Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:Ten 1% PCC od każdej transakcji na BTC nie został wprowadzony (to już weszło, czy ma dopiero wejść ?) po to aby pobierać opłaty, tylko aby ZNIECHĘCIĆ WSZYSTKICH DO HANDLOWANIA krypto.
To ani nie weszło, ani nie ma wejść. To było zawsze. Teraz pojawiła się tylko interpretacja MF, która o tym fakcie ma "przypomnieć".

Aktywni kryptotrejderzy będą musieli zapłacić podatek nawet rzędu 500%... Trochę ból.

Chcesz się ukryć? KAS i tak już o Tobie wie:
https://forexclub.pl/bitcoin-podatki-ka ... nformacji/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:To było zawsze. Teraz pojawiła się tylko interpretacja MF, która o tym fakcie ma "przypomnieć".

Aktywni kryptotrejderzy będą musieli zapłacić podatek nawet rzędu 500%... Trochę ból.

Chcesz się ukryć? KAS i tak już o Tobie wie:
https://forexclub.pl/bitcoin-podatki-ka ... nformacji/
Przeczytałem Twój artykuł. Ze wszystkich giełd nie uzyskają takich informacji. Taki choćby Bitcurex padł rok temu i nie wiadomo jak u nich jest z rejestrami. Ja na szczęście nigdy nie tknąłem żadnej krypto, ale mój kolega handlował tym kiedyś aktywnie na MGOX do momentu, gdy giełda padła i dotąd nie odzyskał kasy stamtąd. Dostatecznie to go dobiło i mam nadzieję, że rejestry z MGOX nie dotrą do US.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No wiadomo, że jak nie ma do kogo listu wysłać, to odpowiedzi też nie dostaną ;). Ale PCC od każdej transakcji na krypto- brzmi jak horror. Szczególnie dla mocno aktywnych trejderów.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:PCC od każdej transakcji na krypto- brzmi jak horror. Szczególnie dla mocno aktywnych trejderów.
Jak wspomniałem wyżej, 2 lata temu KNF ustanowiło, że polskie społki zoo handlujące na fx muszą raportować KAŻDĄ transkację do KNF i to raczej dosyć szybko. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba należy to zrobić tego samego dnia.
Oby nie wpadł im do głowy pomysł obarczenia tym indywidualnych traderów, bo wtedy od razu trzeba by zrezygnować z polskich brokerów i pewnie też tych z UE.
Czytałem coś, że UE wprowadza podobny wymóg, choć nie wiem dokładnie czego i kogo on dotyczy. To był taki niejasny i mało precyzyjny artykuł. Jeśli dotyczyłby spółek zoo z takiej np Estonii, to wybór bardzo się ogranicza. Trzeba będzie niedługo zacząć zakładać spółki na Vanuatu czy Wyspach Dziewiczych. Oby nie .
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

na zlozenie pcc3 masz 14 dni od transakcji to chyba sporo ludzi teraz ma niemaly problem

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Tak mi przyszło do głowy, że polscy brokerzy wycofają ze swojej oferty krypto. Z wyjątkiem tych brokerów, którzy są MM i będą brać zlecenia krypto na własną klatę.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale oni oferują CFD na krypto- a nie krypto ;). Problem mają polskie giełdy krypto. A nie wiesz skąd brokerzy biorą płynność. Watpię, aby były to polskie giełdy ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

raposo pisze:
MarioDM pisze:Ten 1% PCC od każdej transakcji na BTC nie został wprowadzony (to już weszło, czy ma dopiero wejść ?) po to aby pobierać opłaty, tylko aby ZNIECHĘCIĆ WSZYSTKICH DO HANDLOWANIA krypto.
To ani nie weszło, ani nie ma wejść. To było zawsze. Teraz pojawiła się tylko interpretacja MF, która o tym fakcie ma "przypomnieć".
Właśnie dlatego to takie ważne - prawo nie działa wstecz ( haha ...) ale interpretacja jest tylko wykładnią obowiązującego prawa. A w naszym kraju może być dowolna, może być nawet ZUPEŁNIE SPRZECZNA Z POPRZEDNIĄ INTERPRETACJĄ!!! I to jest to, o czym cały czas piszę - niewolnicy własnego państwa... A z tobą Mario DM zupełnie się nie zgadzam (
Nie mam zastrzeżeń do całego Pisu, tylko do premiera.
)- Powiedz, czy gdybyś handlował krypto, poczuł się po tej interpretacji pokrzywdzony przez państwo, do jakiego sądu byś się udał szukając sprawiedliwości i zadośćuczynienia? Do takiego w którym kariera sędziego zależy od ministra państwowego rządu - przeciwko któremu właśnie chcesz wystąpić w sądzie? Czy do takiego który jest w "sędziowskiej kaście, niezależnej od nikogo" i może nawet kiedyś ukradł w sklepie batonik? Ale ma w dziupli kto obecnie rządzi, bo sądzi tylko na podstawie paragrafów? I o to właśnie chodzi w tych wszystkich marszach z parasolkami, różami, w czarnych kieckach. Nasze państwo ładuje nas w dziuplę, a my możemy tylko głośno protestować - może się zlituje i użyje wazeliny...
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

