GMMA in Color

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
lukper8141
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2014, 23:17

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: lukper8141 »

marcin.in00 Najpierw powrzucaj wskaźniki w odpowiednie miejsce a dopiero później odpal szablon gmma, jeśli najpierw odpaliłeś szablon a później pododawałeś wskaźniki to szablon nie ma z czego się odpalić.

Awatar użytkownika
BratBot
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 24 kwie 2012, 09:09

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: BratBot »

bbq pisze:0-off, 1-0n.


Pzdr.
Dziękuje ślicznie :).
Kanapka

AllanPoe
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:24

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: AllanPoe »

Witam wszystkich forumowiczów serdecznie!

Jestem tutaj nowy, od niedawna obserwuję ten temat i chcę zapoznać się bliżej z tą strategią. W załączniku przesyłam screen'a i chciałbym, żebyście mi pomogli czy dobrze rozumiem. Na wykresie pary walutowej AUDUSD tf 5m, z samego rana mieliśmy ładny trend wzrostowy i aktualnie cena przeszła w trend boczny. Czy na screenie są dobrze podane potencjalne momenty wejścia w rynek? Czy dobrze są ustawione potencjalne stop lossy? Na co zwracać uwagę przy możliwym zawieraniu transakcji? Rozumiem, że po prawej stronie wykresu kształtuje się nam konsolidacja i najlepiej jest trzymać się z dala od zawierania transakcji, aż do wyklarowania się nowego trendu?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ikswezsutram
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 23 lut 2011, 09:39

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: ikswezsutram »

a nie lepiej kupować tak gdzie stawiasz sl? ;)

AllanPoe
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:24

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: AllanPoe »

ikswezsutram pisze:a nie lepiej kupować tak gdzie stawiasz sl? ;)

Byłoby piknie ;) póki co staram stosować zasady objaśnione przez fxlamer'a, czyli kupować po przebiciu lokalnego oporu. Próbowałem też połączyć gmma z woodie cci jak to sugerował Gajowy na początku tego tematu. Jednak sam wskaźnik woodie cci jest trochę skomplikowany dla mnie, za dużo formacji i analizy na samym wskaźniku (może na dniach przysiądę jeszcze raz i jeszcze raz przeanalizuję historię).

Dzisiejsze zagranie +32, transakcja zamknięta z palca. Dodatkowym przesłaniem zawarcia transakcji była ukryta dywergencja na stoch'u 8,3,3. Niewiem, czy to dobre połączenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

AllanPoe
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:24

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: AllanPoe »

Niestety nie widzę, żebym miał funkcję edytuj swojego powyższego posta. Wklejam ciekawy link z youtub'a na temat gmma. Sam Daryl Guppy prowadzi wykład (40min) na temat systemu transakcyjnego. Ciekawie opowiada, można obejrzeć filmik z napisami ang. Może komuś się przyda. Widzę, że temat jest "martwy", będę dodawać screen'y to może ożywi się dyskusja tutaj. :)

http://www.youtube.com/watch?v=QInB6iExaxw

Udanego weekendu!

AllanPoe
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:24

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: AllanPoe »

Udostępniam dzisiejsze zagranie eurjpy 15m. Skąd taka szpila? Wywaliło mi sl i musiałem jeszcze raz wejść. Poza tym jak oceniacie wejście? Testuję tą strategie od 2 tyg z rożnym skutkiem. Łapie stratne pozycje, nadrabiam do kapitału początkowego, by znów stracić i tak w kółko :oops: . Nadal ćwiczę :D

Udanego weekendu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Luke23
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2008, 20:15

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: Luke23 »

AllanPoe pisze:Testuję tą strategie od 2 tyg z rożnym skutkiem. Łapie stratne pozycje, nadrabiam do kapitału początkowego, by znów stracić i tak w kółko :oops: . Nadal ćwiczę :D

Udanego weekendu!
Niestety muszę cie zmartwić. Tak już będzie zawsze szkoda czasu.

Swego czasu zjadłem zęby na takich systemach. Temat jest z 2007 roku. Kiedyś od momentu zabronienia hedgu największym funduszom w USA i następstw tej decyzji rynek zmienił się całkowicie. Wcześniej na m5 EUR/USD można było zaobserwować czyste ruchy po 100 pips. W dzień rynek śmigał po kilkadziesiąt pips to w jedną to w drugą stronę. NA innych parach było jeszcze lepiej. Zobacz zresztą jak wyglądają wykresy ceny z początku tematu.

Jeśli chcesz zarabiać z trendem tymi systemami to tylko powoli, pomału na dziennych wykresach
Na niższych TF to kopanie się z koniem. Zawsze będziesz miał dylemat czy obserwować 1 parę czy więcej. TP małe czy duże? Będziesz oscylował wokoło zera a gdy trafi się dzień z trendem który da zarobić na dłuższy okres z małych TF( time frame – przedział czasowy jakby co) możesz go po prostu przegapić.

