Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

green7 pisze:
Najpierw może rozpoznaj temat podatków bo co do braku podwójnego opodatkowania nie zawsze znaczy to co może się wydawać:
Akurat ten aspekt mnie nie obchodzi. I tak z Pl się wyprowadzam na stałe.
Ale ta sprawa jest już rozwiązana i np. kupno samochodu, domu itp, wszystko na firmę z Delaware, A sobie płacisz tylko jakąś tam pensyjkę i tyle.


Nie wiem jak to jest w wypadku Delaware i prowadzenia firmy - ale jak widać powyżej może być tak, że będziesz płacił podatek taki jak w Polsce, tyle że pomniejszony o to już co zapłaciłeś zagranicą.
Zależy od rodzaju firmy, tu jeśli nie mieszkamy w USA i tam nie prowadzimy fizycznej działalności, to płacimy TYLKO podatek zryczałtowany 250USD
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

@ Yogi

Czy rzeczywiscie Stany sa najlepsze?
http://www.youtube.com/watch?v=P9qpfD8fPdE&NR=1
Bardzo przepraszam, ze nie na temat ale mna wstrzasnelo.

Powracajac do Delaware, tam robiono przekrety na okraglo. Fakt, ze moje ostatnie wiadomosci bazuja na danych sprzed 20 lat, ale jak mozna pozwolic wydrukowac papiery wartosciowe (akcje) bez pokrycia. Wielu inwestorow bylo naciaganych na super inwestycje cudotworcow z siedziba w tym stanie. Z calym szacunkiem, ale jakbys chcial cos wiekszego pozniej rozkrecic to juz adres firmy bedzie kwestionowal jej wiarygodnosc. Nawet jakbys chcial cos nowego stworzyc musisz sie wykazac dzialalnoscia z przeszlosci.

Pozdrawiam
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Hikari pisze:http://www.youtube.com/watch?v=P9qpfD8fPdE&NR=1
Bardzo przepraszam, ze nie na temat ale mna wstrzasnelo.
:lol: Czy ktos wie co o tym mysla ludzie w USA ? :lol: Mi to wyglada na jakas propagande :roll: Jak za Hitlera :shock:

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MrYogi pisze:Akurat ten aspekt mnie nie obchodzi. I tak z Pl się wyprowadzam na stałe.
Sam pytałeś konsultanta co będzie jak będziesz chciał kupić auto w Polsce więc pewnie zamierzasz tu bywać.
I nie tak od razu pozbędziesz się naszych podatków bo:
Za osobę podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu uważać się będzie osobę, która:
- ma na terytorium Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych lub
- przebywa na terytorium Polski dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.
Ciekawe swoją drogą co US rozumie jako "centrum interesów osobistych" ?
nieograniczony obowiązek podatkowy oznacza to prawo tego państwa do opodatkowania wszystkich dochodów danej osoby - niezależnie czy te dochody osiągnęła ona w tym państwie, czy za granicą.
Yogi: Zostało Ci jeszcze o ile dobrze liczę 5 dni - jeśli nie wyjedziesz, będziesz w kraju powyżej 183 dni ....
Choć w tym roku i tak to Ci nic nie da bo:
"Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy)."
Musisz więc się wyprowadzić, nie mieć miejsca zamieszkanie w RP, i nie mieć tu "centrum interesów", i bywać w RP mniej niż 183 dni w roku a dopiero uwolnisz się od US.
Nie myślałeś o Cyprze? Ma parę zalet: jest niedaleko, ciepło, i podatki znośne. Pół roku pobytu wystarczy abyś stał się tam rezydentem co znacząco w niektórych wypadkach obniża obciążenia fiskalne. No i nie bez powodu zdaje się niejeden broker właśnie tam rejestruje działalność

Awatar użytkownika
fxlamer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 671
Rejestracja: 13 mar 2006, 09:52

Nieprzeczytany post autor: fxlamer »

green7 pisze:Nie myślałeś o Cyprze?
Myslimy, myslimy, przydaloby sie stare, krolicze kosci gdzies w spokoju wygrzac, zapodajcie jak ktos ma blizsze info na temat zakladania tam firmy...
Bedzie dobrze, luz......
=================

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Cypr też jest ok, ale większe koszty początkowe, oraz trochę inaczej z podatkami.
Ale nadal się bardzo opłaca. No i po problemie z polskim US

A co do Delaware

Po wyliczeniach jakie obowiązują jak załatwisz sobie wszystko sam, a wbrew pozorom dużo tego nie ma. to koszt pierwszego roku działalności łącznię z założeniem firmy powinien się zamknąć w max 900USD łącznie z kurierem, pierdołami i podatkiem.
Jeszcze muszę tylko sprawdzić kilka rzeczy i zabieram się za zakładanie firmy. Będę informował na bieżąco co i jak
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Znaczoną większość informacji już mam, założenie takiej firmy to praktycznie żadne problem. Koszt całkowity łącznie z podatkiem to miedzy 700 a 900 USD w zależności od korespondencji i rożnych ofert od registered agent, Niepotrzebni do tego są pośrednicy z PL.
Koszty w następnych latach to do 500 USD łącznie z podatkiem
Kwoty podane łącznie za rok. Bardziej opisze jak wszystko ustalę.

Jedyne do czego nie mogę ujść ot jak wygląda sprawa jak mam klienta w PL i przelewa mi na pieniądze na konto firmowe w PL i te pieniądze mam przelać na konto firmy w US żeby uniknąć płacenia podatku w PL czy jak ?? tego właśnie nie kapuje jak to się odbywa. Jak ktoś wie lub we gdzie szukać to proszę o info, Pan google nie daje odpowiedzi :/
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

MrYogi pisze: Jedyne do czego nie mogę ujść ot jak wygląda sprawa jak mam klienta w PL i przelewa mi na pieniądze na konto firmowe w PL i te pieniądze mam przelać na konto firmy w US żeby uniknąć płacenia podatku w PL czy jak ?? tego właśnie nie kapuje jak to się odbywa. Jak ktoś wie lub we gdzie szukać to proszę o info, Pan google nie daje odpowiedzi
Nie no - chyba to się "nie odbywa" wcale :) Tzn. jeśli jesteś firmą zagraniczną to możesz przecież otworzyć sobie konto w polskim banku i z samego faktu, że na nie coś dostaniesz nie wyniknie obowiązek podatkowy w stosunku do RP.

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

green7 pisze:
Nie no - chyba to się "nie odbywa" wcale :) Tzn. jeśli jesteś firmą zagraniczną to możesz przecież otworzyć sobie konto w polskim banku i z samego faktu, że na nie coś dostaniesz nie wyniknie obowiązek podatkowy w stosunku do RP.
Właśnie tego zbytnio nie kumam, wiem że można założyć konto co zresztą trzeba zrobić, ale chodzi mi o to żeby nagle polski US nie zablokował mi konta czy coś w tym stylu, nie wiem jak to się odbywa, czy ja kasę muszę potem wysłać poza PL czy jak.

Edit :

Oczywiście musiałem przekombinować ;)
W/w temat o koncie bankowym już nieaktualne. Zakładasz konto w PL na firmę z USD i tyle, nie trzeba przelewać kasy do USA, może być w PL.
Za proste mi się to wydawało :D
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

http://www.gazetafinansowa.pl/index.php ... kraju.html
* news w temacie rajów podatkowych i podatków

ODPOWIEDZ