Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
kolasz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2012, 12:46

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: kolasz »

Witam,

Jak wielu uczestnikow tego watku takze i ja rozwazam przeniesienie biznesu do Delaware. Mam juz przemyslana niemal cala procedure razem z budowa wehikulu podatkowego. Ostatecznie pewnie i tak skorzystam z pomocy specjalisty, bo na takie sprawy nie warto zalowac, ale jednak sam tez poszukuje wiedzy, bo jednak lubie wiedziec "co i jak".

Przeczytalem caly watek, co ciekawsze posty kilkukrotnie, i mam jedna watpliwosc. Do zalozenia konta w banku w Polsce potrzeba pelnomocnictwa (Power of Attorney). Takie pelnomocnictwo musi byc jakos podpisane, wiec jesli dobrze rozumiem to i tak nazwisko wlasciciela (czyli moje) byloby na dokumencie? (Probuje stworzyc konstrukcje bez dyrektora nominowanego).

Czy ktos moglby rzucic troche swiatla na ta kwestie albo dac jakas rade? A moze ktos bylby tak dobry i podzielil sie trescia takiego pelnomocnictwa/upowaznienia?

Z gory dziekuje.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: zz »

Ważne.
http://www.bna.com/fatca-intergovernmen ... 179870893/" target="_blank" rel="nofollow

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

xXx
Gaduła
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: 06 lut 2011, 09:03

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: xXx »

Zrobilo sie juz 90 stron.

Jako podsumowanie proponuje wpisac propozycje wehikulu finansowego w formacie:

Spolka matka (rodzaj dzialalnosci: spolka, trust - kraj - wielkosc podatku)
---->
spolka corka (rodzaj dzialalnosci: spolka, trust - kraj - wielkosc podatku)
badz inne propozycje juz dzialajace.

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: zz »

Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

xkrystekx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2012, 11:36

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: xkrystekx »

Witajcie,

Interesuje mnie założenie spółki w Delaware i mam kilka pytań.
Czytałem wiele rzeczy (także wiele stron z tego postu) i nadal mam pewne wątpliwości, może ktoś będzie mógł odpowiedzieć na moje pytania....

Opis planowanej działalności:
Sprzedaż kodów dostępu na Allegro/sklep internetowy w Polsce.
Dostawca: firma z Hong Kong
Obrót: około 30-45 tys zł/miesięcznie

Teraz pytania:
1) Czy rejestrując spółkę w Delaware jestem "bezpieczny" w Polsce? Czy Urząd Skarbowy może mnie skontrolować/nałożyć na mnie jakieś kary?
2) Jakie dodatkowe warunki muszę spełnić oprócz rejestracji spółki w USA? konto zagraniczne, wehikuł korporacyjny?
3) Jakie są realne koszty tego przedsięwzięcia?
4) Możecie polecić jakąś dobrą, a zarazem tanią firmę, która zajęłaby się rejestracją takiej spółki?
5) Może zamiast Delaware wybrać coś innego? (słyszałem, że wyspy Marshalla są bezpieczniejsze...?)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: zz »

Azjatycki raj? Niskie podatki i wysokie zarobki

http://biznes.onet.pl/nasi-w-singapurze ... rasa-detal

Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Kowal0407
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2013, 17:53

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Kowal0407 »

Witam,

Wspolpracowalem przy tworzeniu spolki wlasnie w Delaware, jest to ospolka typu LLC. Spolka dziala na miejscu i zatrudnia pracownkow, a wlascicielami sa Polacy mieszkajacy w Polsce. Jesli chodzi o urzad skarbowy, to kazdy dochod wlicza sie do dochodu w kraju, wiec oprocz tego ze tam zaplacisz podatek, to w Polsce mozesz wpasc w kolejny prog podatkowy.
Jesli ktos chce, zalozyc lub sprawdzic kontrahenta w usa to bardzo chetnie pomoge. Tak samo jesli chcecie sprawdzic kontrahentow w Polsce lub Niemczech.

Piszcie maile na kowal0407@gmail.com

Pozdrawiam
Kowal

feristronic
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 sty 2013, 20:02

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: feristronic »

Witam,

Przeczytałem swego czasu caly ten temat, troche to trwało.
Aktualnie kończe rejestrację spółki LLC w Delaware, nie robię tego sam, tylko przez pewną kancelarię/firmę, która takimi rzeczami się zajmuję. Dodatkowo będę miał otworzony konto firmowe w banku BZWBK czyli w Polsce.
Mam kilka pytań bardzo nurtujących mnie, temat juz mi tak namieszał w głowie, że nie wiem, które rzeczy są prawdą, a które nie. Spółke będę prowadził sam, moja działalność to sprzedaż na Allegro, głównie klucze do gier/prepaidy/timecard/xbox points itp. W zasadzie wszystko bedzie sie odbywało w internecie, tak samo płatnośći.
Zatem moj dochod i obrót będzie wypłacany przez Payu, z Allegro. Z tego co zrozumialem oprócz podatku stanowego w DE (250usd), musze zapłacić podatek dochodowy w Polsce, tak ? Nie bardzo wiem, na jakiej zasadzie mam go wyliczyc, jeśli nie prowadze i nie musze prowadzić księgowości.. Nie za bardzo rozumiem, też czemu go mam płacić, jeśli prowadze firmę w DE, płacąc tam podatek niby 0%, aczkolwiek rocznie 250$. Nie będę prowadził firmy fizycznie w Polsce, nie wystawiam też żądnych faktur, jest to sprzedaż detaliczna i wszystko dzieje się w internecie. Kwestia teraz tylko tego, jaki mam podatek zapłacić, abym mogł spać spokojnie, żebym wiedzial, że wszystko prowadze zgodnie z prawem.. ?
Druga sprawa, co w sytuacji, gdy np. wypłacam z Konta Allegro (od Payu, obrót) np. 70 tysięcy ? Z tego co czytałem w internecie przelewy ponad lub równe 15 tys euro są monitorowane? Mam się wtedy obawiać, że Urząd Skarbowy w PL, może przeglądać moje konto firmowe? Będe na tzw. prześwietleniu? I co w kwesti, jesli pracuję z jakąś osobą prywatna, na zasadzie dropshipingu, że osoba daję mi towar, a później ja jej zwracam (z konta firmowego), po jakimś czasie pieniądze? Czy urząd też może sie do tego przyczepić? W sensie, skąd mi się nagle takie sumy wzieły na koncie?

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

ODPOWIEDZ