Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Wiem, że parę dni minęło, ale jak idzie?

Bo rozumiem, że podstawową działalnością są szkolenia, czy nie?
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Nievinny pisze:Wiem, że parę dni minęło, ale jak idzie?
Trochę to trwa, ale nie samo założenie firmy tylko dlatego że sprawdzam rożne oferty.
Kontaktowałem się z ok. 55-60 agentami z USA co się tym zajmuje i kosz założenia, prowadzenia i rocznego podatku to granice miedzy 800 a 1000 USD w pierwszym roku, next lata to koszt miedzy 500-600 USD ze wszystkim
Jeśli chodzi o założenie, początkową obsługę itp to są koszty bardzo zbliżone, duża rozpiętość jest praktycznie tylko zależna od ilości poczty.
Samo założenie firmy to tylko parę dokumentów co są proste, potem czekanie kilka dni na dostarczenie z urzędu. w sumie max to 3 tygodnie a normalnie do 2 tygodni.
Ps. koszty bez banku w PL i USA, tu dużo zależy jak się kombinuje, można założyć za ok 50 USD a można i za 500 USD.Zależy czy komuś się chce pochodzić po bankach czy nie ;)
Nievinny pisze: Bo rozumiem, że podstawową działalnością są szkolenia, czy nie?
Główną działalnością jest dochód z FX, szkolenia to tylko bonus.

I mam gdzieś podatki i polski US :]
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Etherlord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:27

Nieprzeczytany post autor: Etherlord »

Ale po co to wszystko jesli bedziesz chcial zarejestrowac konto u brokera na firme w usa delaware to ok ale jak juz bedziesz chcial wydac zarobiona kase na w polsce na siebie to juz zaplacisz podatek taki jaki jest w polsce dal kazdego obywatela.... Nie latwiej zakombinowac firme w Polsce i podatek liniowy?

Ale jesli Cie interesuje to zaloz sobie firme bezposrednio http://www.delawareinc.com/

800$ rocznie ryczalt + ewentualne podatki w Polsce o ile bedziesz chcial wydac kase w Polsce na siebie.
Lepiej przegapić zysk niż stratę

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Etherlord pisze:Ale po co to wszystko jesli bedziesz chcial zarejestrowac konto u brokera na firme w usa delaware to ok ale jak juz bedziesz chcial wydac zarobiona kase na w polsce na siebie to juz zaplacisz podatek taki jaki jest w polsce dal kazdego obywatela.... Nie latwiej zakombinowac firme w Polsce i podatek liniowy?
Myślę że nie o to chodziło MrYogi.Skoro nas tak zgnoili tymi świadczeniami po 9-23 zł.To jedyne wyjście budowanie wartości dodanej/realnej/.Słusznie kombinuje MrYogi tą drogą trzeba iść.Tylko aby tą drogą iść trzeba olbrzymiej kasy.
Dlatego zapluwam się tutaj abyśmy naciskali na polityków aby takie rozwiązania stworzyć polskim obywatelom i po sprawie.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Etherlord pisze:Ale po co to wszystko jesli bedziesz chcial zarejestrowac konto u brokera na firme w usa delaware to ok ale jak juz bedziesz chcial wydac zarobiona kase na w polsce na siebie to juz zaplacisz podatek taki jaki jest w polsce dal kazdego obywatela.... Nie latwiej zakombinowac firme w Polsce i podatek liniowy?

Ale jesli Cie interesuje to zaloz sobie firme bezposrednio http://www.delawareinc.com/

800$ rocznie ryczalt + ewentualne podatki w Polsce o ile bedziesz chcial wydac kase w Polsce na siebie.
To jest zakładane bezpośrednio, jest wymóg przy którym MUSISZ mieć registered agent
Podatek rycząłtowy wynosi 250USD rocznie + registered agent + koszty korespondencji.

Jeśli chodzi o podatek w PL ( aktualnie jestem na liniowym ), to jeśli wypłacisz kasę na swoje prywatne konto to musisz zapłacić podatek, ale jeśli jest to konto firmowe to już nie, a na firmę możesz kupić wszystko, od pary trampów po wybudowanie domu. I oszczędzasz nie tylko na podatku ale też na upierdliwości urzędu skarbowego.

Pozatmy po co mam trzymać firmę w PL skoro na sam ZUS wydam więcej niż za roczna obsługę firmy w Delaware, nie wspomnąć o podatku i kontroli z US ( miałem już i są upierdliwi do bólu )

zz pisze: Myślę że nie o to chodziło MrYogi.Skoro nas tak zgnoili tymi świadczeniami po 9-23 zł.To jedyne wyjście budowanie wartości dodanej/realnej/.Słusznie kombinuje MrYogi tą drogą trzeba iść.Tylko aby tą drogą iść trzeba olbrzymiej kasy.
Dlatego zapluwam się tutaj abyśmy naciskali na polityków aby takie rozwiązania stworzyć polskim obywatelom i po sprawie.
Pozdrawiam.
Dokładnie. Mam dość że moje podatki trafiają tak naprawdę do śmieci.
Pozatmy przykład sprzed kilkunastu dni. Zostałem wezwany do US w sprawie PIT za zeszły rok bo coś im się tam nie zgadzało. Okazało się że nie została rozliczona kwota 40zł ( słownie czterdzieści złotych ) Kobita mnie potraktowała jak kryminalistę i wlepili 1500zł ( tysiąc pięćset złotych ) kary za uchylanie się od podatku i z txtr, "niech się pan cieszy że sprawa nie trafiła do sądu"
Za co ?? za kur** 40zł ??
Jak się potem okazało od znajomej co pracowała kiedyś w tym urzędzie to trafiłem na najgorszą suk** w naszym US i miałem cholernego pecha, kto inny by tylko zrobił korektę ( czy coś takiego ) i tyle. Ale takich przypadków jest mnóstwo, niestety trafiło teraz na mnie,
Cały czas grzecznie płaciłem podatki, ale teraz odemnie nic nie dostaną ( poza obecnym rokiem podatkowym )
Ostatnio zmieniony 06 lip 2009, 23:03 przez MrYogi, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Etherlord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:27

