Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Kongu - korekta zeznania i obowiązkowo przy tym czynny żal. Nie znam twojego US, ale u mnie zwłoka przy przerejestrowaniu samochodu poszła bokiem bez czynnego żalu. Jak nie złożyłem deklaracji za firmę bo zmienili certyfikaty to czynny żal i z góry. Ścigać cię mogą 5 lat więc się zastanów czy warto pisać. Jak cię złapią to chyba karny podatek 50% czyli 8500zł.
No chyba, że to z vat - to wtedy 25 lat :D Będziesz siedział
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

krab29 pisze:
30 sty 2020, 23:22
Kongu - korekta zeznania i obowiązkowo przy tym czynny żal. Nie znam twojego US, ale u mnie zwłoka przy przerejestrowaniu samochodu poszła bokiem bez czynnego żalu. Jak nie złożyłem deklaracji za firmę bo zmienili certyfikaty to czynny żal i z góry. Ścigać cię mogą 5 lat więc się zastanów czy warto pisać. Jak cię złapią to chyba karny podatek 50% czyli 8500zł.
No chyba, że to z vat - to wtedy 25 lat :D Będziesz siedział
no wolałbym być z nimi kwita więc chyba jednak zrobię korektę ;]

ciekaw jestem tylko jednego ...
jak taki urząd nasz Polski zdobędzie informacje od szwajcarów ile zarobiłem :D
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

PipsKong pisze:
03 lut 2020, 14:16
no wolałbym być z nimi kwita więc chyba jednak zrobię korektę ;]

ciekaw jestem tylko jednego ...
jak taki urząd nasz Polski zdobędzie informacje od szwajcarów ile zarobiłem :D
https://prnews.pl/banki-ze-101-krajow-d ... usowi-8395
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Wszystkie banki/ kraje, szczególnie te gdzie są podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania są zobowiązane na wniosek kraju podatnika (czytaj Urzędu skarbowego) o udostępnienie informacji finansowo podatkowej. Po otrzymaniu info a to dość szybko działa, US przystępuje do rozpracowania podatnika czy nie miga się z podatkami. wystarczy?

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

tequila pisze:
03 lut 2020, 14:51
Wszystkie banki/ kraje, szczególnie te gdzie są podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania są zobowiązane na wniosek kraju podatnika (czytaj Urzędu skarbowego) o udostępnienie informacji finansowo podatkowej. Po otrzymaniu info a to dość szybko działa, US przystępuje do rozpracowania podatnika czy nie miga się z podatkami. wystarczy?
jasne ;]
dzięki ;] :564:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PipsKong pisze:
21 sty 2020, 12:51
... przegapiłem zysk na jednym koncie z roku 2018
około 17 000 zł.
Nieźle :roll:
Masz tyle zysku na różnych kontach, że już tego nie ogarniasz ? Szacun. 8)
W takim razie przestań się przejmować US. Pierwszy wyrok i tak w zawiasach :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

MarioDM pisze:
05 lut 2020, 14:13
Nieźle :roll:
Masz tyle zysku na różnych kontach, że już tego nie ogarniasz ? Szacun. 8)
W takim razie przestań się przejmować US. Pierwszy wyrok i tak w zawiasach :lol:
no dokładnie ;/
z racji tego iż lubię mieć gwarancję depozytu to mam XX kont :mrgreen: :mrgreen:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

