Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Drobne info co do kont bankowych.

Nie ma obowiązku zakładania konta bankowego w USA, może być w dowolnym miejscu na świecie, w naszym wypadku w PL.

Czyli kosztów mniej.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Etherlord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:27

Nieprzeczytany post autor: Etherlord »

Owszem ale banki w Polsce robia duze problemy z zalozeniem konta firmowego dla spolki z raju. Oficjalnie masz prawo ale bank nie musi chciec.
Lepiej przegapić zysk niż stratę

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Etherlord pisze:Owszem ale banki w Polsce robia duze problemy z zalozeniem konta firmowego dla spolki z raju. Oficjalnie masz prawo ale bank nie musi chciec.
Właściwie to bardzo duże problemy, prawie wszystkie banki nie zakładają rachunków firmom jeśli nie mają siedziby lub przedstawicielstwa w Polsce. Lub mają takie wymagania że szkoda gadać.
Na szczęście jest słowo "prawie wszystkie " :] i da się założyć, choć się musiałem trochę nalatać z tym :D


Ps. z racji iż to mój 1000 post pozwolę sobie wrzucić fotkę, która przedstawia mój powód dlaczego siedzę na FX i gdzie się widzę już za kilka miesięcy :]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

pcx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:29

Nieprzeczytany post autor: pcx »

MrYogi pisze: Właściwie to bardzo duże problemy, prawie wszystkie banki nie zakładają rachunków firmom jeśli nie mają siedziby lub przedstawicielstwa w Polsce. Lub mają takie wymagania że szkoda gadać.
Na szczęście jest słowo "prawie wszystkie " :] i da się założyć, choć się musiałem trochę nalatać z tym :D
Hej! Też szukam informacji o założeniu LLC w Delaware i znalazłem ten wątek przez Google. Czy jesteś w stanie napisać do czego ostatecznie doszedłeś - tj. czy wszystko załatwiałeś sam, czy jednak skorzystałeś z usług jakiejś firmy (jakiej?)?
W jakim Polskim banku można założyć konto dla takiej spółki?
Znalazłem informacje, że w wielu przypadkach bardziej opłacalna mogłoby być LLC w Wyoming, USA: http://www.wyomingcompany.com/nevada-corporation/
Daj znać czy też to rozważałeś i ew. co z tego wynikło.

Pozdrawiam
PC

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Wszystko opiszę co i jak jak skończę procedura zakładania swojej firmy i reszty dupereli.

W skrócie :

Można to założyć firmę w Delaware bez pośredników w PL
Koszt założenie łącznie z podatkiem na pierwszy rok itp to między 700USD a 1000 USD w zależności od pakietu jaki się wybierze u firmy co załatwia to na miejscu ( egistered agent ) o dziwo największy koszt to przesyłka korespondencji pomiędzy USA a Polską ( średnio ok 300 USD rocznie )

Ile mnie wyniosą koszty w PL ( tłumaczenie dokumentów i kilka pierdółek do otworzenia konta tego nie wiem i nawet nie strzelam )

W następnych latach to koszt max 500 USD rocznie ze wszystkim

W Wyoming się nie interesowałem. ale to są tak małe różnice ze to obojętne.

Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić czy do danego typu działalności będzie Ci się to opłacać.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Yogi, napisz proszę w jakim banku udało ci się założyć to konto. Może się kiedyś komuś przyda.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Noob pisze:Yogi, napisz proszę w jakim banku udało ci się założyć to konto. Może się kiedyś komuś przyda.
Jeszcze nie założyłem, czekam na dokumenty z USA, jak założę to dam znać, bo narazie gadają że jest ok, ale potem się okaże. Już z jednym bankiem miałem przypadek że wszystko cacy do momentu aż nie przyszło co do podpisania papierów to nagle się okazało co innego.
Ps. to nie ten bank co pracujesz :]
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Już w żadnym nie pracuję :).

roberto233
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 23
Rejestracja: 01 sie 2009, 21:42

Nieprzeczytany post autor: roberto233 »

MrYogi w jakim kraju jesteś rezydentem podatkowym? Jeżeli jest to Polska to firma zarejestrowana w Delaware nie pomoże ominąć Tobie płacenia podatków.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

roberto233 pisze:MrYogi w jakim kraju jesteś rezydentem podatkowym? Jeżeli jest to Polska to firma zarejestrowana w Delaware nie pomoże ominąć Tobie płacenia podatków.
A czy ktoś tu mówi o omijaniu płacenia podatku ?? nie, tu chodzi o wysokość płacenia podatku i kwestia kto gdzie m rezydenturę nie ma nic do rzeczy.
Było opisane o co chodzi w poprzednich postach.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

ODPOWIEDZ