Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dzikson przepraszać nie masz za co, przynajmniej mnie - piszemy w necie, nie widzimy się i dlatego wychodzą nieporozumienia. Ja jak i zapewne Kongu należymy do tej weselszej grupy osób. Tak "se czasem wrzucamy na wesoło". Chodzi o to, żeby riposta była yntelygentna a nie chamska. Cel - gra skojarzeń czy dwuznaczności.
Szerokości
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Masz rację, ale zapomniałem dodać że w dziale DT luźne gatki są na co dzień (rzadko zaglądam bo tylko zamęt wprowadzają w głowie), a tu zaglądają ludzie którzy szukają konkretnej informacji, i błędne info mogą wprowadzić kogoś w niezłe zakłopotanie, gdy np. nie odprowadzi jakiś podatek i będzie myślał że pójdzie pierdzieć w pasiaki na 25 lat.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

supersonic82
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2019, 21:06

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: supersonic82 »

loguje się przez tzw. profil zaufany na TWOJ PIT na pit z pracy nie patrze, bo to powinno być rozliczone
ale mam pit8c od xtb za 19' - tam jest 0 zł [tak dobrze myslicie miałem stratę]
rozumiem, ze pita 37 mi rozliczają z automatu, a 8C muszę sobie sam rozliczyć, czy mam to tak zostawić i kliknąć wyślij?

alkon
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 09 lip 2015, 18:47

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: alkon »

W jaki sposób rozliczyć stratę w broker XM?
strata ok 200 zł. Robię to pierwszy raz, proszę o pomoc.

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

jak w zlotowkach to prosta sprawa. rozliczasz w pit-37 i wypelniasz jeszcze pit-zg bo to zagraniczny broker. instrukcje znajdziesz w necie

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Cześć,

Mam pytanie czy w tym roku metoda rozliczenia transakcji u brokera zagranicznego dla rachunku w walucie obcej jest taka sama jak w zeszłych latach?
Chodzi mi głównie o przemnazanie każdej transakcji przez kurs średni NBP z dnia poprzedniego.
Czy w tej kwestii nic się nie zmieniło?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nic się nie zmieniło.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
pl-samurai
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 453
Rejestracja: 28 maja 2009, 00:36

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: pl-samurai »

Mam pytanie czy majac konto w Swiss Ducascopy w walucie PLN skladam tylko PIT38 czy cos jeszcze? Jakies zalaczniki?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Do tego PIT-ZG.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Należy dodać, że z uwago na rzekomego wirusa, mamy wydłużony czas na rozliczenie PITa oraz wpłatę podatku do US. Mianowicie został wydłużony czas do 31-05-2020 r,, a że to niedziela to mamy termin do 01-06-2020. Podatek zapłacony w tym dniu uważa się za opłacony w terminie ustawowym. Również odsetki od zaległości podatkowej nie wystąpią, bo tu były wątpliwości, ale Ministerstwo Finansów wydało stosowne rozporządzenie. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