Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

dobryfxplayer pisze:(...)

Dzięki Mario. Mam nadzieje, że wiele osób myśli tak samo jak ty.

A tak wracając do spekulacji. Ile czasu już zarabiasz na FX? Jeżeli pamiętasz to po jakim czasie stałeś się profitowy... dzięki.
Noo niestety, dlatego pis rządzi :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

MarioDM pisze:

Nie bądź śmieszny. Chcesz mi wmówić, że sędziowie postubeccy byli uczciwi i niezależni ? Powiedz to tym, których sprzedawano razem z kamienicami. To byli właśnie ci "uczciwi i niezależni" sędziowie, którzy przyznawali w spadku kamienice dla osób, które miały rzekomo po 150 lat.
A to, że w Polsce odchodzą takie maniany to nie od dziś wiadomo. Cała ta przemiana z komuny w kapitalizm to było JEDNO WIELKIE ZŁODZIEJSTWO. I stali za tym głównie byli ubecy i komuchy. Więc nie wyjeżdżaj mi z biadoleniem jaki to Pis jest zły, bo gorszej bandy złodzieji jak PO-PSL to nie było od 1945 roku. Jeszcze 8 lat ich rządów to zaczęli by sprzedawać bloki razem z ludźmi, bo nic innego by już nie pozostało.
Nie podoba mi się zmiana interpretacji prawa w taki sposób, ale za nic nie chciałbym aby do władzy wrócili ubecy.
Strasznie naiwne myślenie - komuchy i ubecy rządzą, bo realną alternatywą była wojna domowa o władzę i wpływy. Zgodziliśmy się na pokojowe rozwiązanie kosztem czegoś, nie byłeś wtedy chętny do pójścia z kamieniami na czołgi ( ja też nie) to teraz mamy tego konsekwencje - i tyle. Sprzedali swoją władzę kiedy jeszcze mogli, czy drogo? Dla kogoś kto i tak by siedział w domu oglądając wszystko w TV pewnie tak. Dla kogoś kto byłby ofiarą? No nie wiem, Polacy mają mistrzostwo w produkcji martwych bohaterów. Obaliliśmy komunę jako pierwsi można rynkowo powiedzieć że ponieśliśmy koszty odwrócenia trendu, po nas inni meli już taniej. Może było się nie pchać do "wolności"???
PiSowi przeszkadzają sędziowie po dekomunizacji - pan prokurator PRLu już jest OK.
A sprzedawanie kamienic z lokatorami - daruj, właśnie PiS to naprawił: wprowadził nocną ustawą ( jak zwykle) prawo do eksmisji na bruk. Dlaczego? bo budując "Mieszkania Plus" de facto sam chce wejść w biznes wynajmu.
Pomyśl, że masz nieruchomość za którą musisz płacić podatki - ma wartość 17 tyś za m2 ale lokatorzy zasiedleni tam przez państwo dają mniej czynszu niż podatek który musisz zapłacić od jej wartości. Nie możesz ich wysiedlić, ani podnieść im czynszu - BO PAŃSTWO DECYDUJE O TWOJEJ WŁASNOŚCI. Koszerne? Raczej nie. Akt własności to w tym wypadku pusty papier. Czyli jak zwykle - witamy w Polsce- kraju który wydyma każdego.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

T-REX pisze: Strasznie naiwne myślenie - komuchy i ubecy rządzą, bo realną alternatywą była wojna domowa o władzę i wpływy. Zgodziliśmy się na pokojowe rozwiązanie kosztem czegoś,
Nie chcę mi sie nawet wchodzić w polemike, bo wypisujesz głupstwa. Za dużo tefałenu i innych szitów.
Skończmy temat polityki, bo to forum o forexie i tego tematu się trzymajmy.

Bez odzewu,

Pozdrawiam
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

MarioDM pisze:
T-REX pisze: Strasznie naiwne myślenie - komuchy i ubecy rządzą, bo realną alternatywą była wojna domowa o władzę i wpływy. Zgodziliśmy się na pokojowe rozwiązanie kosztem czegoś,
Nie chcę mi sie nawet wchodzić w polemike, bo wypisujesz głupstwa. Za dużo tefałenu i innych szitów.
Skończmy temat polityki, bo to forum o forexie i tego tematu się trzymajmy.

