FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Gram głównie na JForex.

Na cTrader jest technologia VWAP. Info z naszej strony:
VWAP (Volume-Weighted Average Price) to technologia, która w przypadku braku możliwości wykonania wszystkich zleceń na platformie FxPro cTrader ECN automatycznie skonsoliduje całą dostępną płynność z rynku po najlepszych oferowanych cenach i zrealizuje transakcję po średniej cenie ważonej wielkością obrotów.
Dodatkowo, mogą występować poślizgi cenowe, jak to jest na ECN. Ale o tym chyba już wcześniej pisaliśmy w innym wątku więc nie wiem jakiej jeszcze odpowiedzi oczekujesz.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Ano czy trejdowaleś ostatnio, bo ja na demie i boję się na realnym jak są takie różnice pomiędzy tym co widzę, a tym co się dzieje.
Trejdowałem sobie na demie największymi możliwymi pozycjami i tak teraz by się to wydawało logiczne, dlaczego brakowało na takie kwoty dostępności :)

-- Dodano: 28 wrz 2012, 07:41 --

Cenna lekcja na przyszłość.

-- Dodano: 28 wrz 2012, 08:43 --

Przykładowo przy otwieraniu pozycji na miliony, na parze USDPLN otwarło mi tam gdzie miałem T/P (różnica między kwotą otwarcia ~400pipsów), a należy pamiętać o tym iż przy zamknięciu następuje przesunięcie mniej więcej o tę samą wartość + niemała prowizja.
Wniosek: nie da rady handlować na większych pozycjach.
To kolejna ogromna wada brokerów ECN. Przy większych pozycjach lepszy jest zdecydowanie broker MM.
Tam wszystko spływa na niego. A przy malutkim kapitale i skalpowaniu lepsze jest ECN.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ciekawe wnioski. Tymbardziej, że z dema... ;)

Broker MM przy większych kwotach może opóźniać realizację zleceń, ładować rekwotowania lub kombinować w inny sposób ale tylko testy na koncie rzeczywistym dadzą temu jakikolwiek podgląd. A tymczasem testy na demie można sobie włożyć do szuflady koło "Kubusia Puchatka".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

macgul
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2012, 12:18

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: macgul »

ForexTig3r pisze:Ano czy trejdowaleś ostatnio, bo ja na demie i boję się na realnym jak są takie różnice pomiędzy tym co widzę, a tym co się dzieje.
Trejdowałem sobie na demie największymi możliwymi pozycjami i tak teraz by się to wydawało logiczne, dlaczego brakowało na takie kwoty dostępności :)

-- Dodano: 28 wrz 2012, 07:41 --

Cenna lekcja na przyszłość.

-- Dodano: 28 wrz 2012, 08:43 --

Przykładowo przy otwieraniu pozycji na miliony, na parze USDPLN otwarło mi tam gdzie miałem T/P (różnica między kwotą otwarcia ~400pipsów), a należy pamiętać o tym iż przy zamknięciu następuje przesunięcie mniej więcej o tę samą wartość + niemała prowizja.
Wniosek: nie da rady handlować na większych pozycjach.
To kolejna ogromna wada brokerów ECN. Przy większych pozycjach lepszy jest zdecydowanie broker MM.
Tam wszystko spływa na niego. A przy malutkim kapitale i skalpowaniu lepsze jest ECN.
Czy mógłbyś wyjaśnić mi łopatologicznie skąd wzięło się te 400 pipsów i dlaczego nie da się grać większymi kwotami na ECN?

Lekki ślizganie ceny zauważyłem także na innych ECN.

-- Dodano: 28 wrz 2012, 22:50 --

Chyba już rozumiem, przy 1 locie nie ma większych różnic między kwotą transakcji u brokera MM i ECN.

Jednak przy parze walutowej EUR/USD i większej ilości lotów:
- u brokera MM płacimy 1, 2 pipsy i ryzykujemy rekwotowania lub odłączenie od serwera (czystym przypadkiem oczywiście),
- u brokera ECN płacimy % od ilości lotów (1 lot = 1.00.000 jednostek danej waluty).

Reasumując to te 400 pipsów wyszło z przeliczenia jako kosz transakcji?
Obrazek

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

raposo pisze:Ciekawe wnioski. Tymbardziej, że z dema... ;)

Broker MM przy większych kwotach może opóźniać realizację zleceń, ładować rekwotowania lub kombinować w inny sposób ale tylko testy na koncie rzeczywistym dadzą temu jakikolwiek podgląd. A tymczasem testy na demie można sobie włożyć do szuflady koło "Kubusia Puchatka".
Nie rozumiem Cię za bardzo, w jaki sposób demo różni się od konta realnego, może tylko tym iż milisekundę zlecenie realizuje się wolniej, kwotowania i dostępność masz dokładnie te same.
Jeśli zamierzasz testować sobie brokera ECN na kapitale powyżej 100tys. to bardzo chętnie skorzystam z Twoich wniosków i spostrzeżeń, bo ja jakoś nie będę "testował" brokera w taki sposób i nie sądzę aby znalazł się odważny.

Jednego Brokera MM jakoś przetestowałem i zdecydowanie polecam.
Żadnych rekwot nie ma, opóźnienie max. ułamek sekundy, wcale nie kombinują.

