Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Bizon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 13 cze 2005, 19:11

Nieprzeczytany post autor: Bizon »

czy jezeli posiada sie strate z forexu i niema sie innych zyskow itp to trzeba sie rozliczac z US ?

karp29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 13 kwie 2006, 10:25

Nieprzeczytany post autor: karp29 »

"Warto przy tym zaznaczyć, iż kosztami uprawniającymi do obniżenia wysokość podatku są także prowizje maklerskie za zakup i sprzedaż papierów, opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego, itd. - tak więc cała operacja zostaje wrzucona w koszta. "
źródło : http://gielda.wp.pl/POD,3,a,1,b,1,c,11, ... 779043.392

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Ale czy te koszty możemy sobie odliczyć od podatku, czy od dochodu?

Awatar użytkownika
Bizon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 13 cze 2005, 19:11

Nieprzeczytany post autor: Bizon »

czy jeżeli student wykaże stratę z forexu i niema zysku to czy ojciec takiego studenta może w rozliczeniu skorzystać z ulgi ?

Mojżesz
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwie 2008, 23:38

Nieprzeczytany post autor: Mojżesz »

Witam wszystkich!

Mam pytanko dotyczące właśnie podatków, a dokładniej ich ominięcia. Przeczytałem cały ten temat - 35 stron (uff..) i na początku było wiele mówione o tym jak uniknąć, jak przenieść na inne konto, jak założyć firmę w raju podatkowym itd.
Gdyby ktoś był w stanie mi wyjaśnić czy istnieje taka opcja która wg mnie wydaje się najprostsza:

-Mam konto u brokera w UK
-zarabiam, zarabiam :D
-przelewam kasę na konto bankowe również w UK
-kupuję bilet na samolot i lecę po te pieniądze i przywożę je do polski w kieszeni(większość rodaków pracujących w UK tak robi i nikt ich na granicy nie zatrzymuje)

Czy gdybym tak zrobił to urząd skarbowy w Anglii każe mi coś płacić?
Czy jest szansa że informacja na temat moich zarobków tam, dotrze do polski do naszego US?

goose
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:10

Nieprzeczytany post autor: goose »

@ Mojżesz
Z tego co wiem bank ma obowiazek informowac US o przelewie powyzej 10 000 EUR a takze jak na koncie przekroczysz 25 000 EUR.

Polacy, ktorzy jak piszesz kase w kieszeni do Polski przynosza, to oni nie maja dochodow w Polsce. Dlatego placa podatek tylko w Anglii i polski US nie ma nic do tego.

Z tego co zrozumialem Ty normalnie w Polsce mieszkasz, wiec musisz placic podatek tu. Pytanie jest na ile US wspolpracuja miedzy soba i co sobie przekazuja tego nie wiem. Jesli zarabiasz, zarabiasz to nie wiem czy jest sens ryzykowac.

Moze tu jest jakis pracownik US i nam to powie :wink:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

ktos pisze:no chyba że powiesz że znalazłeś na ulicy walizkę z $
TO JEST EXTRA POMYSŁ!! :D
Zgłaszać znalezienie walizeczki z $ na policji, nie znam się na dalszyej procedurze, ale po jakimś czasie powinni oddać jeżeli nie znajdzie się właściciel :D . A jak jest z podatkiem od rzeczy znalezionych? :D

NOWY
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2005, 09:05

Nieprzeczytany post autor: NOWY »

Art. 183. § 1. Kto znalazł rzecz zgubioną, powinien niezwłocznie zawiadomić o tym osobę uprawnioną do odbioru rzeczy. Jeżeli znalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru rzeczy, albo jeżeli nie zna miejsca zamieszkania osoby uprawnionej, powinien niezwłocznie zawiadomić o znalezieniu właściwy organ państwowy.
Art. 186. Znalazca, który uczynił zadość swoim obowiązkom, może żądać znaleźnego w wysokości jednej dziesiątej wartości rzeczy, jeżeli zgłosił swe roszczenie najpóźniej w chwili wydania rzeczy osobie uprawnionej do odbior

http://www.prawo.lex.pl/serwis/kodeksy/ ... .16.93.htm

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

Ciekawi mnie co w sytuacji, gdy nie realizujemy zysków.
Tzn zarobiliśmy, ale ich nie wyciągamy - nie zrealizowaliśmy dochodu.
Czy w takim przypadku też to trzeba udokumentować jako dochód i zapłacić podatek?
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

jaz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 01 sty 2007, 14:58

Nieprzeczytany post autor: jaz »

Zarobiłeś i masz na koncie - płacisz podatek.
Podatek płaci się od zrealizowanych (zamkniętych pozycji) a nie od wydanych kwot :)
A że nie wyciągnąłeś fizycznie do portfela ? - to już Twój problem.
Podobnie jest z podatkiem od odsetek bankowych.
Odsetki sobie leżą na koncie - ale podatek jest odprowadzany.

ODPOWIEDZ