krab29 pisze:
30 sty 2020, 23:22
Kongu - korekta zeznania i obowiązkowo przy tym czynny żal. Nie znam twojego US, ale u mnie zwłoka przy przerejestrowaniu samochodu poszła bokiem bez czynnego żalu.
przy przerejestrowaniu auta nie trzeba było pisać nic, Twój czynny żal nic nie podziałał. Obowiązek był ale nigdzie nie było konsekwencji w razie nie wywiązania się z obowiązku rejestracji. Do tej pory jeżdżę jednym autem które już 2 lata nie jest przerejestrowane. I zanim ktoś napiszę że przepisy się zmieniły, to proszę doczytać i zrozumieć nowe przepisy, a potem straszyć że coś trzeba lub należy..
krab29 pisze:
30 sty 2020, 23:22
Jak nie złożyłem deklaracji za firmę bo zmienili certyfikaty to czynny żal i z góry. Ścigać cię mogą 5 lat więc się zastanów czy warto pisać. Jak cię złapią to chyba karny podatek 50% czyli 8500zł.
Strasznie mylisz. Gdzieś świta ale nie wiesz gdzie.
Podatek karny jest od nie ujawnionych dochodów i wynosił 75% wartości.
Ścigać mogą 5 lat, lecz istnieją sposoby że te k....wy ten czas wydłużają.
W tym wypadku nie widzę podstaw aby taki podatek mia został nałożony
krab29 pisze:
30 sty 2020, 23:22
No chyba, że to z vat - to wtedy 25 lat :D Będziesz siedział
Czy Ty aby nie oglądasz tylko programu TVP? Bo tam takie szczątkowe info tylko przekazują..
Oszustwa (nie tylko vat) określonej wartości są zagrożone sankcjami do 15 lat i do 25 lat. Podpowiem że wymiar machlojstwa do 5mln nie łapie się pod te zarzuty. Więc póki nie przekroczysz kwoty 5 mln nadal podlegasz pod dotychczasowy KKS.

A z ciekawostek. Urząd skarbowy naliczył mi bardzo dużą karę (dużo znaczy więcej niż większa część tego forum ma depozyty), ale nie dowiedzieli się o tym z banku/ów, ani poprzez czarodziejskie systemy które mają, a z doniesienia, i po tym wszczęto dopiero kontrole. Przelewy między narodowe, wpłaty i wypłaty bez ograniczeń (aby tylko jednorazowa kwota nie przekraczała xxx) więc takie gadanie że od razu kogoś złapią... Najpierw muszą wiedzieć kogo i za co chcą złapać bo co godzinę w samej PL jest więc przekrętów niż ludzi w osiedlowych domostwach.
tequila pisze:
03 lut 2020, 14:51
Wszystkie banki/ kraje, szczególnie te gdzie są podpisane umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania są zobowiązane na wniosek kraju podatnika (czytaj Urzędu skarbowego) o udostępnienie informacji finansowo podatkowej. Po otrzymaniu info a to dość szybko działa, US przystępuje do rozpracowania podatnika czy nie miga się z podatkami. wystarczy?
Nie działa szybko bo zależy to od konkretnego kraju, i nie wszystkie banki bo są takie które takie listy traktują jak makulaturę. Oraz ważna sprawa, urząd skarbowy musi mieć wiedzę gdzie ma się zgłosić bo jak wyśle wniosek? do kogo?

Nie zmienia to faktu że podatki płacić należy a wszelkie oszustwa są złe, więc niech każdy się trzy razy zastanowi czy nie przyczynia się do tego zjawiska zanim powie że paragonik nie jest potrzebny w warsztacie u Henia, albo u znajomego fryzjera.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Dzikson - znamy się z Kongiem z DT. No i tam piszemy sobie różne takie. Post był do Konga i na pewno zrozumiał te 25 latek. Mamy różne fazy i wciąganie kresek. Nie zrozumiałeś. I miałeś prawo. On zczaił bazę. Czasem podejdź do posta, że ktoś pisze z nutką ironii i nie do końca poważnie. Oczywiście wszystko na poziomie, z nutką ironii ale obowiązkowo bez CHAMSTWA.
Pozdrawiam ciebie i wszystkich.
EDIT: To było coś w stylu MarioDM - tylko trochę bardziej zawaluowane. :568:
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Przepraszam więc jeśli źle mnie zrozumiałeś. Nie chciałem być chamski, raczej bezpośredni. Mimo wszystko jak ktoś będzie czytał mój post pchnie go do przeszukania neta w kierunku doprecyzowania zagadnień ;)
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

ODPOWIEDZ