Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Nieśmiertelny Trader

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

MarioDM pisze:
25 paź 2019, 11:43
Nieśmiertelny Trader pisze:
17 paź 2019, 17:58


Okej, a jak dokladnie? W sensie w jakiej kolejności to policzyc: gdy mamy takie dane:

2014 -20k
2015-20k
2016-20k
2017-20k
2018-20k
2019 +200k

= ?
Z każdego roku możesz odliczyć połowę straty czyli po 10 k. Więc w podanym przykładzie za rok 2019 musisz zapłacić podatek od kwoty 150 k.
Drugą połowę strat możesz odliczyć w kolejnym roku (z zysków) z wyjątkiem roku 2014, który już odpadnie, bo straty odlicza się tylko z 5 ostatnich lat.

Co do firmy, to lepiej zapytaj tych, którzy zajmują się zakładaniem takich firm.
Tu masz linki :

https://jaknieplacicpodatkow.pl/jurysdykcje

https://firmawestonii.pl/

https://oniszczuk.com/uslugi/zakladanie ... w-estonii/

Zadzwoń, zapytaj i będziesz wiedział co i jak.
Dzięki wielkie Mario, w końcu ktoś mi to wyjaśnił po mojemu ;) a co do Estonii to już kiedyś się interesowałem tematem, bodajże Trader21 rozlicza się w ten sposób i sam też pomaga ''za przysłowiowe odstępne'' założenie takiej działalności.

:564:

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

A zakładanie hedge na indeks (brak punktów swapowych) i zamknięcie stratnej pod koniec roku a zyskownej w styczniu nie działa?

zuczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 11 cze 2006, 13:54

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: zuczek »

Konieczne byloby ponowne otwarcie stratnej pozycji natychmiast po jej zamknieciu. Inaczej rynek moze w nowym roku sprawic niemila niespodzianke.

Nieśmiertelny Trader

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

No dobry patent, przykladowo otwieramy teraz na czyms co może się mocniej ruszyć 20 lotów S i L i najlepiej tam gdzie nie ma swapu, czekamy do wtedy do kiedy broker pozwoli nam handlować w okolicach nowego roku - Zamykamy stratną pozycję i momentalnie ponownie ją otwieramy.

Czyli np L i S na DAX, DAX sobie leci up. Long nabity ładnie i puchnie, Short odzwierciedlenie longa tylko na minus - zamykamy ten minus i otwieramy taka samą pozycje ktora jest na zero. Mamy odnotowaną dużą stratę na koniec roku a pozostawione pozycje zamykamy 1 stycznia czy kiedy broker pozwoli. Ma to rację bytu ale na rok - dwa. Zalezy od zysków.

Na giełdach tak czesto robią cfaniaki gdy mają stratę na akcjach wiec zamykaja i zaraz odkupują a tutaj strata bylaby kontrolowana i tak na prawdę nie byłaby stratą. ;)

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Zapomniałeś o prowizji od tych transakcji które robią ci dodatkowy minus

Nieśmiertelny Trader

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

tequila pisze:
29 paź 2019, 11:29
Zapomniałeś o prowizji od tych transakcji które robią ci dodatkowy minus
Pamiętałem o tym ale uznałem że jest to ułamek tego co zabierze Ci 19%. Tak że i tak w teorii można by zaoszczędzić z 18,5%. Ale jak dla mnie jest to opcja na jakiś rok-dwa a później zrobiła by się z tego piramida i trzeba by otwierać gigantyczne pozycje... Jeśli ktoś ciągle zarabia.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Nieśmiertelny Trader pisze:
29 paź 2019, 11:54
tequila pisze:
29 paź 2019, 11:29
Zapomniałeś o prowizji od tych transakcji które robią ci dodatkowy minus
Pamiętałem o tym ale uznałem że jest to ułamek tego co zabierze Ci 19%. Tak że i tak w teorii można by zaoszczędzić z 18,5%. Ale jak dla mnie jest to opcja na jakiś rok-dwa a później zrobiła by się z tego piramida i trzeba by otwierać gigantyczne pozycje... Jeśli ktoś ciągle zarabia.
Możesz to robic dotąd dopóki inwestujesz. I nie ma w tym żadnej oszczędności tylko zyski przenosisz niejako na nastepny rok. Od podatku nie uciekniesz :)
I warto przenosić na nastepny rok zyski jak i .... straty. Bo potem jest ten problem z 50% odpisania podaktu za rok wczesniejszy :)
Co do prowizji to broker MM na CFD ich nie pobiera. Mozna pozycje trzymac otwartą tygodniami ;)

mario_M
Gaduła
Gaduła
Posty: 239
Rejestracja: 10 mar 2016, 17:02

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: mario_M »

Przenosisz na kolejne lata ale zawsze możesz mieć nadzieję, że któryś rząd zniesie ten podatek i już go nie zapłacisz. Możesz też to zrobić u dwóch brokerów u każdego pozycja odwrotna. Możesz przenosić zyski pomiędzy krajami (może znajdziesz taki co nie ma podatku). Każdy wie, że ryzyko inwestowania na forex jest niewspółmierne do 19% podatku. Nikt nikogo nie namawia do łamania prawa ale i nie każe płacić skoro można kwotę podatku przeznaczyć na zwielokrotnienie zysków i jeszcze większe podatki.

zuczek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 11 cze 2006, 13:54

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: zuczek »

Swoja droga, pozycje przeciwstawne maja te wade, ze angazuja kapital na depozyt zabezpieczajacy - jak sobie z tym radzicie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

zuczek pisze:
03 lis 2019, 17:23
Swoja droga, pozycje przeciwstawne maja te wade, ze angazuja kapital na depozyt zabezpieczajacy - jak sobie z tym radzicie?
To zależy od brokera. Najczęściej na hedge potrzeba 50%, ale są i tacy, gdzie całkowicie znosi margin (czyli przy równym hedge nie masz pobranego żadnego zabezpieczenia).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