Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: luktom »

feristronic pisze:Z tego co zrozumialem oprócz podatku stanowego w DE (250usd), musze zapłacić podatek dochodowy w Polsce, tak ? Nie bardzo wiem, na jakiej zasadzie mam go wyliczyc, jeśli nie prowadze i nie musze prowadzić księgowości.. Nie za bardzo rozumiem, też czemu go mam płacić, jeśli prowadze firmę w DE, płacąc tam podatek niby 0%, aczkolwiek rocznie 250$.
Wrzuć w Googlu frazę "nieograniczony obowiązek podatkowy" oraz ew. poczytaj o zasadach ustalania przynależności podatkowej :]
feristronic pisze:Nie będę prowadził firmy fizycznie w Polsce, nie wystawiam też żądnych faktur, jest to sprzedaż detaliczna i wszystko dzieje się w internecie. Kwestia teraz tylko tego, jaki mam podatek zapłacić, abym mogł spać spokojnie, żebym wiedzial, że wszystko prowadze zgodnie z prawem.. ?
http://www.pit.pl/dochody-zagraniczne/
feristronic pisze:Druga sprawa, co w sytuacji, gdy np. wypłacam z Konta Allegro (od Payu, obrót) np. 70 tysięcy ? Z tego co czytałem w internecie przelewy ponad lub równe 15 tys euro są monitorowane?
Ja słyszałem od jednego bankiera, że nawet na te powyżej 3k EUR zwracają uwagę...

feristronic pisze:Mam się wtedy obawiać, że Urząd Skarbowy w PL, może przeglądać moje konto firmowe? Będe na tzw. prześwietleniu? I co w kwesti, jesli pracuję z jakąś osobą prywatna, na zasadzie dropshipingu, że osoba daję mi towar, a później ja jej zwracam (z konta firmowego), po jakimś czasie pieniądze? Czy urząd też może sie do tego przyczepić? W sensie, skąd mi się nagle takie sumy wzieły na koncie?
Zawsze możesz napisać zapytanie do US i zobowiązani są potwierdzić Twoje stanowisko bądź też wydadzą wiążącą ich interpretację ws przedstawionego problemu :)
algotronic- zaawansowane rozwiązania dla traderów
Odwiedź naszą stronę WWW, aby poznać pełną ofertę

feristronic
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: feristronic »

Dobrze, ale sprzedaję produkty w Polsce, bo na Allegro, mieszkam tez w Polsce, więc chyba będe musiał zapłacic normalnym podatek dochodowy? 18% czy 19% ? Dlatego, tez nie wiem czemu mam to traktować jaki PIT zagraniczny? Mam jedynie firmą za granicą, bo w DELAWARE.

Co do wyplat, dużych wyplat, już całkowicie nie wiem jak to jest. Na internecie w wiekszości pisze, że 15 tys euro. Ty mówisz, że 3k euro. Od znajomej z banku slyyszalem, ze conajmniej 100 tys. i wtedy sprawdzają. Może to zależy od Banku?
Pozatym czemu mieliby przestwietlac np. wypłatę z PAYU, jesli wiadomo czym ta firma sie zajmuje, raczej to nie jest pranie pieniedzy, bo z tego korzysta kazdy Allegrowicz, co do tego mialby GIIF ?

Jeśli chodzi jeszcze o ten podatek, jak jak go mam wyliczyc, jesli nie prowadze ksiegowosci? Na oko?

EDIT:

Z tego co poczytałem to, rozumiem, iż: Muszę płacić podatek dochodowy.. Teraz kwestia jak to wyglada? Bo nie bardzo wiem. Podatatek dochodowy bede placił co miesiąc, tak? Jaki to jest dokładnie PIT, co trzeba wypełnic? I jak ja to mam obliczyc (moj dochod), jesli nie prowadze bo nie musze, ksiegowosci?

Awatar użytkownika
luktom
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 19 gru 2007, 14:39

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: luktom »

Bo jak możesz przeczytać w prawie handlowym Delaware, spółka jest osobą prawną (a że jest rejestrowana poza PL to jest to dochód zagraniczny), natomiast pod względem opodatkowania jest przezroczysta i jej dochód jest przypisywane bezpośrednio właścicielowi, dlatego musisz wliczyć to normalnie do swojego dochodu.

Co do wypłat to jest jedynie kwestia tego, że od pewnej wielkości banki są obowiązane zgłaszać takie przelewy. Co z nimi się później dzieje to już inna historia, nikt nie mówi, że wszystko prześwietlają.

