Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
markopolo07
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 26 mar 2018, 19:35

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: markopolo07 »

Panowie pytanie odnośnie podatku, chcę się upewnić.
Przykładowa sytuacja:
W roku 2016 miałem stratę wynoszącą 10.000 zł
W roku 2017 miałem zysk 15.000 zł, odliczam od niego 50% strat z roku poprzedniego czyli 5.000 i zostaje mi do zapłaty podatek od kwoty 10.000 zł
W roku 2018 miałem znowu zysk 15.000 zł. Czy mogę zatem nadal odliczyć pozostałe 50% strat z 2016 roku i zapłacić podatek od kwoty 10.000 zł? Czy też straty z 2016 już nie mogę rozliczyć?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

markopolo07 pisze: Czy mogę zatem nadal odliczyć pozostałe 50% strat z 2016 roku i zapłacić podatek od kwoty 10.000 zł?
Tak.
Okres odliczania strat trwa do 5 lat od powstania straty

poranek28
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:39

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: poranek28 »

Witam. Mam 21 lat i zarobiłem na giełdzie + 500 ok 200 zł z 1500 wpłaconych. Z jakiego Pitu mam się rozliczyć? Czy może jestem zwolniony z płacenia podatku ze względu na 5 Kaczyńskiego?

FreeWay

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

Ktoś może polecić jakieś biuro rachunkowe które zajmuje się rozliczaniem pit z forex? najlepiej online

futuresxx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: futuresxx »

kapart pisze:
Cblondyn pisze: O jaką kompensacje zysków i strat chodzi?
"Istniejącą aktualnie możliwość kompensowania strat na produktach spekulacyjnych należałoby ograniczyć lub usunąć" rozumiem tak:
obecnie - masz zysk 100 na edku, ale stratę 50 na DAX - podatek płacisz od 50
propozycja Ministerstwa - masz zysk 100 na edku, płacisz podatek od 100, dodatkowo masz stratę 50 na DAX - Twój problem, nie kompensujesz tej straty z zyskiem na edku.
i Ty z takim ogarnianiem grasz na forex ? common sense człowieku...

FreeWay

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: FreeWay »

futuresxx pisze:
kapart pisze:
Cblondyn pisze: O jaką kompensacje zysków i strat chodzi?
"Istniejącą aktualnie możliwość kompensowania strat na produktach spekulacyjnych należałoby ograniczyć lub usunąć" rozumiem tak:
obecnie - masz zysk 100 na edku, ale stratę 50 na DAX - podatek płacisz od 50
propozycja Ministerstwa - masz zysk 100 na edku, płacisz podatek od 100, dodatkowo masz stratę 50 na DAX - Twój problem, nie kompensujesz tej straty z zyskiem na edku.
i Ty z takim ogarnianiem grasz na forex ? common sense człowieku...
Co ma podatek i jego subiektywna interpretacja do gry i zarabiania na forex? common sense człowieku.....

ktostam112
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 15 maja 2019, 02:30

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ktostam112 »

Cześć. Mam pytanie. Przepraszam, jeśli już gdzieś tutaj padło, ale nie znalazłem.
@raposo napisał tutaj rozliczenie-z-urzedem-skarbowym-t29743-10.html#p904801
że Noble liczy podatki w taki sposób, że mogą wyjść dziesiątki milionów przychodów i kosztów, bo sumuje wartości wszystkich transakcji a nie tylko ich wynik finansowy.
Faktycznie Noble tak to liczy? Czy inni brokerzy też tak robią? W szczególności czy tak robi CMC na którym zacząłem handlować?

Ta metoda wydaje mi się niezgodna choćby z tą interpretacją: https://interpretacje-podatkowe.org/prz ... nacz=forex
Nie mam ochoty składać PIT-a z przychodami i kosztami setki razy większymi od swoich rocznych dochodów, bo to raczej jest proszenie się o kłopoty, ale akurat CMC wystawia PIT-8c, więc bym tego nie uniknął.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

CMC nie wiem, ale Noble jeszcze dobre kilka lat na pewno tak robił, bo miałem coś rzędu 18 mln przychodu i równie blisko tej kwoty koszów ;)
U innych się z tym nie spotkałem. Ale nikt też mnie nie wzywał na wyjaśnienia, a już minęło 5 lat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rsw
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 kwie 2017, 17:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: rsw »

ktostam112 pisze:
15 maja 2019, 02:42
Noble liczy podatki w taki sposób, że mogą wyjść dziesiątki milionów przychodów i kosztów, bo sumuje wartości wszystkich transakcji a nie tylko ich wynik finansowy. (...)
Nie mam ochoty składać PIT-a z przychodami i kosztami setki razy większymi od swoich rocznych dochodów, bo to raczej jest proszenie się o kłopoty, ale akurat CMC wystawia PIT-8c, więc bym tego nie uniknął.
To nie jest żadne proszenie się o kłopoty, a w skarbówkach, wbrew pozorom, nie pracują imbecyle. Jedyny powód, dla którego byłem kiedykolwiek wzywany do US, to spora strata u brokera zagranicznego, przy zysku u polskiego. Gość posłuchał wyjaśnienia, chwilę pogadał (całkiem sensownie) i w pełnej zgodzie się rozstaliśmy.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Cześć, do końca roku jeszcze daleko ale ja już bym chciał wiedzieć ;]

otóż jak rozliczyć podatek poprawnie ??
powiedzmy że wpłaciłem 100 000 zł. na konto na koniec roku mam 200 000 zł. ale w pozycjach jeszcze powiedzmy -30 000 zł.
tzn że powininiem odliczyć podatek od dochodu 130 000 zł. ???
Czy wystarczy takie proste obliczenie dochodu ?? Czy to jakoś inaczej się liczy ?
Zawsze PITA dostawałem ale teraz mam kilka kont i niektóre u brokerów w Szwajcarii więc oni nie wysyłają mi PITków ;[
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

ODPOWIEDZ