FXsalt , www.fxsalt.com

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Napisałem tak na podstawie wcześniejszych informacji. Po Pana poście stwierdziłem że widocznie moja wiedza była błędna. Stąd wpis że nie wiem co się popsuło ( raz mam takie informacje, raz inne ).
Generalnie nie dyskredytuje mt4, stwierdzam fakt że ktoś dał ciała i nie przetestował pewnych rozwiązań. Zdarza się.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ja tak jak mówiłem stawiam na błąd mostek -> MT4.

Generalnie pewnie wina mostka, bo mógł coś przegapić. Natomiast z rozmów o samym Metaquotes wychodzi, że to też giganci dokładności i rzetelności nie są.

Coraz częściej ludzie dostrzegają, że błędy u brokerów nie wynikają z chęci oszustwa, ale właśnie z infrastruktury, często z winy Dostawcy Płynności (to co Pan Panie Sebastianie mówił w wywiadzie w Bossie wiadomo, że pretensje trzeba mieć do Was ;) ). Trzeba jednak pamiętać, że trudno wymazać zachowania brokerów, które jeszcze do niedawna nagminnie miały miejsce.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Akhh pisze:Coraz częściej ludzie dostrzegają, że błędy u brokerów nie wynikają z chęci oszustwa, ale właśnie z infrastruktury, często z winy Dostawcy Płynności (to co Pan Panie Sebastianie mówił w wywiadzie w Bossie wiadomo, że pretensje trzeba mieć do Was )
Moim zdaniem oszustwa wśród porządnie regulowanych i markowych brokerów są bardzo rzadkie, jeśli w ogóle występują (ja się nie spotkałem z takim niepodważalnym przypadkiem). Natomiast dużo częściej zdarzają się zaniedbania i nonszalancja właśnie w zakresie budowy czy wykorzystania infrastruktury, które powodują błędy i awarie. To co prawda nie jest oszustwem w sensie stricte, ale nie można powiedzieć że nie obciąża dostawcy usługi. Awarie się zawsze zdarzają, ale jeśli zdarzają się rzadko to nie jest kwestia szczęścia czy przypadku, tylko inwestycji w infrastrukturę oraz wiedzę. Podobnie jest, gdy zdarzają się często - w przypadki trudno tu uwierzyć.

A co do wywiadu to powiedziałem nie że "trzeba" tylko że "można"- jak jest ku temu powód :) Przypomnę że mówiliśmy o sytuacji w której wystąpił błąd po stronie innej niż klienta (jego komputera, łącza, generalnie infrastruktury). W takiej sytuacji na pewno dużo lepiej móc kontaktować się z dostawcą kompleksowej usługi, który odpowiada za wszystko. A nie słyszeć, że jednym razem zawinił dostawca płynności chociaż nie powiemy który. Innym razem sypnął się mostek, trzecim razem serwer brokera a czwartym platforma (sieć ECN) na której toczy się obrót. Dlaczego lepiej? też mówiłem - na pewno szybciej dostaniemy pomoc i rozwiązanie problemu, bo nie tylko nie musimy zastanawiać się kto zawinił i czy naprawdę zawinił czy tylko zrzucają na niego winę. Myślę że nie tylko dzisiejsza sytuacja dobrze to pokazuje.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Ja w przeszłości miałem sporo takich przykładów. Dziwnym trafem zlecenia na koncie zarabiającym otwierające się z kilkunasto pispowymi SL przy w miarę spokojnym rynku, podczas gdy na innych kontach identyczne zlecenia bez poślizgu i takie tam ;)

Czasy się zmieniają na lepsze, natomiast błędy zawsze jakieś będą. I oczywiście miałem na myśli, że "można" ;) w razie powodu.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Cyb »


Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

http://comparic.pl/listings/metaquotes- ... jest-blad/

Przetłumaczyłem - troszkę na szybko bo jednak wiele osób jest strasznie złych.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Tomson
Gaduła
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: 08 wrz 2011, 19:16

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Tomson »

Kod: Zaznacz cały

Dzień dobry,

Bardzo przepraszamy za opóźnienie w odpowiedzi. Prosimy przesłać logi, pozycja zostanie przywrócona na Pana rachunek. Folder z logami znajduje się w miejscu gdzie zainstalowana jest platforma . Zazwyczaj jest to C>Program Files>FXSALT>logs.
Przyczyną problemów była aktualizacja serwera MT4 przez MetaQuotes, technicy pracowali aby rozwiązać ten problem. Bardzo przepraszamy za utrudnienia.

Dziękujemy za wyrozumiałość,
Załoga FXSalt
Log przesłany. Jest w nim moje brakujące zlecenie, więc znając Salta wszystko pójdzie gładko :)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Poprosiłem również FxSalt o przedstawienie przebiegu i przyczyny błędów, które wystąpiły po stronie PrimeXM:

http://comparic.pl/listings/fxsalt-opis ... o-brokera/

Ich stanowisko jeszcze lepiej wyjaśnia o co chodziło w całym zamieszaniu.

-- pn 25-03-2013, 16:54 --

FxSalt organizuje konkurs tradingowy. Aby wziąć w nim udział należy założyć konto live (500zł minimalna wpłata).

Miejsce 1. 2000$

Miejsce 2. 1000$

Miejsce 3. 500$

Miejsce 4. 200$

Miejsce 5. 100$

Miejsca 6. do 20. – 50$

Miejsca 21. do 50. – gadżety promocyjne FXSalt.

http://www.fxsalt.com/promocje/
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

MostWanted
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 21 gru 2012, 02:54

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: MostWanted »

Konkurs na rzeczywistym rachunku - jestem ZA :-)

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: FXsalt , www.fxsalt.com

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

witam
odnosnie konkursu, nie doszukalem sie daty do kiedy mozna zakladac konkursowe konto, czy tez nie ma takiej daty?

ODPOWIEDZ