FXsalt , www.fxsalt.com

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
trader0002
Gaduła
Gaduła
Posty: 208
Rejestracja: 26 lip 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: trader0002 »

Broker jak narazie na medal trzeba przyznać ze jako jedyny z wielu nie sprawia problemów co wydaje mi się dziwne po przejściach już 5 kont i to firm znanych.
Jak tak dalej będzie to przeniosę się tylko do niego aż szkoda patrzeć że znane marki nie mają sztandarów do naśladowania i takie nieznane marki muszą pokazywać klasę :) no nic ja jestem zadowolony praktycznie z każdego szczegółu broker no i widać że troszczą się o klienta bardzo polecam:)

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Nieprzeczytany post autor: psV »

trader0002 co w nich takiego wyjątkowego?
Ściągnąłem demo i jak dla mnie szału nie ma.
Jaki masz styl gry, że oceniasz tak wysoko tego broka?

trader0002
Gaduła
Gaduła
Posty: 208
Rejestracja: 26 lip 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: trader0002 »

odpowiem trochę inaczej na podstawie doświadczeń z innych brokerów...
pierwsze mile zaskoczenie spotkało mnie podczas zawierania i zamykania transakcji po prostu bezboleśnie
spread na walutach tez nie przyprawia mnie o bol glowy zabezpieczenie i ubezpieczanie środków na najwyzszym poziomie no i obsługa polskiego IB w skrocie nie mialem sie do czego czepić a wręcz przeciwnie milo zaskoczyło co spowodowało ze napisałem coś od siebie :)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Jak na razie - oby się to nie zmieniło - a być może na lepsze, to co zaskoczyło mnie bardzo najlepszy broker z jakim miałem do czynienia.

Jest jeszcze troszkę minusów - jeśli chodzi np o wypłaty, wpłaty, stronę etc. Ale jeśli chodzi o stronę, która interesuje nas najbardziej czyli realizacja zleceń, spread jest dobrze, a nawet lepiej.

Na pewno jest o niebo lepiej niż w: Dukascopy ( nie na darmo jako pierwszy jest ten pseudo ECN z pobieraniem spreadu 2x, slippage 15pips etc), FxPro - było kiedyś świetnie, ale to było dawno temu, Oanda (śmiech - po telefonie - stop skalping me or we will close ur account - + duże spready i zabijanie systemów - vide GAT). Co tam jeszcze zostało? Z tych brokerów z racjonalnym spreadem? AM - chodzi dużo gorzej, XTB - to oczywiście nie ma co nawet dyskutować. Alpari UK - dla mnie bardzo dobry broker - ale mają wyższy spread + duuuże podwyższanie go w trakcie danych.


Ja jestem zadowolony - na razie - ale mają bardzo pozytywne widoki na przyszłość.

trader0002
Gaduła
Gaduła
Posty: 208
Rejestracja: 26 lip 2010, 15:13

Nieprzeczytany post autor: trader0002 »

no i zmniejszyli spread na Edku i dołożyli dzisiaj parę rzeczy .... oby tak dalej jak narazie podtrzymuje jeszcze mnie nie zawiedli ... szkoda tylko ze w naszym kraju nie może ktoś zrobić porządnej platformy

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Co do Dukascopy: chodzi o otwieranie i zamykanie buy i sell limitów - dopiero kiedy cena dojdzie do poziomu otwarcia. Czyli mamy buy limit - otwiera się on dopiero kiedy ask dojdzie do poziomu zlecenia (a powinno otworzyć przy zawarciu transakcji na bid - a jeśli nie to bid nie powinien zejść niżej niż poziom zlecenia - a tak niestety jest bardzo często) Przy zamknięciu zlecenia (cały czas z limitem) jest analogiczna sytuacja. Czyli po prostu dwa razy spread. Przy zamykaniu zleceń z ręki oczywiste jest to, że spread będzie dwa razy. Bo jeśli otworzymy longa to wiadomo, że kupimy za cenę ask, a zamykając z ręki za bid.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Akhh pisze: Bo jeśli otworzymy longa to wiadomo, że kupimy za cenę ask, a zamykając z ręki za bid.
Jakim cudem masz tu 2x spread? Bo to normalne że otwierasz L po Ask, ale po otwarciu cały czas masz rozliczenie po Bid... Gdzie tu 2x spread ? Skoro tą różnicę pomiędzy ask i bid rozliczono już na starcie transakcji ?