Co do wyliczania wielkości podatku to US to nie interesuje jak to zrobisz :P
Księgowości prowadzić nie musisz, no ale możesz, poza tym to też w Twoim interesie jest wiedzieć, czy wychodzisz na tym biznesie na + i na ile na +, nie sądzisz? :)

A co do kwestii formalnych to polecam kontakt z jakimś doradcą podatkowym, on będzie wiedział lepiej :)
algotronic- zaawansowane rozwiązania dla traderów
Odwiedź naszą stronę WWW, aby poznać pełną ofertę

feristronic
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: feristronic »

No tak, prowadzę sobię takie 'coś' dla siebie, żeby wiedzieć jak na tym wychodze. Kwestia tego, żeby potem nie było, przy jakiejś kontroli US, że zapłacielm ZA Mało o 50 zł np.. Rozumiem, że mam określac swoj dochow na oko, a kwestia jaki PIT itp., to niestety musze pogadać z kims, zna ktoś jakieś doradcę podatkowe w tej kwestii?

EDIT:

I czy ja musze cos zgłaszać do US? Gdy będe chcial płacić podatek dochodowy? Chociazby po to, zeby uzyskac jakis numer płatnika czy cos, żeby moje wplaty do US były jakos rozpoznawalne?

czoper
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2008, 21:44

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: czoper »

Według mnie (słowa "wedlug mnie" odnoszą się do całej mojej wypowiedzi ;) ) jeśli chcesz być w 100% zgodny z polskim prawem to powinienes jeszcze rozliczać podatek VAT ;)
A mianowicie jako spółka zagraniczna powinieneś zarejestrować się w US (może otworzyć oddział w PL) i rozliczać VAT, składać deklaracje i odprowadzać do US.
Jeśli tego nie robisz to i tak jesteś na bakier z prawem.

Co do podatku dochodowego to powinienes prowadzić jakąś księgowość i deklarować ile zarobiłeś, od tego płacić podatek. Jedyny sposób w jaki US to skontroluje to taki że jak sobie kupisz coś o znacznej wartości to spyta się skąd masz na to pieniądze.

hektor
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2013, 21:03

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: hektor »

Witam

Jak to jest z EIN? Jest wymagany do założenia konta bankowego w Polsce?

Jest spora rozbieżność cenowa przy uzyskiwaniu EIN - jedne firmy robią to za $150 a inne za $70.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Witam

Ostatnio dostaje maile z podstawowymi pytaniami dotyczących Delaware i podobnych to przekopuje tutaj :

Czy potrzebuję pośrednika w założeniu firmy w Delaware ?

Firmę się zakłada się przez Resident agent ( później ta sama osoba zajmuje się przedłużeniem firmy ), jest to osoba uprawniona przez rząd USA do tego typu rzeczy i wszystkim się on zajmuje. Lista na oficjalnej stornie rządowej.
Nie potrzebujemy żadnych pośredników w PL
Założenie firmy trwa dosłownie 8 minut, z czego 4 zastanawiamy się nad nazwą firmy. Papiery dostajemy kurierem do PL w ciągu 3-4 dni

Notabene, nie spotkałem się z żadną kompetentną firma co do tego typu działalności z PL, jak jeszcze były firmy co zakładały takei firmy, to jak przyszło co do przedłużenia to byłą totalna olewka i trzeba było załatwiaj samemu a tu jest problem ( info od kilku znajomych co tak zakładali )
w Przypadku Hongkongu lub Singapuru jest wiele firm lokalnych na miejscu co to robi i wszystko się robi zdalnie.

Czy są jakieś problemy już po założeniu firmy, czy niespodzianki ?

Nie, nie ma, to nie Polska. Jak trzymasz się zasad, opłacone masz wszystko w terminie ( raz do roku, wiec to nie problem ) Prosta zasada, Ty jesteś w porządku do nich to oni do Ciebie.

Nie znam angielskiego, znasz może jakiegoś pośrednika w PL ?

Założenie firmy jest dziecinnie proste i nie potrzeba do tego filozofii, wypełnienie jednego wniosku na stornie.
Nazwa firmy ( a właściwie 3 potencjalne nazwy jakby były zajęte ) Twoje dane, sposób płatności, i rodzaj działalności ( ogólnie, bez szczegółów jak EKD )
Osoba z podstawowym angielskim nie będzie miała z tym problemu ( jak nie znasz to poproś żonę, męża, córkę, brata, syna, kochankę kochanka) ktoś napewno kuma :]

Czy są jakieś problemy z fakturami ?

Nie, nie ma. są uznawane w PL i niemal wszędzie indziej.

Chce założyć firmę pod Fx w USA, interesowałeś się tym ?

