Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Janek Trader pisze:
26 kwie 2023, 12:47

Intuicja mi podpowiada żeby wpisać w rubrykę "inne przychody" pola 23 i 22 ?
Tak, pola 22 i 23.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Akroux
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2024, 13:27

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Akroux »

Potrzebuje pomocy, ponieważ jestem zielony w podatkach. Gram na giełdzie za pieniądze brokera(tzw proptrading). Przyznam szczerze, że udało mi się już trochę zarobić, ale jeszcze niczego nie wypłaciłem, ponieważ do końca nie wiem jak to jest z podatkami. Czy mogę to na spokojnie wypłacić? Jak przede wszystkim się za takie coś rozliczać? Czy warto założyć do tego JDG? Jeśli tak, to jaką formę opodatkowania wybrać? Prosiłbym o wytłumaczenie krok po kroku, jak do przedszkolaka.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Akroux pisze:
12 mar 2024, 22:36
Potrzebuje pomocy, ponieważ jestem zielony w podatkach. Gram na giełdzie za pieniądze brokera(tzw proptrading). Przyznam szczerze, że udało mi się już trochę zarobić, ale jeszcze niczego nie wypłaciłem, ponieważ do końca nie wiem jak to jest z podatkami. Czy mogę to na spokojnie wypłacić? Jak przede wszystkim się za takie coś rozliczać? Czy warto założyć do tego JDG? Jeśli tak, to jaką formę opodatkowania wybrać? Prosiłbym o wytłumaczenie krok po kroku, jak do przedszkolaka.
Cześć,

Muszę przyznać, że pytanie o to jak rozliczyć zyski z proptradingu to chyba najczęściej pojawiające się pytanie jeśli chodzi o ten rodzaj inwestowania :)

W związku z tym przygotowaliśmy artykuł - Proptrading a podatki:
https://forexclub.pl/proptrading-a-poda ... ndowanych/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zostały 2 tygodnie na złożenie PIT-38. Z doświadczenia polecam nie czekać z tym do ostatniej chwili... ;)

W ramach przypomnienia, od 2017 r. w krajach OECD funkcjonuje tzw. Common Reporting Standard, czyli automatyczna wymiana informacji między krajami odnośnie podatników. To oznacza, że Urząd Skarbowy w Polsce dowie się o Twoich transakcjach u brokera na Cyprze, Vanuatu, Seszelach czy nawet na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Mało tego, będzie miał informację tylko o Twoim PRZYCHODZIE, a nie o zyskach lub stracie - dlatego stratę też należy bezwzględnie rozliczyć. Bez złożonego PIT ciężko będzie z tego wybrnąć. Kontrola może obejmować do 5 lat wstecz i jest to już notorycznie powtarzająca się praktyka (mimo, że złożyłem PIT, mnie też wzywali do wyjaśnień za transakcje zawarte równo 4 lata i 10 miesięcy wcześniej :D ).

Więcej na ten temat możecie przeczytać tutaj:
https://forexclub.pl/handlujesz-u-zagra ... u-to-blad/

Jak sprawnie obliczyć należności podatkowe jeśli korzystacie z zagranicznego brokera? Z pomocą przychodzi nasza aplikacja Forex Club - Podatek, która obsługuje wszystkich brokerów z popularnymi platformami (MT4, MT5, cTrader, JForex, Plus500, Capital.com).

Szczegóły: https://forexclub.pl/forex-club-podatek ... kowy-2023/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