[XAU/USD] (GOLD)

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
lukpiasek
Maniak
Maniak
Posty: 2267
Rejestracja: 26 sty 2012, 13:55

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: lukpiasek »

oto jaki widzę scenariusz dla złota tak mniej wiecej do końca roku nie dłuzej

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nigdy nie kłóć się z idiotami bo najpierw spróbują cie sprowadzić do swojego poziomu a później spróbują pokonać doświadczeniem ;)

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

karnak
Maniak
Maniak
Posty: 3501
Rejestracja: 27 lis 2012, 00:07

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: karnak »

FGOLD.
Wg mnie obecnie mamy dystrybucję podkanałową w prawym ramieniu RGRa, po czym spodziewam się spadku do złotego fibo (long term):
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Analiza techniczna ZŁOTA na interwale H4 (analiza z dnia wczorajszego) :)

http://rekomendakcja.pl/zloto-h4/

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Po wykonaniu poprzedniej AT dzisiaj zapraszam na kolejną analizę złotego kruszcu.

Jeszcze wczoraj wieczorem chciałem napisać, że wybicie powyżej 1354 powinno dać szansę na osiągnięcie 1362 (wykres z wczorajszego późnego wieczora).
GOLD_22_57 11_03.png
[/b]
Nie liczyłem, że moment ten nastąpi już w nocy, w efekcie kurs na tę chwilę zahaczył 1360 ( obecnie cena oscyluje wokół 1357) Na wykresie możemy obserwować formację potrójnego szczytu zaznaczonego niebieskimi elipsami (liczne świeczki mówiące o słabnącym popycie). Praktycznie od początku marca poruszaliśmy się w dość szerokiej konsolidacji między 1332 – 1352. Kreska pomarańczowa to linia trendu rysowana na wykresie tygodniowym, jak widać notowania przebiły się przez ten rejon i z powodzeniem go testowały. Silne wsparcie dla notowań to obszar zielonego prostokąta (na wykresie), który to wyznaczony jest na podstawie luki hossy, utworzonej na początku ubiegłego tygodnia. Pokonanie tego poziomu powinno dać szansę na 1320, a w kolejnym kroku na okolice 1309. Jednak na tę chwilę scenariusz spadkowy jest pod presją, z uwagi właśnie przez obawami inwestorów o możliwość poszerzenia konfliktu na wschodzie. Złoto przypomnijmy traktowane jest jako „bezpieczne aktywo” i w okresach niepewności geopolitycznej zyskuje. Gdyby notowaniom udało się pokonać 1362 to byłby szansa na osiągnięcie 1375 (szczytów z września 2013). Na chwilę obecną (już po wybiciu nad 1352) w mojej ocenie należałoby wstrzymać się z wejściem na rynek.
LONG
Buy stop: 1364
TP: 1374
SL: 1358
SHORT
Sell stop: 1348
TP: 1335
SL: 1356
DLA POSIADACZY WALORU (LONG)
TP: 1361
SL: 1350
DLA POSIADACZY WALORU (SHORT)
TP: 1354
SL: 1363
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Po ostatnich mocnych wzrostach na rynku złota spowodowanych niepokojącą sytuacją geopolityczną na Ukrainie nastąpiły spadki. Początkowo można je było traktować jako korekty w trendzie wzrostowym, jednak kolejno pokonywane wsparcia zmieniły zdecydowanie bycze nastawienie. W poniedziałek cena przebiła się przez kolejny silny poziom wsparcia, mianowicie linię trendu spadkowego na interwale tygodniowym (pomarańczowa kreska). Poziom ten stanowił już zarówno silne opory jak i wsparcia po wybiciu się ponad je. Aktualnie również jest testowany ten rejon. Dodatkowo na wykresie możemy dostrzec formację RGR, której linia szyi zbiega się niemal dokładnie z wspomnianą linią trendową. Oprócz tych dwóch kluczowych punktów warto odnotować trzeci, który również będzie wspierał ten obszar przed wzrostami. Mowa tutaj o zniesieniu 50% długiej, czarnej świecy z poniedziałku. Na tę chwilę to właśnie ten obszar wraz z 1320 będzie istotnym oporem dla ceny złota. W dalszej perspektywie pro wzrostowej 1353 może stanowić barierę w kolejnych zwyżkach, wystąpiła tam formacja podwójnego szczytu, o której pisałem w poprzedniej analizie złota. Z kolei wsparcia doszukiwać się można na 1307 – dołek z lutego, jeżeli będzie ono sforsowane to prawdopodobnie możemy zmierzać w rejon 1286. Na wykresie strzałką zaznaczyłem pin bara, którego przebicie w moim odczuciu będzie decydującym punktem do dalszych spadków.
LONG
Buy stop: 1322
TP (1): 1331 TP (2): 1340
SL: 1314
SHORT
Sell limit: 1316
TP (1): 1308,5 TP (2): 1300 TP (3): 1288
SL: 1322
DLA POSIADACZY WALORU (LONG)
TP: 1319
SL: 1305
DLA POSIADACZY WALORU (SHORT)
TP: 1308
SL: 1322

-- Dodano: 26 mar 2014, 20:45 --

Złoto w ciągu zaledwie 4h zrealizowało dwa poziomy TP,
odpowiednio TP (1) na 1308,5 i TP (2) na 1300.
Dodatkowo sell limit otworzony niemal na samej górce (brakło 16 centów do idealnego szczytu)

Aktualnie spodziewam się niewielkiego odreagowania, być może do ok.1307 i dalszy ruch w dół w kierunku wyznaczonego w analizie poziomu TP (3). Sprzyja ku temu nie tyko sytuacja techniczna, ale i fundamentalna, za sprawą rosnących dzisiaj rentowności amerykańskiego długu i perspektywa jastrzębiego wydźwięku FED.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Dokładnie tak jak się spodziewałem, po lekkim odbiciu w rejon 1307 dzisiaj zrealizowany poziom TP (3).

Awatar użytkownika
leemo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 31 paź 2012, 09:01

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: leemo »

arkopolo07 pisze:Dokładnie tak jak się spodziewałem, po lekkim odbiciu w rejon 1307 dzisiaj zrealizowany poziom TP (3).

Witam a jak dalej widzisz złoto wzrosty ? jeżeli tak to do jakiego poziomu.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Aktualnie na wykresie H4 kurs złota porusza się w kanale spadkowym. Mieliśmy jednak na piątkowej sesji pin bara (właściwie to 2) na wsparciu 1286, na którym między innymi został zrealizowany TP (3). Ostatnio spadkom pomagały rentowności amerykańskiego długu, które rosły na czwartkowej i piątkowej sesji. Jeżeli mielibyśmy spadać to kolejnym celem powinno być 1275 (po wybiciu poniżej obecnego wsparcia). Jedak obecnie wg mnie większa szansa jest w kierunku wzrostów, przynajmniej korekcyjnych. Wejścia w długą uważam, że można szukać powyżej 1300. Celami powinny być kolejno 1307, a następnie linia trendowa oraz linia szyi, które wyrysowałem na wykresie. Oczywiście nie trzeba dodawać, że każda pogorszenie sytuacji geopolitycznej będzie wspierało walor. Prawdopodobnie również z tego właśnie powodu złoto w minionym tygodniu spadało, a giełdy świeciły na zielono.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: [XAU/USD] (GOLD)

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

jak zwykle, dwie wersje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

ODPOWIEDZ