Nieprzeczytany post autor: Etherlord »

Ale w ten sposob i nie ucieknie sie od obowiazku opodatkowania dochodu w Polsce dopoki sie tutaj mieszka. Co z tego ze zaloze sobie spolke w raju jak i tak jesli bede chcial przelac kase na swoje prywatne konto bede musial zaplacic podatek w polsce od dochodu. Oczywiscie korzysci z raju sa ale bardziej jako akumulacja kasy bez jej nadmiernego opodatkowania w chwili jej otrzymania. Ten termin sie odsuwa do czasu potrzeby uzycia srodkow pienieznych dla wlasnych celow, lecz nie jest tak, ze majac spolke w raju wogole nie placimy podatkow nigdy, to jest mit. Oczywiscie sa metody ominiecia wyzszych podatkow np darowizny na siebie itd ale to inny temat. Natomiast dla przecietnego zjadacza chleba nie ma az takich korzysci zeby dokladac sobie roboty z obsluga spolki offshore.

Edit: Posta pisalem gdy Ty pisales swojego. Masz racje zus,us to plusy:]
Sam chcialem zalozyc spolke wlasnie w delaware ale us w polsce przyglada sie bardziej ludziom majacym dochody z takich spolek niz nomalmym firmom w Polsce. Bo w sumie musialbys byc wirtulanie zatrudniony w tej wlasnej spolce:] Inaczej nie udokumentowalbys dochodu przed polskim us.
Lepiej przegapić zysk niż stratę

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

MrYogi pruszył jeszcze inny temat
MrYogi pisze:to jeśli wypłacisz kasę na swoje prywatne konto to musisz zapłacić podatek, ale jeśli jest to konto firmowe to już nie, a na firmę możesz kupić wszystko, od pary trampów po wybudowanie domu. I oszczędzasz nie tylko na podatku ale też na upierdliwości urzędu skarbowego.
Myślę że do tego trzeba się odnieść.
Pozdro.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Etherlord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:27

Nieprzeczytany post autor: Etherlord »

Rodzi sie pytanie dla US, z czego Pan zyje. Zaczyna sie inwigilacja...
Przyczepiam sie bo jesli slabe punkty obalicie to dobrze:]
Poza tym nie wiem co z obowiazkiem placenia zusu Polsce. Wiadomo, ze obowiazek powstaje w chwili zatrudnienia sie lub zalozenia dzialalnosci ale co jesli ktos nie zatrudni sie wogole nigdy?
Lepiej przegapić zysk niż stratę

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Etherlord pisze:Rodzi sie pytanie dla US, z czego Pan zyje. Zaczyna sie inwigilacja...
Przyczepiam sie bo jesli slabe punkty obalicie to dobrze:]
NA to też są sposoby, wszystko zależy od dochodów. Jeden z przykładów.
Firma daje kredyt danej osobie ( oczywiście jest umowa itp ) oczywiście tego nie spłacasz. A kwota kredytu nie podlega opodatkowaniu.
Inny sposób, to Zatrudniasz się sam, z pensją np. 3000PLN i od tego płacisz normalnie podatki. choć Twoja firma zarabia 300.000PLN miesięcznie.
oczywiście przykłady w dużym uproszczeniu.
I takich sposobów jest kilka.
Etherlord pisze: Poza tym nie wiem co z obowiazkiem placenia zusu Polsce. Wiadomo, ze obowiazek powstaje w chwili zatrudnienia sie lub zalozenia dzialalnosci ale co jesli ktos nie zatrudni sie wogole nigdy?
Zus musisz płacić jeśli jesteś zatrudniony lub masz własną DG zarejestrowana w PL. Jak ktoś nie pracuje to nie ma ZUS
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Etherlord
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:27

Nieprzeczytany post autor: Etherlord »

O widzisz napisales dokladnie to samo co mniej wiecej wywnioskowalem jakis czas temu jak mialem w planie zalozyc spolke wlasnie w delaware. Dzieki Tobie utwierdzam sie w pogladach na sprawe.
Ubezpiecznienie zdrowotne mozna sobie prywatnie oplacac a nawet indywidualnie w zus jak ktos chce. A emerytura? Jak zarbie na siebie to bede mial a na swoje dzieci nie zamierzam liczyc bo nie wiem czy je bede mial (zone juz mam ale dzieci to jeszcze nie czas:P). Poza tym za duzo ludzi jest juz na ziemi zeby polegac na nastepnym pokoleniu. Musialoby przybywac nadal w postepie geometrycznym ludnosci na ziemi zeby obecni rodzice mieli emerytury ze swoich dzieci ale tak nie bedzie... Pozostaje liczyc na siebie
Lepiej przegapić zysk niż stratę

ODPOWIEDZ