Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

Wątpliwość w sprawie podwójnego opodatkowania. Jeżeli Polska ma podpisaną np. USA umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, to czy nie będzie zakusów ze strony US na podbranie róznicy pomiędzy należnym podatkiem w USA a w Polsce? Np. za X zarobionych pieniędzy w USA trzeba zapłacić $10K podatku, ale w Polsce za ten sam zarobek $15K (przeliczone na PLN); czy US nie wyciągnie łapy po te $5K "nadwyżki"?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

reptile pisze:http://www.gazetafinansowa.pl/index.php ... kraju.html
* news w temacie rajów podatkowych i podatków
Najbardziej mi się podoba komentarz do tego artykułu :]
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

LesioS pisze:Wątpliwość w sprawie podwójnego opodatkowania. Jeżeli Polska ma podpisaną np. USA umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, to czy nie będzie zakusów ze strony US na podbranie róznicy pomiędzy należnym podatkiem w USA a w Polsce? Np. za X zarobionych pieniędzy w USA trzeba zapłacić $10K podatku, ale w Polsce za ten sam zarobek $15K (przeliczone na PLN); czy US nie wyciągnie łapy po te $5K "nadwyżki"?
O tym właśnie pisałem wcześniej. Umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania nie jest równoznaczna z tym, że płacimy niższy podatek .....Przy metodzie proporcjonalnego odliczenia podatku zapłacimy (w sumie za granicą i w kraju) dokładnie taką stawkę jak gdybyśmy wszystkie dochody osiągnęli w kraju.
Jednak Yogi zamierza się wyprowadzić z PL więc po spełnieniu odpowiednich warunków nie będzie w opodatkowany w Polsce.

BTW Yogi: sprawdź to dobrze. W wypadku USA stosuje się metodę rozliczania proporcjonalnego. Np. w wypadku np. Cypru stosowana jest metoda wyłączenia z progresją - zyski z zagranicy wyłącza się z podstawy opodatkowania w Polsce, wpływają one jednak na ustalenie stawki podatku - ma to zastosowanie o ile masz jakieś zyski w Polsce (jeśli nie, nic nie płacisz naszemu fiskusowi).
Będzie to więc korzystniejsze - przynajmniej dopóki nie zostaniesz rezydentem innego kraju. Bo zdaje się, że aby nie płacić w PL musisz wykazać się "certyfikatem rezydencji" co potrwa trochę. Musisz być zapewne co najmniej kilka miesięcy w danym kraju i spełnić jakieś tam warunki. Tak więc na pewno za 2009 i 2010 (a stawiam, że i 2011) będziesz się musiał rozliczyć w Polsce.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

green7

TO zależy od typu działalności jaka prowadzisz w stanie Delaware.
Przy spółce typu LLC - low liability company

Nie może prowadzić działalności na terenie USA, jak również posiadać w USA źródła przychodów.

Spółka z członkami nierezydentami nie prowadząca żadnej działalności na terenie USA i nie posiadająca żadnego źródła dochodu w tym kraju, nie jest podmiotem federalnego podatku i nie musi wypełnić zeznania podatkowego.

Efektem tego iż nie prowadzimy na terytorium USA jakikolwiek działalności jest że płacimy tylko zryczałtowany podatek roczny w wysokości 250USD niezależnie od dochodu.

Ten przypadek co opisał green7 tyczy się gdybyśmy prowadzili jakkolwiek działalność na terytorium USA. W naszym wypadku nie prowadzimy, tam tylko mamy zarejestrowaną firmę.

CO do wykorzystanie pieniądze tak żeby ich nie dorwał polski US, to wszystko kupujemy na firmę zarejestrowaną w USA, jednak jeśli wpłacimy cokolwiek na nasze prywatne konto to od tego musimy zapłacić podatek.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MrYogi pisze:Nie może prowadzić działalności na terenie USA, jak również posiadać w USA źródła przychodów.
Coś mi tu manipulujesz :) To w takim razie w jakim kraju będziesz osiągał dochody ?
Biega o to, że dochody osiągane za granicą musisz rozliczyć z polskim fiskusem. Wyjątkiem jest jak wspomniałem wcześniej, sytuacja gdy nie masz miejsca zamieszkania w PL i przebywasz na ternie Polski mniej niż pół roku w roku ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

green7 pisze:
Coś mi tu manipulujesz :) To w takim razie w jakim kraju będziesz osiągał dochody ?
Biega o to, że dochody osiągane za granicą musisz rozliczyć z polskim fiskusem. Wyjątkiem jest jak wspomniałem wcześniej, sytuacja gdy nie masz miejsca zamieszkania w PL i przebywasz na ternie Polski mniej niż pół roku w roku ....
Gdziekolwiek poza USA ( w tym przypadku ), to jest właśnie urok offshore ( raju podatkowego ) i możesz spokojnie klientowi wystawić fakturę ( ale nie VAT gdyż oni tego nie mają ) ale w koszty może sobie wrzucić.

Co do dochodów.
Tu jest tego cały urok, jakbyś kasę przelał na swoje prywatne konto to musisz się z tego rozliczyć, ale jak masz na kontach firmowych to już nie musisz. możesz spokojnie z tego kopić samochód, dom czy samolot i żyć z tego konta i US się nie dopierniczy do tego.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MrYogi pisze:Gdziekolwiek poza USA ( w tym przypadku )
Hmmm ta spółka LLC to chyba jak nasze z.o.o. No tak - jeśli taka spółka ma osobowość prawną a pewnie ma to ona osiąga zyski a nie Ty ...... pytanie jak je przetransferujesz. No oczywiście możesz wsio kupować na jej koszt.... No i Ty jako członek takiej firmy zapewne będziesz coś zarabiał - chyba .. ? Będziesz pracował ze free ? Polski fiskus w to nie uwierzy :)

Tutaj: http://www.poradniksukces.com/jmainp/in ... 1&vmcchk=1 znalazłem ciekawą pozycję - chyba dokładnie o tym co chcesz wiedzieć. Powinieneś zainwestować, przeczytać i zreferować :) :)

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

Yogi nie zapomnij poludniowego brata - Slowacje. Ten kraj moim zdaniem jest najnormalniejszym krajem na naszym kontynencie.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

A nie Szwajcaria?
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Słowacja jest ciekawym krajem, ma podatek liniowy i mało problemów z ich US, jednak dla mnie nie jest to odpowiednia oferta.


Szwajcaria się nie nadaje, pomimo że podatek od zysków kapitałowych jest zero to z prowadzeniem działalności gospodarczej co mam na szkolenia, to podatki już znacznie wyższe, Delaware mi pasuje bo tu i tu w sumie płace podatku 250USD i tyle.
Za parę dni zacznę zakładać firmę i dam znać co i jak.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

ODPOWIEDZ