Fibonacci Twoim przyjacielem jest i basta !

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

@prawnik spirala stanowi więź ceny i czasu. Podstawowa zagadka sprowadza się do tego, jak znaleźć ognisko spirali. A wspomniany wskaźnik jakoś dziwnie się prezentuje dlatego szukam czegoś innego.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
Mighty Baz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1463
Rejestracja: 18 wrz 2010, 09:33

Nieprzeczytany post autor: Mighty Baz »

spirale ponoć sprawdzają się w antykoncepcji
DAYTRADER
powodzenia, kilometrow pips wam zycze

prawnik
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:07

Nieprzeczytany post autor: prawnik »

Mustafa pisze:@prawnik spirala stanowi więź ceny i czasu. Podstawowa zagadka sprowadza się do tego, jak znaleźć ognisko spirali. A wspomniany wskaźnik jakoś dziwnie się prezentuje dlatego szukam czegoś innego.


Czas jak dla mnie przy trejdowaniu miał zawsze drugorzędne znacznie. Pewnie dlatego nigdy nie szukałem spirali fibo. Słyszałem o niej co nie co na konferencji Wall Street w Zakopcu ale jakoś mnie nie przekonała jak i same fibo. Każdy z nas musi wypracowac swój własny system, który pozowli na ładny profit.

Awatar użytkownika
neer
Gaduła
Gaduła
Posty: 106
Rejestracja: 29 maja 2009, 08:35

Nieprzeczytany post autor: neer »

Mustafa pisze:spirala stanowi więź ceny i czasu. Podstawowa zagadka sprowadza się do tego, jak znaleźć ognisko spirali.
nie inaczej Mustafa, nie inaczej

w załączeniu dzienny eurodolar w ujęciu... powiedzmy... zakręconym
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
nie jest sztuką wiedzieć za ile, sztuką jest wiedzieć za ile i kiedy... a cena? cena jest funkcją czasu...

Awatar użytkownika
luki791
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 28 sie 2011, 12:59

Nieprzeczytany post autor: luki791 »

Dopiero zaczynam się uczyć korzystać z fibo, mógłby ktoś zobaczyć czy dobrze je wstawiłem?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 23:27 przez luki791, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ka7
Gaduła
Gaduła
Posty: 160
Rejestracja: 20 cze 2010, 23:51

Nieprzeczytany post autor: ka7 »

to zalezy, jesli zarobisz to dobrze wstawione, jesli nie, to widocznie zle 8)
Trzeba określić cele I zrobić to mądrze,To do czego dążę to sława i pieniądze,Chce mieć tak jak książę:Posiadłość i pałac,Własną podobiznę w skałach,Tak jak prezydenci w Stanach ,Spędzać życie na muzyce i niekończących balach,

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

luki791 Rozumiem , że to ogólne pytanie o sposób kreślenia zniesień , a nie o to czy w podanych przez Ciebie przykładach poprawnie dobrałeś Sobie punkty na których rozpinasz fibo .
ED H4 poprawnie wyznaczone , ED M30 niepoprawnie .
Jeżeli chcesz aby poziom opisany np. 61,8% rzeczywiście odpowiadał zniesieniu fali o 61,8% , to powinieneś kreślić fibo "od lewej do prawej" . Tj. jeżeli 100% jest przyczepione do jakiegoś punktu , to 0% powinno przyczepione do innego punktu na prawo od punktu 100% . Wtedy będzie się zgadzać .
A sposób dobierania sobie punktów na których rozpinasz fibo , to już inna bajka . Co kraj to obyczaj .
Oczywiście nikt Ci nie broni robić odwrotnie , ale to nie będzie miało wiele wspólnego z analizą fibo .
ka7 pisze:o zalezy, jesli zarobisz to dobrze wstawione, jesli nie, to widocznie zle Cool
Można dobrze wyznaczyć fibo i nie zarobić 8)

Awatar użytkownika
luki791
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 28 sie 2011, 12:59

Nieprzeczytany post autor: luki791 »

Tak, pytanie ogólne co do zasad kreślenia.
Czy z fibo jest tak jak z LT, że im większy i starszy zasięg wezmę to poziomy takie są istotniejsze?
Poprawiłem M30, teraz dobrze?
Które poziomy są istotne a które nie?

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

luki791 pisze:Czy z fibo jest tak jak z LT, że im większy i starszy zasięg wezmę to poziomy takie są istotniejsze?
Jeżeli oczekujesz jakiejś arbitralnej odpowiedzi z mojej strony , to muszę Cię rozczarować . Mogę powiedzieć tak lub nie , ale ciężko będzie podać racjonalne przesłanki tak ażeby wszyscy byli zgodni . Jeżeli jakimś cudem doszedłbym do odpowiedzi na Twoje pytanie to raczej nie podzieliłbym się tą wiedzą .
No i za cholerę nie wiem co jest istotne , a co nie :)
luki791 pisze:Poprawiłem M30, teraz dobrze?
Tak
luki791 pisze:Które poziomy są istotne a które nie?
A dla kogo :?: Jak przejrzysz cały ten wątek , to zobaczysz , że są osoby dla których istotne są wszystkie poziomy jak i są osoby które za nic mają wszystkie poziomy fibo . Jak dobrze poszperasz na forum to znajdziesz też inne przypadki . Np. daromanchester i jego journal 0,618 .
Nec hercules contra plures .

ODPOWIEDZ