Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ojojoj! jesteś w szarej strefie - obstawiam że 100% społeczeństwa jest często w szarej strefie. Nie zgłosiłeś prezentów ślubnych, darowizny od babci, kolega pomógł ci w przeprowadzce czy zrobić remont. to wszystko w tym kraju jest tylko kwestią opłacalności wykrycia. Nie da się być w 100% fair wobec tego państwa, skoro od nastroju i douczenia urzędnika zależy jak zinterpretuje prawo podatkowe, a jego decyzja i tak nigdy nie będzie na tyle ostateczna byś był pewien że nie pójdziesz z torbami... Jesteśmy na forum o robieniu pieniędzy, rozpatrujmy sprawę w kategorii - opłaca się lub nie. A wolny człowiek zrobi jak uważa, i poniesie ( lub nie) tego konsekwencje. Ja twierdzę, że na ogół się nie opłaca trafisz na naczelnika buca, babę podczas preriodu ( sorki A. :564: ) I masz kłopoty nie warte tej świeczki. W tym kraju opłaca się tylko zostać posłem/senatorem, i to jest pewne jak śmierć i podatki.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Nendo

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Nendo »

Całkowicie się z Tobą zgadzam Tyranozaurusie...

rototen
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2018, 20:59

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: rototen »

Cześć wszystkim.
A ja mam pytanie z trochę innej strony. Planuję otworzyć rachunek w IC Markets, czyli u australijskiego brokera. PIT chciałbym rozliczyć, tylko zastanawiam się, czy są jakieś konsekwencje tego, że gram a brokera spoza UE?
Chodzi mi o sytuację, gdzie z małego kapitału wpłaconego wygeneruję wysoki zysk i to będzie widoczne na PIT'cie. Będzie jasne, że zrobiłem to na wysokiej dźwigni, która jest 'nielegalna' w UE. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Kary, albo coś?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rototen pisze:Cześć wszystkim.
A ja mam pytanie z trochę innej strony. Planuję otworzyć rachunek w IC Markets, czyli u australijskiego brokera. PIT chciałbym rozliczyć, tylko zastanawiam się, czy są jakieś konsekwencje tego, że gram a brokera spoza UE?
Chodzi mi o sytuację, gdzie z małego kapitału wpłaconego wygeneruję wysoki zysk i to będzie widoczne na PIT'cie. Będzie jasne, że zrobiłem to na wysokiej dźwigni, która jest 'nielegalna' w UE. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Kary, albo coś?

Pozdrawiam.
Nic takiego nie ma na ten moment. A czy coś (i co) wymyślą? Kto ich wie... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

rototen pisze:Cześć wszystkim.
A ja mam pytanie z trochę innej strony. Planuję otworzyć rachunek w IC Markets, czyli u australijskiego brokera. PIT chciałbym rozliczyć, tylko zastanawiam się, czy są jakieś konsekwencje tego, że gram a brokera spoza UE?
Chodzi mi o sytuację, gdzie z małego kapitału wpłaconego wygeneruję wysoki zysk i to będzie widoczne na PIT'cie. Będzie jasne, że zrobiłem to na wysokiej dźwigni, która jest 'nielegalna' w UE. Czy mogę mieć jakieś nieprzyjemności z tego powodu? Kary, albo coś?

Pozdrawiam.
Przecież w PIT nie wykazujesz jaki kapitał wpłaciłeś. Wykazujesz tylko ile zarobiłeś. To skąd ma ktoś wiedzieć czy 100 złotych zarobiłeś od wpłaconych 10 złotych, czy od wpłaconych 10 tysięcy złotych?

rforex
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 11 paź 2018, 17:56

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: rforex »

Orientujecie się może jak wygląda kwestia swapu pod kątem rozliczenia podatkowego? Jeżeli mam naliczony swap dodatni w aktualnie otwartej pozycji to czy to już jest mój przychód czy dopiero zaksięguje się jako przychód w momencie zamknięcia/rozliczenia pozycji? Dzięki! :564:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rforex pisze:Orientujecie się może jak wygląda kwestia swapu pod kątem rozliczenia podatkowego? Jeżeli mam naliczony swap dodatni w aktualnie otwartej pozycji to czy to już jest mój przychód czy dopiero zaksięguje się jako przychód w momencie zamknięcia/rozliczenia pozycji? Dzięki! :564:
Na moją logikę dopiero po zamknięciu, bo:
- swap może się zmienić na ujemny/dodatni w trakcie życia pozycji (co będzie miało wpływ na jego sumaryczną wartość),
- swap dotyczy konkretnej pozycji, która cały czas jest otwarta, i ostatecznie ma wpływ na jej bilans.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mani
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2019, 11:34

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: mani »

Cześć! Przymierzam się do wyliczenia podatku za 2018 od zagranicznego brokera, konto prowadzone w USD. Wszystko prawie ogarnięte dzięki forum!

Mam tylko dwa pytania:
- na Statement z MT4 jest taka pozycja jak "autoreff commission" - wrzucamy to w przychody? Omijamy?
- pozycje typu buy "archived" są chyba sumą jakiś wcześniejszych tradów i je po prostu omijamy przy wyliczeniach podatków?

Z góry dzięki za podpowiedzi!

jerzy10
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2015, 21:38

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: jerzy10 »

Posiadam rachunek u zagranicznego brokera w walucie PLN.
Wydrukowałem statement szczegółowy od 01.01.2018r do 31.12.2018r.
Z ostatniej kolumny 'Profit' zsumowałem wszystkie wartości dodatnie które przyjąłem jako przychód a następnie dodałem wszystkie wartości ujemne i przyjąłem to jako koszty uzyskania przychodu, okazało się że koszty uzyskania przychodu są wyższe od przychodu ,różnice tą zapisałem jako stratę.
Ponieważ pierwszy raz rozliczam PIT 38 u zagranicznego Brokera proszę o opinię czy robię to prawidłowo, proszę również o informację czy do PIT 38 należy dołączyć PIT/ZG

yonee
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 22 sty 2019, 17:56

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: yonee »

A jak to jest z podatkami z australijskiego IC Markets?
Umowa u unikaniu podwójnego opodatkowania z Australią nie wymienia zysków kapitałowych natomiast w Art 22 pt "Inne dochody" czytamy:
Części dochodu osoby mającej miejsce zamieszkania lub siedzibę w jednym z Umawiających się Państw, które nie zostały wymienione w wyżej wymienionych artykułach niniejszej umowy, będą podlegały opodatkowaniu tylko w tym Państwie, lecz jeżeli dochody są uzyskiwane ze źródeł w drugim Umawiającym się Państwie, mogą być również opodatkowane w tym drugim Państwie.
Więc trochę to wygląda tak jakby trzeba było płacić i tu i tu ..... :?: :x

ODPOWIEDZ