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Cyb pisze:
Akhh pisze: Bo jeśli otworzymy longa to wiadomo, że kupimy za cenę ask, a zamykając z ręki za bid.
Jakim cudem masz tu 2x spread? Bo to normalne że otwierasz L po Ask, ale po otwarciu cały czas masz rozliczenie po Bid... Gdzie tu 2x spread ? Skoro tą różnicę pomiędzy ask i bid rozliczono już na starcie transakcji ?
Na Duka jest inaczej. Zawsze zamykasz po rynku,

Czyli jeśli masz cenę BID - ASK otwierasz L czyli kupujesz pierwszą ofertę z ASK a jeśli wolumen jest mniejszy to kupujesz dotąd dopóki nie wypełnisz swojego zlecenia.

To działa tak jak giełda. Tam też jak kupisz po cenie rynkowej to kupisz zlecenie oczekujące po prawej stronie.

Załóżmy: kupno 10 sprzedaż 11. Kupujesz za 11zł.

Później rośnie jest kupno 12zł sprzedaż 13zł. Sprzedajesz. I sprzedajesz za 12zł. Czyli spread wynosił 1 i Ty go dwa razy "zapłaciłeś" Dokładnie tak samo działa ECN. I to jest ok - tylko niestety nie działa w drugą stronę (a przynajmniej często nie działa)

Bo analogiczna sytuacja.

10zł kupno 11zł sprzedaż. Ustawiasz się z buy limitem po 10zł - cena nie może spaść niżej niż te 10zł zanim Twoje zlecenie nie zostanie wypełnione (a o to chodzi, że na Dukasie często dzieje się inaczej - i dopiero zlecenie jest wypełnione kiedy będzie kupno 9zł sprzedaż 10zł - czyli defacto płacimy spread) Czyli na giełdzie otwiera nam się pozycja po 10zł. Później jest sytuacja 12kupno 13sprzedaż. My ustawiamy się ze sprzedażą po 13zł i sprzedajemy. Tym sposobem nie płacimy spreadu w ogóle.

I tak samo powinno być na Dukascopy - a niestety bardzo często nie jest. I jest to bardzo wiele moich obserwacji - na wykresach ticowych - przy moim buy limicie - cena potrafi zejść np o 0,5 - 1 pips niżej niż mój limit (a zlecenie jest w arkuszu - podobno) i nie otwiera się - dopiero po przejściu o spread otworzy się.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Mam konto u Duka i jakoś nie mam takich problemów jak Ty... Otwieram, mam pozycję na -spread i to tyle.

Awatar użytkownika
forex
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 29 lip 2009, 14:06

Nieprzeczytany post autor: forex »

Akhh pisze:
Cyb pisze:
Akhh pisze: Bo jeśli otworzymy longa to wiadomo, że kupimy za cenę ask, a zamykając z ręki za bid.
Jakim cudem masz tu 2x spread? Bo to normalne że otwierasz L po Ask, ale po otwarciu cały czas masz rozliczenie po Bid... Gdzie tu 2x spread ? Skoro tą różnicę pomiędzy ask i bid rozliczono już na starcie transakcji ?
Na Duka jest inaczej. Zawsze zamykasz po rynku,

Czyli jeśli masz cenę BID - ASK otwierasz L czyli kupujesz pierwszą ofertę z ASK a jeśli wolumen jest mniejszy to kupujesz dotąd dopóki nie wypełnisz swojego zlecenia.

...
Akhh, odpowiedzialem na Twojego posta, ale w watku dotyczacym Dukasa, bo tu sie zaczyna robic off-topic.

ODPOWIEDZ