GMMA in Color

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
nasedo
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:06

Nieprzeczytany post autor: nasedo »

fxlamer pisze:Zawsze stawiam s/l, z reguły jest to jakiś procent depo, staram sie nie przekraczac 2%. Do tego dopasowuje wielkosc pozycji. W silnym trendzie dokupuje po polowie pozycji w sytuacjach jak pokazalem na poprzednim obrazku.
a jakieś wysokości pipsowe SL? Te 2% powinniśmy dopasować odpowiednio do słusznego SLa a nie odwrotnie ;>
Otwarte myślenie to wielki dar i zarazem samotność

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

nasedo pisze:a jakieś wysokości pipsowe SL? Te 2% powinniśmy dopasować odpowiednio do słusznego SLa a nie odwrotnie ;>
Zgadza sie, zle to ujalem.
Z reguly sa to lokalne wsparcia i opory (dolki/szczyty) lub wma100 zaleznie od sytuacji.
Na obrazku zielone strzalki wejscia, czerwone kreski - stop.
Najwolniejsza wma (60) jest w kolorze czerwonym, przy skladaniu zlecen kupna powinna byc pod spodem wszystkich srednich (procz wma100 oczywiscie) a cena nad wma100, odwrotnie dla sprzedazy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

Piatek nie byl najlepszym dniem dla eur/jpy ale za to edek po krotkiej zmylce na sell, poszedl pieknie......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Bedzie dobrze, luz......
=================

flaaacha
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2007, 09:54

Nieprzeczytany post autor: flaaacha »

Witam

Mam problem odnosnie krotkich i dlugich srednich , postepowalem zgodnie ze wskazowkami. Skopiowalem system , odpalilem tamplate i niestety nie mam srednich . Poza tym wszystko jest tak jak zostalo przedstawione w poprzednich postach.

Prosze o pomoc drodzy forumowicze.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

flaaacha pisze:Witam

Mam problem odnosnie krotkich i dlugich srednich , postepowalem zgodnie ze wskazowkami. Skopiowalem system , odpalilem tamplate i niestety nie mam srednich . Poza tym wszystko jest tak jak zostalo przedstawione w poprzednich postach.

Prosze o pomoc drodzy forumowicze.
nie masz tego wskażnika u siebie
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

gra ktoś tym na długich dystansach ? jakieś wyniki ?
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
nasedo
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:06

Nieprzeczytany post autor: nasedo »

Bardzo prosił bym o interpretacje dzisiejszego kabla pięciominutowego. Załączam obrazek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Otwarte myślenie to wielki dar i zarazem samotność

Awatar użytkownika
gucio
Gaduła
Gaduła
Posty: 222
Rejestracja: 04 sie 2006, 14:15

Nieprzeczytany post autor: gucio »

Popatrz.
Co tu komentowac.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Gajowy
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 25 lut 2007, 19:40

Nieprzeczytany post autor: Gajowy »

nasedo pisze:Bardzo prosił bym o interpretacje dzisiejszego kabla pięciominutowego. Załączam obrazek.
Ja to widziałem mniej więcej tak : GBP/USD 5M


Obrazek

Zamknięcie drugiej pozycji:
Ta biała przerywana linia pod wykresem ceny to S1 ( 2.0206) która w tym ruchu była testowana dwa razy ( widać to na wykresie ze swiecami). Zamykamy na + 40 - CCI zawraca to dodatkowy sygnał, że 2.0206 tak łatwo nie odpuści.
Jeżeli czekamy na rozwój sytuacji to musimy zamknąć na szachownicy z wolnymi GMMA ( tracimy jakies 20 pipsów) Ewentualnie troszke wcześniej gdy CCI 14 przecina od dołu zero line.

Dzisiaj miałem dzień w kratkę z wyjazdami i nie udało mi sie tak pięknie wykorzystać ruchów jak to przedstawiłem w opisie ale w sumie na e/j, g/u i g/j udało sie przyciąć 90 pipsów. Co przy zmienności g/j dzisiaj 503 pipsy to moze wydawać sie mało ;) ( takie mało chce codziennie ) Po raz pierwszy otworzyłem pozycje na tej parze z 5M ( a spread 7 trochę odstrasza pomimo jej rajdów )
The key to living is giving.

Awatar użytkownika
nasedo
Gaduła
Gaduła
Posty: 111
Rejestracja: 13 gru 2006, 23:06

Nieprzeczytany post autor: nasedo »

No wlasnie czyli jednak coś się tutaj da zinterpretować ;) Dzięki wielki Gajowy! W sumie też wywnioskowałem, że tam należy wejść gdzie zaznaczyłeś także lepiej mi teraz bo znajduje jakies potwierdzenie od kogoś doświadczonego ;) Jeszcze chcialem zapytać o tą pierwszą chmurkę jaką zaznaczyłeś, wg której wstaliśmy za późno a kabel się wali ;D ja niestety wstaje przed ósmą i prawdopodobnie wchodził bym w tej sytuacji a Ty? No i jaki SL w takim przypadku? (dodam, że ja nie korzystam z CCI)
Otwarte myślenie to wielki dar i zarazem samotność

ODPOWIEDZ