Filmy warte polecenia - KINO

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

daromanchester

dobry serial, obejrzalem caly :D tzn tyle co bylo dzis ostatni odcinek puszczaja, ciekawe czy podzieli losy jericho :D

wszystkie panstwa swiata zbankrutowaly i rzadzi unia korporacji czy do tego zmierzamy?

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Nieprzeczytany post autor: rabit »

http://www.imdb.com/title/tt0887912/
Troche jak agresywny scalp ale bez SL :twisted:

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

co prawda nie teraz ale za rok, film zapowiada się dobrze
http://film.wp.pl/id,129628,title,The-W ... omosc.html
w necie jest dostępna książka o tym samym tytule w pdf, warta przeczytania, serdecznie polecam

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

Polecam dwa ostatnie hity kinowe:

The Avengers
http://www.filmweb.pl/film/Avengers+3D-2012-371515

The Dark Knight Rises
http://www.filmweb.pl/film/Mroczny+Ryce ... 012-506756

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Mam mieszane uczucia po obejrzeniu najnowszego Batmana, tym bardziej że bardzo mi się podobały dwie poprzednie wersje w reżyserii Christophera Nolana z Christianem Balem w roli głównej.

Na pewno wielkim plusem jest Anne Hathaway w roli kobiety kota. Moim zdaniem bije na głowę Michelle Pfeiffer a to już mówi samo za siebie. Anne Hathaway w najnowszym Batmanie jest bardzo podobna do pewnej fantastycznej dziewczyny, którą miałem niewątpliwą przyjemność niedawno poznać i która ma tak cudowną osobowość, że w pewnym sensie zmieniła moje życie. I to zdecydowanie na lepsze. Nie wnikając w szczegóły znajomości, Anne Hathaway obudziła we mnie wiele bardzo ciekawych wspomnień i być może dlatego jej postać zrobiła na mnie tak porażające wrażenie.:)

Poza tym, hmm, mam nieodparte wrażenie, że w zasadzie w najnowszym Batmanie nie ma nic czego nie byłoby w poprzednich wersjach. Poza nielicznymi wyjątkami brakuje mi głębszych myśli, ciekawych sytuacji i w ogóle takiego "czegoś", co sprawia, że mamy poczucie oglądania filmu wyjątkowego. Jak dla mnie, film przeciętny, tylko ta Anne Hathaway...

Jedynym przesłaniem jest właśnie dla mnie jej postać, która jest dla mnie w pewnym sensie symboliczna. Jest symbolem, że nie warto być z kobietą, która nie spełnia naszych wszystkich oczekiwań. Bo zawsze może być tak, że całkiem blisko, nawet na tej samej ulicy, płacze po nocach piękna, samotna dziewczyna, która dla nas będzie po prostu partnerką idealną. Po co się zatem męczyć z kimś, kogo tak naprawdę nie kochamy i nie mamy poczucia, że jest dla nas dziewczyną lepszą niż wszystkie inne? Lepiej szukać dalej nawet jeżeli ceną jest samotność i przelotne znajomości.

Takie moje przemyślenia po obejrzeniu tego filmu.:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

Na Batmana w reżyserii Nolana powinno się patrzeć w perspektywie całej trylogii. I tutaj niewątpliwie, (przynajmniej w moim odczuciu) na pierwszy plan wyrasta "Mroczny rycerz" z fantastyczną rolą Heath Ledger'a jako Joker'a. W tej części jest kulminacja ciekawych postaci które wiele wnoszą do klimatu filmu: Batman, Joker a także Harvey Dent / Dwie Twarze.

W "Mroczny Rycerz powstaje" wyraźnymi postaciami są tylko Bane i Batman. Postać John Blake jako przyszłego Robina jest trochę bezbarwna a Kobieta-Kot poza urodą i zabiciem Bane'a niewiele wniosła do filmu.

Podsumowując: Dark Knight > Dark Knight Rises > Batman Begins.

Ogólnie to cały dorobek Nolana jest godny polecenia. Poza trylogią Batmana nie da się przejść obojętnie obok np. Incepcji, Memento lub Prestiżu.

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

"Mroczny Rycerz" to rzeczywiście klasa sama w sobie. Jeden z najlepszych batmanów a być może nawet najlepszy.:) Jedyna słabość to dziewczyna batmana, jakaś maggie coś tam, nawet nie o to chodzi że nie jest specjalnie ładna, ale po prostu całkowicie pozbawiona osobowości, przez co strasznie niewyraźna. Nie to co Anne Hathaway.:) Ale poza tym super film.

Ja mam jednak wielką słabość do "Batman Początek". Motyw przełamywania strachu, analiza umysłu przestępcy, próba pokazania, całkiem udana, jak to się dzieje, że ktoś zostaje przestępcą a ktoś nie, chociaż oboje obracają się w półświatku. Udana rola Katie Holmes, może nie jest aż tak zniewalająca jak Anne Hathaway, ale ma swój urok, no i ma charakter, a to cecha jednak ważna u ludzi.:)Poza tym tu się wszystko tworzyło, nowa broń, jej testy, takie pierwsze kroki batmana, ogólnie całość moim zdaniem bardzo dobra. Może nie ten rozmach co "Mroczny Rycerz", nie tak spektakularne sceny, więcej spokoju, rozmów, zastanawiania się, ale mi się podobało.

A trzecie część... Hmm nawet nie wiem co napisać. Anne Hathaway jako mój ideał kobiety, fajne zakończenie filmu, trzeba przyznać, pomysłowe, fajna scena ucieczki z więzienia, motywacja na zasadzie strachu przed śmiercią, ale to trochę mało jak na prawie 3 godziny filmu.:) Jak dla mnie bez polotu, ale to oczywiście kwestia gustu.

Awatar użytkownika
Darkst
Gaduła
Gaduła
Posty: 179
Rejestracja: 20 maja 2010, 12:57

Nieprzeczytany post autor: Darkst »

jasonbourne ale wiesz co jest urzekające w każdej części ? Ścieżka dźwiękowa...
Hans Zimmer skomponował znakomite soundtracki.

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Ja polecam film pt. Jestem Bogiem
http://www.filmweb.pl/film/Jestem+Bogiem-2011-548252
Historia pewnego człowieka i pewnej tabletki :) wg. mnie wspaniały film, nawet na miarę pierwszego Matrixa.. :D

Druga propozycja to film o podobnym tytule, którego jeszcze nie ma w kinach..ma wejść chyba 21.09 tj.
Jesteś Bogiem - film o kultowej już grupie Paktofonika - jeszcze nie oglądałem ale na pewno to zrobię bo podobno bardzo dobry.. :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pełnomocnik pisze:Jesteś Bogiem - film o kultowej już grupie Paktofonika - jeszcze nie oglądałem ale na pewno to zrobię bo podobno bardzo dobry..
Byłem na premierze na Festiwalu Filmowym w Gdyni - super film. Oklaski na stojąco przy napisach końcowych.

Ostatnio oglądałem:
http://www.filmweb.pl/Pulapka

Nieźle poryty film ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