Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No właśnie mógłbyś napisać jaki to broker, żeby ludzie wiedzieli, że muszą sobie regularnie zapisywać statementy ;). Widocznie sami tego nie mają w "oryginale"...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

raposo pisze:No właśnie mógłbyś napisać jaki to broker, żeby ludzie wiedzieli, że muszą sobie regularnie zapisywać statementy ;). Widocznie sami tego nie mają w "oryginale"...
FBS (fbs.com)

brogal1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:43

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: brogal1 »

Poproszę jedną z doswiadczonych osób o wypełnienie za mnie Pit za uzgodniona opłatą.
Mam za rok 2017 do rozliczenia :
- 3 (trzy ) transakcje na Easymarkets,
- Pit otrzymany z BOSSAFX.
To wszystko.
Za rok 2017 bedzie strata.
Dzięki z gory i czekam na propozycję, pozdr.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Wie ktoś jak wypełnić PIT ZG? bo jako że miałem stratę wpisuję brak dochodu (0,00) w kolumnie C3. A ona kasuje dane i mam pita z całkowicie pustymi rubrykami... Wpisać stratę zamiast dochodu - na minusie?
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Piotr_P
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 02 lis 2008, 19:38

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Piotr_P »

T-REX pisze:Wie ktoś jak wypełnić PIT ZG? bo jako że miałem stratę wpisuję brak dochodu (0,00) w kolumnie C3. A ona kasuje dane i mam pita z całkowicie pustymi rubrykami... Wpisać stratę zamiast dochodu - na minusie?
W przypadku straty nie wypełnia się PIT ZG, tylko jak osiagnales dochód. Ja miałem zysk u 3 brokerów i strate u jednego , wiec wypełniłem tylko 3 PITy ZG.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Dzięki.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Ja już dokonałem oczyszczenia, wszystkim serdecznie dziękuję za pomoc, choć przy okazji odwiedzin matecznika komuny - stwierdzam, że mogłem wpisać dowolne bzdury. Ile pań biurew tyle interpretacji, żałuję, że nie nagrywałem tego wydarzenia. Darły się głośno na cały urząd WALUTY! SZWAJCARIA! że potem mogłem wyrwać dowolną laskę z kolejki na bajer jakim to nie jestem trejderem. Tak że duży szacun za profesjonalizm, na każdą wątpliwość z jaką przyszedłem otrzymałem drugą w gratisie.
Różnica tylko taka, że krzyż zamiast portretu Gierka i orzeł w koronie. Chyba, że trzeba było dać rajstopy pod stołem, wtedy może prawo stało by się jaśniejsze? :think:
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

Koledzy,
A jak to jest jak zagraniczny broker, ale waluta bazowa pln? Też trzeba przeliczać każdą transakcje po średnim kursie NBP?
Zawsze byłem u polskich broków i się tym nie przejmowałem, teraz założyłem w Lynx i już zagwózdka.

Awatar użytkownika
xhDog
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 935
Rejestracja: 05 cze 2014, 18:25

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: xhDog »

regismelnik pisze:Koledzy,
A jak to jest jak zagraniczny broker, ale waluta bazowa pln? Też trzeba przeliczać każdą transakcje po średnim kursie NBP?
Zawsze byłem u polskich broków i się tym nie przejmowałem, teraz założyłem w Lynx i już zagwózdka.
No, ale co chcesz przeliczać jak masz konto w pln? PLN na PLN?
trzeba mieć jaja jak super saiyan

Daniel 12:12 Blessed is he that waiteth, and cometh to the thousand three hundred and five and thirty days.

regismelnik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 01 paź 2011, 09:46

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: regismelnik »

No właśnie, bo na początku zacząłem tak to rozumować-kupując na przykład futures na s&p, który jest rozliczany w dolarach, broker sam mi przekonwertuje odpowiednią ilość $. Po zamknięciu pozycji broker nie zamienia już automatycznie $ na pln. Zostają dolce które muszę zamienić sam. Mogę też przed transakcją przekonwertować sobie odpowiednią ilość $, co jest defacto transakcją walutową. I tu przyszło mi do głowy że z tych dolców pozostałych po transakcji na s&p, trzeba by przeliczyć na pln, ale to by był jakiś koszmar. Mam nadzieję że nie namieszałem za bardzo.

ODPOWIEDZ