@macgul
Drogi forumowiczu,
Myślę, iż wytłumaczyłem dość łopatologicznie, ale skoro nalegasz to powtórzę.
400pipsów bierze się stąd, iż na rynku ECN akurat nie ma dostępnej takiej ilości danej jednostki waluty jaką chcę zakupić w danym momencie po cenie jaką wskazuje mi Bid/Ask u brokera i wtedy działa mechanizm VWAP.
VWAP (Volume-Weighted Average Price) to technologia, która w przypadku braku możliwości wykonania wszystkich zleceń na platformie FxPro cTrader ECN automatycznie skonsoliduje całą dostępną płynność z rynku po najlepszych oferowanych cenach i zrealizuje transakcję po średniej cenie ważonej wielkością obrotów.
I ta "średnia" właśnie tak wychodzi.
Teoretycznie, a nawet praktycznie da się grać większymi kwotami, ale ze skutkiem jaki opisałem powyżej.
Przy mniejszych kwotach raczej nie napotkasz problemu z dostępnością.
W ostatnim moim poście dot. zmian, na screenie widać poziome wykresy słupkowe, które przedstawiają dostępną ilość waluty po danej cenie w danym momencie.

Ja nie krytykuję FxPro (choć jakbym miał to najtańsi zdecydowanie nie są - i tutaj zarówno tyczy to się spreadu jak i prowizji) i nie mówię, że na innych ECN tak nie ma. Na ECN poślizgi i brak dostępności waluty to jest norma, broker nie jest stroną transakcji, gracz gra bezpośrednio na rynku (tutaj pytanie do raposo: wychodziło by iż ten FxPro nie ma jakiegoś lepszego dostarczyciela płynności zakładając, iż broker ECN zarabia tylko na prowizji? - rozwiń temat, bo ostatnio przy BRE można trochę poczytać, niby przeciętni, a lepsi od FxPro).
"Lekkie ślizganie"? Ja poprzez ślizganie rozumiem różnicę wynikającą z realizacji S/L (i ew T/P ale to jest z kolei pozytywne) i tutaj nie ma określonej jakiejś granicy tego poślizgu. Na danych często taki poślizg wyniesie 17 pipsów i więcej, także nie wiem, czy to można nazwać czymś "lekkim". U brokera MM zjawisko poślizgów nie istnieje, nawet jeśli będzie luka i nie będzie danego kwotowania to broker za to zapłaci, nie Ty. Broker MM zwiększa spread i min. odstęp S/L / T/P w czasie danych, ale jeśli zajmiesz pozycję dajmy na to 5-10 min. przed danymi to jesteś w pełni zabezpieczony i z normalnym spreadem.
Nawet zakładając, iż wchodzimy w pozycję w czasie danych na EURUSD ze spreadem 8pipsów i nawet z tym re-kwotowaniem w granicach wartości ułamka pipsa to i tak lepiej to wyjdzie niż 17 pipsów poślizgu na S/L.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

macgul
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2012, 12:18

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: macgul »

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, moja wina nie sprawdziłem co to takiego VWAP (Volume-Weighted Average Price).

Naczytałem się tyle o wielkości i płynności rynku Forex, że pominąłem to jako niemożliwe do zaistnienia.
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Przetestowałeś jednego brokera MM i na tej podstawie oceniasz całość?

Ja przetestowałem z 40 brokerów różnej maści i absolutnie nie zgodziłbym się z Twoimi wnioskami.

Udanego weekendu wszystkim.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

raposo pisze:Przetestowałeś jednego brokera MM i na tej podstawie oceniasz całość?
Ja przetestowałem z 40 brokerów różnej maści i absolutnie nie zgodziłbym się z Twoimi wnioskami.
Udanego weekendu wszystkim.
Nie chodzi tutaj o brokera, a o jego model - zasadę działania.
Reguła obowiązuje każdego brokera na podstawie danego modelu w jakim działa.
Jeśli masz jakąś listę trefnych brokerów to warto by ją utworzyć, ale z reguły zjawisko nie występuje i nie ma co snuć teorii spiskowych.
Jak dla mnie jest to wielka strata czasu. Mam jednego, który działa poprawnie, więc nie doszukuję się takich które ew. mogłyby działać gorzej.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zasada działania różni się często nawet w tym samym modelu ale nie można być tego świadomym skoro testowało się tylko jednego brokera danego typu. Dlatego też wg mnie wniosek jest całkowicie nietrafiony. Dla mnie EOT.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

macgul
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 wrz 2012, 12:18

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: macgul »

raposo pisze:Przetestowałeś jednego brokera MM i na tej podstawie oceniasz całość?

Ja przetestowałem z 40 brokerów różnej maści i absolutnie nie zgodziłbym się z Twoimi wnioskami.

Udanego weekendu wszystkim.
Przetestowałem kilku brokerów MM i ECN oraz 3 rożne platformy transakcyjne, wszystko na demach.

-- Dodano: 29 wrz 2012, 16:59 --

@ ForexTig3r

"Jeśli masz jakąś listę trefnych brokerów to warto by ją utworzyć, ale z reguły zjawisko nie występuje i nie ma co snuć teorii spiskowych."

Jestem za, można by utworzyć nowy wątek ze ściśle określonymi kryteriami, np.:

- nazwa brokera,
- siedziba brokera,
- organ nadzorczy,
- model transakcyjny,
- platforma transakcyjna,
- waluta brokera,
- dostępność rozliczeń w PLN,
- minimalny depozyt,
- opłaty za otwarcie i zamknięcie transakcji,
- stosowane lewary,
- stosowane loty,
- margin cal,
- stop out,
- szybkość dokonywania zleceń,
- sposoby wpłat na depozyt, wraz z kosztami,
- sposoby wypłat, wraz z kosztami,
- język i jakość udzielanych odpowiedzi udzielanych przez suport,
- pozytywne bądź negatywne uwagi.
- napotkane problemy
Obrazek

ODPOWIEDZ