T-REX pisze: do jakiego sądu byś się udał szukając sprawiedliwości i zadośćuczynienia? Do takiego w którym kariera sędziego zależy od ministra państwowego rządu - przeciwko któremu właśnie chcesz wystąpić w sądzie? Czy do takiego który jest w "sędziowskiej kaście, niezależnej od nikogo" i może nawet kiedyś ukradł w sklepie batonik? Ale ma w dziupli kto obecnie rządzi, bo sądzi tylko na podstawie paragrafów?
Nie bądź śmieszny. Chcesz mi wmówić, że sędziowie postubeccy byli uczciwi i niezależni ? Powiedz to tym, których sprzedawano razem z kamienicami. To byli właśnie ci "uczciwi i niezależni" sędziowie, którzy przyznawali w spadku kamienice dla osób, które miały rzekomo po 150 lat.
A to, że w Polsce odchodzą takie maniany to nie od dziś wiadomo. Cała ta przemiana z komuny w kapitalizm to było JEDNO WIELKIE ZŁODZIEJSTWO. I stali za tym głównie byli ubecy i komuchy. Więc nie wyjeżdżaj mi z biadoleniem jaki to Pis jest zły, bo gorszej bandy złodzieji jak PO-PSL to nie było od 1945 roku. Jeszcze 8 lat ich rządów to zaczęli by sprzedawać bloki razem z ludźmi, bo nic innego by już nie pozostało.
Nie podoba mi się zmiana interpretacji prawa w taki sposób, ale za nic nie chciałbym aby do władzy wrócili ubecy.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: Forex - jeden z głównych podejrzanych... ?

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

MarioDM pisze:
T-REX pisze: do jakiego sądu byś się udał szukając sprawiedliwości i zadośćuczynienia? Do takiego w którym kariera sędziego zależy od ministra państwowego rządu - przeciwko któremu właśnie chcesz wystąpić w sądzie? Czy do takiego który jest w "sędziowskiej kaście, niezależnej od nikogo" i może nawet kiedyś ukradł w sklepie batonik? Ale ma w dziupli kto obecnie rządzi, bo sądzi tylko na podstawie paragrafów?
Nie bądź śmieszny. Chcesz mi wmówić, że sędziowie postubeccy byli uczciwi i niezależni ? Powiedz to tym, których sprzedawano razem z kamienicami. To byli właśnie ci "uczciwi i niezależni" sędziowie, którzy przyznawali w spadku kamienice dla osób, które miały rzekomo po 150 lat.
A to, że w Polsce odchodzą takie maniany to nie od dziś wiadomo. Cała ta przemiana z komuny w kapitalizm to było JEDNO WIELKIE ZŁODZIEJSTWO. I stali za tym głównie byli ubecy i komuchy. Więc nie wyjeżdżaj mi z biadoleniem jaki to Pis jest zły, bo gorszej bandy złodzieji jak PO-PSL to nie było od 1945 roku. Jeszcze 8 lat ich rządów to zaczęli by sprzedawać bloki razem z ludźmi, bo nic innego by już nie pozostało.
Nie podoba mi się zmiana interpretacji prawa w taki sposób, ale za nic nie chciałbym aby do władzy wrócili ubecy.
Dzięki Mario. Mam nadzieje, że wiele osób myśli tak samo jak ty.

A tak wracając do spekulacji. Ile czasu już zarabiasz na FX? Jeżeli pamiętasz to po jakim czasie stałeś się profitowy... dzięki.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

ODPOWIEDZ