Wydaję mi się że dociągnie do 1800...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