Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 02238.html

Ten fragment podoba mi się najbardziej :
"Na ich liście podejrzanych znalazły się poza kryptowalutami, także piramidy finansowe, inwestycje alternatywnymi czy rynek forex. Dość nieoczekiwania do jednego worka wrzucono też fundusze inwestycyjne zamknięte, obligacje korporacyjne czy nawet akcje crowdfundingowe i internetowe kantory." :shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ja bym dorzucił GPW, dealerów samochodowych i warzywniaki. Mieszczą się w tej samej logice.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

To jest lepsze:
Innym budzący kontrowersje pomysłem ma być możliwość zmuszenia mediów do publikacji darmowych komunikatów i ostrzeżeń przygotowanych przez UOKiK. Jak wynika ze wstępnych rekomendacji, do których dotarł money.pl, mają być one publikowane nie tylko w publicznej TVP, ale też w mediach prywatnych.
Proponuję właścicielowi Navi zarezerwować godne miejsce w dziale "Humor"
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

oho! straszenie zakazy i manipulacja - pisssowskie gnidy :569:

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Pan Morawiecki zamyka handel BTC i skazuje traderów na dopłacanie do interesu. Walka ze spekulantami jak za Gierka:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ow/0hn6mq8
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

jackub

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: jackub »

T-REX pisze:Pan Morawiecki zamyka handel BTC i skazuje traderów na dopłacanie do interesu. Walka ze spekulantami jak za Gierka:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ow/0hn6mq8
Polecam rozmowę Leszka MIllera z Prezesem Naczelnikiem w ostatnim Uchu .... ;-)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kolejny dowód że to państwo ma tyle wspólnego z demokracją... To zaczyna być druga Korea Północna, zakazy, ograniczenia, blokowanie stron, itd. I teraz pytanie czy ma to na celu sprowadzenie "nas" na GPW. Zablokowanie nam dostępu do innych możliwości spowoduje że zaczniemy to samo robić tam gdzie mamy dostęp, a gdzie będzie jedynie można, no na GPW. Jest jeszcze jedna sprawa - podatki. Grając na GPW pieniądze zostają w Polsce, podatek od dywidend jest pobierany automatycznie z tego co się zdążyłem zorientować, więc tego nie da się "optymalizować" jak przychodów na koniec roku żeby uniknąć płacenia kolejnego haraczu - 19% podatku belki. Wszystko opodatkować, na wszystko nałożyć haracz, wszystkiego zakazać tylko po to żeby sprowadzić nas na GPW?! Ciekawe czy o to w tym chodzi. Albo 500+ trzeba jakoś spłacić teraz... obietnice wyborcze i ktoś musi teraz za to płacić, a przecież rząd jest od obiecanek, a lud od płacenia. Sorry za te post, ale tak to widzę.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Rookie, naprawdę, państwo właśnie wydymało ludzi w sposób przy którym wymiękają wszystkie przekręty broków z najpodlejszego bucket shopu, a ty się poważnie zastanawiasz nad alternatywą w postaci GWP? I co tam będziesz robił? Czekał aż skończy się kasa z jednego wałka żeby wymyślili drugi? To państwo nie chce żebyś "inwestował" bo gówno z tego ma. Ono chce żebyś kupował kiełbasę i srajfony, papier toaletowy, kwiaty cięte, paliwo i skarpety w misie, bo te wszystkie towary obkłada w sumie 50% podatkiem. A z twoich "inwestycji" ma 19% - jeśli zarobisz. Najbardziej demokratyczna metoda głosowania w tym kraju polega na głosowaniu paszportem. Wiem, bo byłem, widziałem, tylko byłem głupi, tęskniłem i wróciłem. BTW podyskutujmy teraz chłopaczki twierdzące, że PO to lewactwo, a PiS prawica! W pale się nie mieści że premier tego burdelu jest byłym bankowcem.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

i w co mamy "inwestowac" na Warsaw Banana Stock Exchange? W panstwowe spolki typu orlen, tauron czy lotos? Gdzie rachunek ekonomiczny zależy od "strategicznych" potrzeb kraju czy raczej etatowych potrzeb właśnie rządzącej partii? A może w wydmuszki młodego polskiego kapitalizmu typu bioton?

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

T-REX pisze:Rookie, naprawdę, państwo właśnie wydymało ludzi w sposób przy którym wymiękają wszystkie przekręty broków z najpodlejszego bucket shopu.


TREX nie uważasz że trochę Cię poniosło przy tej wypowiedzi?

"Państwo wydymało ludzi w najpodlejszy sposób bo kazało im zapłacić podatek od zysków"

Nie rozumiem dlaczego wg Was ludzie handlujący krypto mieliby być uprzewilejowani i nie płacić podatków od swoich zysków?
No podajcie mi jakieś racjonalne dlaczego to taka "Korea Północna" że właściciel kwiaciarni płaci ZUS, PIT i NFZ, ale koleś handlującyc bitctoinem ma tego nie robić. Chętnie Was posłucham.

ODPOWIEDZ