Jeśli chcesz koniecznie średnie i niski TF to tylko indeks US100 (Nasdaq100). Na dziś tylko on nadaje się do średnich. Jedyny minus a może plus jest taki że cala zabawa trwa od godz. 15.00 do 21.00 . Tu o dziwo polecił bym Bossafx . Warunki na waluty mają beznadziejne ale na indeksach są bezkonkurencyjni no i są microloty. Niestety ten system i waluty nie ma już racji bytu. Tylko ten indeks ma tak dużą zmienność ze istnieje szansa regularnych zarobków.

A jeśli chcesz zarabiać na day tradingu to ucz się od najlepszych , tego co działa. Najlepszym chyba będzie dziennik http://forex-nawigator.biz/forum/droga- ... -2300.html

Klonmarcin to chyba jedyna osoba na forum która regularnie zarabia nie wstydzi się wyników i często opisywał zasady swego systemu. To wszystko powinno być w dzienniku ale musisz zapytać się u źródła

A tu przykładowy wykres US100
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

AllanPoe
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2014, 13:24

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: AllanPoe »

Luke23 pisze:
AllanPoe pisze:Testuję tą strategie od 2 tyg z rożnym skutkiem. Łapie stratne pozycje, nadrabiam do kapitału początkowego, by znów stracić i tak w kółko :oops: . Nadal ćwiczę :D

Udanego weekendu!
Niestety muszę cie zmartwić. Tak już będzie zawsze szkoda czasu.

Swego czasu zjadłem zęby na takich systemach. Temat jest z 2007 roku. Kiedyś od momentu zabronienia hedgu największym funduszom w USA i następstw tej decyzji rynek zmienił się całkowicie. Wcześniej na m5 EUR/USD można było zaobserwować czyste ruchy po 100 pips. W dzień rynek śmigał po kilkadziesiąt pips to w jedną to w drugą stronę. NA innych parach było jeszcze lepiej. Zobacz zresztą jak wyglądają wykresy ceny z początku tematu.

Jeśli chcesz zarabiać z trendem tymi systemami to tylko powoli, pomału na dziennych wykresach
Na niższych TF to kopanie się z koniem. Zawsze będziesz miał dylemat czy obserwować 1 parę czy więcej. TP małe czy duże? Będziesz oscylował wokoło zera a gdy trafi się dzień z trendem który da zarobić na dłuższy okres z małych TF( time frame – przedział czasowy jakby co) możesz go po prostu przegapić.

...
Cześć Luke23,

Dzięki za powyższy konstruktywny komentarz. W takim razie zacznę testować gmma na US100. Tak się składa, że to są moje godziny, kiedy mój mózg działa na wyższych obrotach, lepiej dla mnie :) Masz racje, ruchy cen walut w trakcie kryzysu były potężne. Możliwe, że "ta" zmienność walut potęgowała skuteczność tego systemu. Przejrzę dziennik Klonmarcina. Trochę pesymistycznie zabrzmiało twierdzeniem, że tylko on otwarcie pokazuje swoje zarobki.


Poprzednią pozycję zamknąłem z palca +22. Co prawda zostawiłem ją na cały weekend.
Aktualnie czekam na long'a eurjpy 5m. Pożniej screen.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Luke23
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2008, 20:15

Re: GMMA in Color

Nieprzeczytany post autor: Luke23 »

AllanPoe pisze:
Poprzednią pozycję zamknąłem z palca +22. Co prawda zostawiłem ją na cały weekend.
Aktualnie czekam na long'a eurjpy 5m. Pożniej screen.
Aż żal patrzeć na takie screeny :D Nie trać czasu i nerwów na takiego muła jak EUR/JPY dzisiejsza zmienność na tej parze, min - max to zasięg 40 pips. Przecież to masakra. Na historii to jeszcze wygląda ale na żywo na tym nie zarobisz, uwierz mi. Ten system powstał w 2007, zobacz na początek. Az łezka w oku się kręci jak czyta się te posty :cry: :)

http://forex-nawigator.biz/forum/gmma-i ... 87-60.html
Nievinny pisze:Rozpieszcza nas ten system. Tak jak radził @fxlamer do łapania większych ruchów wykorzystałem wykresy M15. Pomyślałem, że wejdę asekuracyjnie na E/J i G/J, postanowiłem wejść po przebiciu LWMA 100 dla pewności, ze idziemy zgodnie z trendem.
wejścia:
G/J 9.30 229.18, do teraz prawie +380 pips
E/J 9.45 155.70 do teraz prawie +220 pips
Post o godz 17.00 . Godzina otwarcia to 9.30 i 9.45 .Wejścia z m15. To są wyniki z jednego dnia. I jak się to ma do marnych 40 pips???

Żeby było śmieszniej fxlamer odpowiada
fxlamer pisze:Gratuluje, a takie dni to norma na jenach ostatnio.
Jeśli koniecznie chcesz te waluty to obserwuj tylko GBP/AUD. Przy niskich kosztach jakie są dzisiaj i niezłej zmienności może coś z tego wyjdzie.

Więcej Cię przekonywać nie będę. Zrobisz jak zechcesz. Powodzenia!

ODPOWIEDZ