Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
spekul
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 15 mar 2006, 17:26

Nieprzeczytany post autor: spekul »

6. I jak przyjdzie <ten czas> ,{a przyjdzie też na ciebie} to nie siedzieć jak ta pierdoła na ławeczce w parku , karmić gołąbki i czekać na listonosza , tylko <se klikać>
POzdr. stary, łysy spekul.
Zajmij dobrą pozycję.

mlody88
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2008, 20:47

Nieprzeczytany post autor: mlody88 »

Witam,

jestem tutaj nowy...kwiecien niebawem wiec mam pytanko(przepraszam jesli juz gdzies bylo ale nie widzialem):

1.Czy w zestawieniu rocznym obejmujemy punkty SWAP jako przychód(i przeliczamy na PLN-mam konto w USA) czy też obliczamy podatek jedynie z zyskownych transakcji?

Czy ktos to dostal PITa z Xtrade moze wrzucic tu jego przyklad?(z zaslonieciem oczywiscie danych personalnych i koncowek kwot)

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Czy ktos to dostal PITa z Xtrade moze wrzucic tu jego przyklad?(z zaslonieciem oczywiscie danych personalnych i koncowek kwot)
Czysty formularz znajdziesz w sieci --> PIT 8C
X-trade wysyla identyczny pit, jak kazdy DM dzialajacy w Polsce...

mlody88
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2008, 20:47

Nieprzeczytany post autor: mlody88 »

Baton pisze:
Czy ktos to dostal PITa z Xtrade moze wrzucic tu jego przyklad?(z zaslonieciem oczywiscie danych personalnych i koncowek kwot)
Czysty formularz znajdziesz w sieci --> PIT 8C
X-trade wysyla identyczny pit, jak kazdy DM dzialajacy w Polsce...
Ale chodzi mi o sposb wypelnienia a nie o to jaki numer ma formularz(bo o wiem :) )

A jak z tymi punktami SWAP ? Zalicza sie je do zysku i nalezy odprowadzic od nich podatek?

Awatar użytkownika
radoslawz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 30 sty 2007, 21:18

Nieprzeczytany post autor: radoslawz »

swapy tez bo masz o nie zysk z pozycji przeciez skorygowany
:).........:);)

mlody88
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2008, 20:47

Nieprzeczytany post autor: mlody88 »

radoslawz pisze:swapy tez bo masz o nie zysk z pozycji przeciez skorygowany
Jak to skorygowany?

A co z ujemnymi punktami w takim razie? Jak się domyślam za koszty uznać ich nie można-czyli ta sama kategorai co stratna transakcja?

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Czego nie rozumiecie? Na bieżąco macie aktualizowany stan konta o punkty swapowe. Jeżeli masz napisane Saldo Rejestru Operacyjnego: 5000 zł, a zaczynałeś od 4000 zł to płacisz 19%*1000 czyli 190 zł. Wszystko jedno czy zarobiłeś to na dodatnim swapowaniu czy na czymkolwiek innym.

Ujemne oczywiście działają dokładnie tak jak strata na transakcjach.

mlody88
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2008, 20:47

Nieprzeczytany post autor: mlody88 »

Noob pisze:Czego nie rozumiecie? Na bieżąco macie aktualizowany stan konta o punkty swapowe. Jeżeli masz napisane Saldo Rejestru Operacyjnego: 5000 zł, a zaczynałeś od 4000 zł to płacisz 19%*1000 czyli 190 zł. Wszystko jedno czy zarobiłeś to na dodatnim swapowaniu czy na czymkolwiek innym.

Ujemne oczywiście działają dokładnie tak jak strata na transakcjach.
Sorry ale nadal nie bardzo rozumiem....Chodzi ci o to że ostateczny wynik transakcji zawiera już w sobie dodatnie lub ujemne punkty swapowe? Posiadam rachunek u amerykańskiego brokera więc teksty typu "Saldo rejestru..." nic mi nie mówią. Jestem prostym człowiekim-do mnie trzeba łopatologicznie 8) Dam więc ja przykład:

Otworzylem S na EURUSD(duzy lot)...zarobilem na samej roznicy kursowej 250$...do tego zarobilem 10$ na rollover.

Place (250$xPLN)x19% czy też tak samo place za te 10$?(10xPLNx19%)?

Dodano po 21 godzinach 41 minutach:


Nikt nie potrafi mi pomoc? :cry:

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Nieprzeczytany post autor: Baton »

Placisz tak samo, niepotrzebnie rozdzielasz to na 2 transakcje. Uwzgledniasz wynik sumaryczny z zamknietej pozycji (tzn. z dodatnim lub ujemnym swapem)

Marelek
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:29

Nieprzeczytany post autor: Marelek »

Witam.

Dostałem PIT'a z XTB.
Dla tych co nie mogą sobie wyobrazić jak to wygląda opisze.
Pierwsza strona, wiadomo, moje dane, XTB, US itd.
Druga strona pole 'D' puste,
pole 'E' w punkcie 3 wpisane kwoty:
Przychód: suma wszystkich zyskownych pozycji czyli "Gross Profit" z zestawienia szczegółowego na platformie,
Koszty uzyskania...: suma wszystkich stratnych pozycji czyli "Gross Loss" z tego zestawienia.
Poniżej 'Razem' podsumowanie i u mnie niestety w polu '56' różnica tych kwot czyli strata.

Przy okazji mam pytanie do osób zorientowanych, jak tą strate można odliczyć od podatków.

Pozdrawiam.
Mariusz

ODPOWIEDZ