FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

prawdziwe_fufu pisze:U mnie padło od 15:37-15:46 ...
Serwer Real-1, 2 czy 3?
Możliwe, że nie padły w tej samej chwili. Sam otworzyłem dwie pozycje o 15:38, a zamknąłem ostatnią o 15:43.
Tak czy inaczej istnieje możliwość reklamacji jeśli w danej chwili połączenia nie było z winy brokera...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
prawdziwe_fufu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 09 sty 2009, 17:12

Nieprzeczytany post autor: prawdziwe_fufu »

Real-1. Tez otworzylem, bo się dało tylko kurs stał w miejscu i choc był inny otworzył po cenie na jakiej stał. Co do serwerów fxpro to przy większych ruchach (szybszych) często nie dają rady i się zwieszają i tradycyjnie o 16:11 przez kilka sekund.

remzibi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2010, 23:00

Nieprzeczytany post autor: remzibi »

U mnie real2.

Zly na nich jestem jak nie wiem , ogranicze sie ze slownictwem - ale zasluguja na siarczyste bluzgi "malaki" jedne.
Dodam , ze VTT2 CMSa caly czas smigalo bez zastrzezen .

Na screenie widac przerwe od 16:30 do 16:55 (na stampie z krzyza) .
Co ciekawe otwieralem na sile pozycje i jak zobaczylem zamorozone ceny to klikalem nonstop na zamknij pozycje (bo cos nie tak z platforma) - a teraz najciekawsze - na obrazku na dole juz po wszystkim w historii mam taki wpis - otwarto 16:34 (to juz po utracie polaczenia) i zamknieto o 16:34 (tez kiedy wszytko bylo zamrozone) - a teraz najciekawsze - szpila w gore szla jak glupia a u mnie minus -3,81 - no Panowie co ja mam o takim broku myslec - popatrzcie sobie na obrazek w zalaczniku - toz to jajca jakies sa .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Szymon80
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 13 kwie 2008, 12:19

Nieprzeczytany post autor: Szymon80 »

raposo pisze:
remzibi pisze:od 15:35 poszla piekna szpilka w gore - nic tylko brac na szybko longa , ale niestety w tym momencie - brak polaczenia .
U mnie jak i u pozostałych dwóch osób z którymi rozmawiałem połączenie faktycznie padło jednak o 15:45 do 15:48, czyli chwilę już po tym gwałtownym ruchu. Chwilowe problemy z serwerem, niestety zdarza się wszędzie.
Jeśli jednak ktokolwiek ucierpiał na tej sytuacji to można ją reklamować.
A już miałem zakładać konto. Takie bzdety to możesz opowiadać dzieciom w przedszkolu. Wiedzę że FP zaczyna lecieć w kulki i to na ostro :) Aż strach pomyśleć jak bym miał shorta ustawionego w tym czasie u was. Bo pewnie SL by nie zamknęło :)

Awatar użytkownika
Jekert
Gaduła
Gaduła
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2006, 10:15

Nieprzeczytany post autor: Jekert »

Z uwagi na fakt, iż otrzymuję sygnały o sporadycznych problemach z zaczytaniem pliku historii z MT4, na stronie internetowej udostępniłem poprawioną wersję programu do przeliczania transakcji z MT4: Forex Club - Podatek. Zapraszam do działu Download.

Odnośnie awarii łącza w piątek. Czasy awarii mogą różnić się u każdego z Was. Zależy to nie tylko od serwera, do którego jesteśmy podłączeni, ale także od lokalizacji, jakości połączenia. Jak słusznie zauważyliście zapytania do serwera były przyjmowane, mimo, iż wykres był zamrożony. W takich sytuacjach jest oczywiście normalna procedura reklamacyjna. Nigdy nie zdarzyło się jeszcze, by broker nie uwzględnił reklamacji zdarzenia, które miało miejsce z jego winy. Proszę tylko pamiętać, by złożyć ją do 2 dni.
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

Z mojego doswiadczenia nie zamknelo by na postawionym SL, kiedys o tym pisalem. Ogolnie brok jest ok, ale jak sa dane to polecam szczegolna ostroznosc, a najlepiej wstrzymanie sie. Z pol roku temu probowalem grac na waznych danych z dwoma pozycjami przecistawnymi. Na poczatku troche na tym zarobilem, ale potem poszlo pare SL takich, ze mi sie odechcialo tego sposobu gry (serwery wtedy po prostu nie wyrabiaja imo) - oczywiscie brok reklamacje odrzucil, bo maja zapis w umowie, ze sl moze nie byc respektowany w takich wypadkach jak wlasnie oglaszanie waznych danych makro.
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

Roger27
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 26 lip 2009, 22:30

Nieprzeczytany post autor: Roger27 »

Co dokładnie należy rozumieć przez "Gwarancja depozytu do 20 000 EUR." Co może się dziać po przekroczeniu tej wartości ( w depozycie czy w środkach przelanych + depo)? Jak to konkretnie wygląda?

McL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: McL »

panowie, a jak z sytuacja gdy mialem otwarte przeciwstawne zlecenie oczekujace, ale w weekend byl pik, ktory "przeskoczyl" ustawione zlecenie oczekujace
i zostalo ono anulowane? czy takie zlecenie nie powinno byc wykonane mimo wszystko?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Roger27 pisze:Co dokładnie należy rozumieć przez "Gwarancja depozytu do 20 000 EUR." Co może się dziać po przekroczeniu tej wartości ( w depozycie czy w środkach przelanych + depo)? Jak to konkretnie wygląda?
Ubezpieczyciel zapewnia gwarancję depozytu tylko do kwoty 20 000 EUR (tak stanowi cypryjskie prawo). Jeśli na rachunku znajduje się więcej to i tak klient otrzyma maksymalnie taką kwotę. Rozwiązaniem może być podzielenie większej kwoty na kilka kont np. na siebie i żonę lub innych członków rodziny.
McL pisze:i zostalo ono anulowane? czy takie zlecenie nie powinno byc wykonane mimo wszystko
To już zależy od brokera i polityki realizacji zleceń jaką założył - jest to zapisane w umowie. W FxPro zlecenia oczekujące w przypadku luki cenowej są anulowane., u niektórych brokerów mogą być realizowane po pierwszej możliwej cenie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

McL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2009, 13:38

Nieprzeczytany post autor: McL »

raposo pisze:W FxPro zlecenia oczekujące w przypadku luki cenowej są anulowane., u niektórych brokerów mogą być realizowane po pierwszej możliwej cenie.
a jak jest w dukasie?

ODPOWIEDZ