[XAU/USD] (GOLD)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Moja pierwsza analiza ;-) Jest coś warta? M5.

Dodano po 20 godzinach 56 minutach:

Trochę pomyślałem i wyszło mi, że "gdy na świętego Prota jest pogoda albo słota, to na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma".
Zatem jeśli to jest trójkąt zniżkujący, to będzie spadek; jeśli chorągiewka - to wzrost.
Oczywiście, może tu nie być żadnej formacji, ale próbuję się czegoś nauczyć ;-) Miło by było, gdyby ktoś rzeczowo skomentował.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysiu89
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 08 gru 2011, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Krzysiu89 »

hmmm a ja widze cos takiego na 1D, sugeruje raczej w tym tygodniu spadki, jeszcze poczytam jutro cos o surowcach.
PS: znacie jakies moze dobre strony gdzie dostane infa o surowcach ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Co tu czytać; dolar drożeje - surowce tanieją ;-)
Złoto przełamało wieloletni trend wzrostowy, ale nie wiadomo czy to korekta czy trwalsza zmiana.

Awatar użytkownika
Krzysiu89
Gaduła
Gaduła
Posty: 207
Rejestracja: 08 gru 2011, 00:31

Nieprzeczytany post autor: Krzysiu89 »

jak tak czytam to sie pisze duzo o dalszych wzrostach ;) wiec nie mysle zeby zloto jakos nagle stracilo na wartosci ;) to jest surowiec ktory moze miec gorsze dni,miesiace ale nigdy nie spadnie chyba ponizej swojej wartosci chyba ze by swiat upadl na glowe i bysmy bili sie na kamienie ale i wtedy zloto byloby najlepsza "walutą" xD

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Może też być tak, że najwięcej o wzroście złota mówią ci, którzy nakupili go drogo i czekają na wzrost ceny, żeby sprzedać.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Krzysiu89 pisze:jak tak czytam to sie pisze duzo o dalszych wzrostach ;) wiec nie mysle zeby zloto jakos nagle stracilo na wartosci ;) to jest surowiec ktory moze miec gorsze dni,miesiace ale nigdy nie spadnie chyba ponizej swojej wartosci chyba ze by swiat upadl na glowe i bysmy bili sie na kamienie ale i wtedy zloto byloby najlepsza "walutą" xD
Problem w tym ze w tej chwili zloto jest dziesieciokrotnie przewartosciowane :D .
Wirus , zlota wczesniej nie analizowalem ale zerknij do zalacznika .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

Rabit, podstawowa różnica jest taka, że my skupiamy się na krótkim terminie, a Krzysiu na długim.
Jako że jestem początkujący, czy mógłbyś napisać kilka słów objaśnienia do swojego obrazka?

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Wirus pisze:Rabit, podstawowa różnica jest taka, że my skupiamy się na krótkim terminie, a Krzysiu na długim.
Jako że jestem początkujący, czy mógłbyś napisać kilka słów objaśnienia do swojego obrazka?
No ja tez pisalem o dlugim terminie , wykres zlota na interwale miesiecznym przypomina mi ta zyrafe z twego obrazka , ciagle rosnie ale "kosmosu" raczej nie przebije i w koncu moze zaczac niezle spadac :D
Wirus ja tez poczatkujacy :D . To wyglada na trojkat , dodatkowo poziom fibo zaraz pod linia trendu . Rob jak uwarzasz :wink:

Awatar użytkownika
Sildra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 820
Rejestracja: 13 sty 2011, 12:00

Nieprzeczytany post autor: Sildra »

Aktualizacja wykresu H4.

W mojej ocenie Jedziemy w dół nie wychodząc ponad zółtą linię trendu, która dość szczególnie działa na cenę w przeciągu ostatnich 12 tygodni.

Przebicie wsparcia na 1520 będzie oznaczać, że lecimy w dół. Mocnym ograniczeniem nadal jest dolne ograniczenie kanału długoterminowego (niebieskie linie).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Indeks dolara dzisiaj w spadku wiec bym uwazal .
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

ODPOWIEDZ