Bez odzewu,

Pozdrawiam
Byłem tego pewien na bank, że jak T-Rex wejdzie w polemikę to coś o tvn-ie z twojej strony się pojawi. Złoty graal wśród argumentów pisu. To jest takie...proste :mrgreen:

A wracając do tematu, to kryptowaluty są jakoś unormowane prawnie w naszej republice bananowej? Z takiej np. prostytucji nie trzeba podatku płacić :mrgreen:
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6617
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

xhDog pisze:[

Byłem tego pewien na bank, że jak T-Rex wejdzie w polemikę to coś o tvn-ie z twojej strony się pojawi. Złoty graal wśród argumentów pisu. To jest takie...proste :mrgreen:
Masz kolego racje. Powtarzane jak mantre przy każdej okazji a szczególnie gdy brak argumentacji :)
Co do kryptowalut to gdy Konstytucja juz nic nie gwarantuje (bo ci co mają ja strzec mają ją głęboko w doopie) to wchodzimy w okres gdy "władza może wszystko". Jak w tym filmie scena w szatni "nie mamy Pana płaszcza i co Pan nam zrobisz" ?

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

OK panowie kończymy temat, zastanówcie się tylko, czy minister sprawiedliwości ma prawo dojeżdżać sędziów którzy wydali kiedyś w jego sprawie niekorzystny wyrok? I czy dzięki temu czujecie się bezpieczniej w wypadku rozprawy przeciwko własnemu państwu? Bo że to robił to nie ulega chyba wątpliwości...
A wracając do tematu, to kryptowaluty są jakoś unormowane prawnie w naszej republice bananowej? Z takiej np. prostytucji nie trzeba podatku płacić :mrgreen:
Myślę, że to jest clou problemu: państwo zwlekało z interpretacją aż do chwili gdy wszyscy zapakowali się pod korek mniemając, że działają na rynku CFD. Powinien być wydany jasny przepis, z vacatio legis, by ludzie którzy po wejściu ustawy mogli by na tym stracić mogli zadecydować co w tej sprawie zrobić. Ale - witamy w Polsce, kraju prowizorki. Ciekawe czym to się skończy. Nie chciałbym robić gównoburzy o politykę, ale nie sądzę, że państwo ulituje się nad spekulantami. Lenin wiecznie żywy.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

MarioDM pisze:Ten 1% PCC od każdej transakcji na BTC nie został wprowadzony (to już weszło, czy ma dopiero wejść ?) po to aby pobierać opłaty, tylko aby ZNIECHĘCIĆ WSZYSTKICH DO HANDLOWANIA krypto. Po czymś takim chyba nikt rozsądny nie tknie żadnej kryptowaluty, bo po pierwsze opłacalność jest raczej znikoma, a po drugie straszliwa biurokracja, skoro trzeba rozpisywać każdą transakcje. Podobnie zrobiono bodajże 2 lata temu ze spółkami zoo, które handlowały na FX. Wprowadzono wymóg, aby każdą transakcje raportować do KNF. Nie dało by się handlować, bo trzeba by cały czas wypełniać dokumenty.
.
Takie małe doprecyzowanie - wymóg raportowania wszystkich transakcji pochodnych jest wynikiem wdrożenia MIFID i obowiązuje w całej Unii , wiec to nie jest przepis z naszego podwórka tylko wymysł Eurokołchozu. Obowiązuje nie tylko sp z o.o. ale generalnie WSZYSTKIE firmy ( tak , tak - jednoosobowe działalności też). Klient niczego nie raportuje samodzielnie i nic nie wypełnia , ale musi posiadać tzw. kod LEI ( więcej informacji można znaleść np. tutaj : https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kod-LE ... 39609.html ) . Za klienta raportuje więc bank,czy też dom maklerski , który w ogóle nie zrealizuje transakcji jezeli klient nie posiada tego kodu . Kod LEI oczywiście kosztuje (ok. 590pln opłata za pierwszy rok , za kolejne ok 400pln) ale to jest jedyna "niedogodość" po stronie klienta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Wojta$ pisze: Za klienta raportuje więc bank,czy też dom maklerski
Jesteś tego pewien ? Czytałem o tym 2 lata temu i wydawało mi się wtedy, że KNF udostępniał aplikację czy stronę (pamięć zawodzi)), w której trzeba było raportować wszystkie transakcje. O tym LEI to oczywiście wiem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
Wojta$
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 70
Rejestracja: 29 sie 2011, 17:52

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Wojta$ »

MarioDM pisze:
Wojta$ pisze: Za klienta raportuje więc bank,czy też dom maklerski
Jesteś tego pewien ? Czytałem o tym 2 lata temu i wydawało mi się wtedy, że KNF udostępniał aplikację czy stronę (pamięć zawodzi)), w której trzeba było raportować wszystkie transakcje. O tym LEI to oczywiście wiem.
Jestem na 100% pewien ,że tak jest w przypadku banków i domów maklerskich - raportują transakcje w imieniu klientów.
W przypadku zagranicznych brokerów forex - przyznaję że nie mam takiej pewności , ale wydaje mi się że powinno być analogicznie. Upewnię się i napiszę jak to wygląda.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Udają że miękną, tylko do rozliczenia 2017 są trzy tygodnie, a rząd rżnie głupa:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... je/fb6r0mq
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