USA jest bardzo kiepskim pomysłem na tego typu firmę, z racji regulacji oraz ogromnych problemów z zakładaniem rachunku na firmę z USA u brokera ( u znacznej ilości brokerów nie założysz rachunku )
Znacznie lepsza alternatywą jest Singapur, Hongkong, UK

Jak wygląda sprawa z założeniem konta bankowego w PL ?

Bierzesz papiery, idziesz do banku i zakładasz, ale najpierw upewniasz się że dany bank chce otworzyć takie konto ( tu info sprzed ponad 3 lat ) większość banków nie chciała zakładać takiego konta, pomimo że nie ma żadnych obiekcji prawnych co do tego, nie znają procedur. nie pytajcie się na infolinii, tylko dzwonić odrazu do kogoś w banku, byle nie do jakiegoś szeregowego pracownika. Jak ja zakładałem konto to robił to szef regionu :] jedyny co się na tym znam ( na infolinii mówili ze się nie da :) )
Papiery zależy co Tobie powiedzą, ja osobiscie EIN nie dawałem ( nie chcieli )

Chce przenieść swoją firmę i zmienić ja na offshore, jak wygląda sprawa z przeniesieniem majątku ?

Można. Szczegóły to zapraszam do specjalisty od tego typu rzeczy. fortuny to nie kosztuje, a ja nie expert w tej sprawie.


Jak coś mi się jeszcze przypomni to napisze.

Pozdrawiam
M.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Marius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 31 maja 2008, 13:16

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Marius »

Czy są jakieś problemy już po założeniu firmy, czy niespodzianki ?

Nie, nie ma, to nie Polska. Jak trzymasz się zasad, opłacone masz wszystko w terminie ( raz do roku, wiec to nie problem ) Prosta zasada, Ty jesteś w porządku do nich to oni do Ciebie.
Zakładając że nie mieszkasz w Polsce. Nie liczy się gdzie spółka jest zarejestrowana ale gdzie jest zarządzana. Sam prowadzę Dz.G. w Polsce i szukam sposobu na uniknięcie VATu ale to nie takie proste. Generalnie trzeba znaleźć zaufaną osobę-słupa spoza Polski która będzie widniała jako dyrektor spółki, oszustów nie brakuje a odsetki od zaległego VATu wykończyły nie jedną firmę.

annaNAWI

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: annaNAWI »

Mr Yogi
Jestem zainteresowana LLC. Po przeczytaniu większosci wpisow uznaję ,że jesteś tu jedynym praktykiem w przedmiotowej sprawie.
Jeśli możesz to odpowiedz.
1. Mam firmę konsultingową dla restauracji polskich . Tak więc nie sprzedaje żadnych towarów itp. a jedynie swoją wiedze.
Także od roku próbuję forex-u. Śądzę więc , że pisze się na twój sposob.
2. Mam brata w usa ./obywatel/, więc może to mi ultwia sprawę np. banku ?
3. Z tego co piszesz to jest wymóg Resident Agent. Ale jeśli brat jest na miejscu to może odpada koszt korespondencji , bo on mógłby odbierać.
4. Jak to jest z adresem firmy , czy musi być w Delaware czy może być na Florydzie ?
5. Jak piszesz wystawiasz rachunki/faktury. Czy dla firmy/ osoby w Polsce w PLN ?
6. Już nie chcę tego kolejny raz poruszać / wybacz/ ale jak rozumiem całe to offshore to tylko 250$ ryczałtu stanowego
7. A jak z ksiegowością . Czy prowadzisz jakąś ?

To na razie na tyle. Może nie zamęczyłam ?

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Witam

1: Expertem nie jestem, ale Delaware wygląda tutaj na dobrą opcje.
Nie mieszać firmy z forexem, USA się do tego totalnie nie nadaje z racji chorych regulacji prawnych w tym temacie.

2: To nie ma nic do rzeczy, konto możesz otworzyć w dowolnym miejscu na świecie ( prawie ) Konto w USA niepotrzebne.

3: RA musi być , takie są wymogi w prawie i system w USA. Korespondencji i tak praktycznie nie ma.
PS. Brat aby mógł zostać RA musi mieszkać w Delaware.

4: Floryda a Delaware to zupełnie inne stany i inne regulacje prawne, tak więc musi być Delaware.
Na Floryde można pojechać jak co już na wakacje do Miami i poczekać aż Dexter wpadnie w odwiedziny ;)

5: Waluta dowolna.

6: Dokładnie, pod warunki że wszystko jest poza USA, jak coś zarobisz w USA, chociażby online to cąłość podpada już pod podatek federalny, czy stanowy, tu się nie znam jak to dokładnie leci.

7: Księgowość nie jest wymagana przy LLC

Pozdrawiam
M.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

ODPOWIEDZ