Fibo i Harmonia Rynku.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

:D to się nazywa udana przerwa obiadowa pierwsze pisy już zarobione, pozycja zabezpieczona drugi target na początku całego ruchu wzrostowego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Z 2 części ostatniego zagrania wyciągnąłem jeszcze parę pis ale tu pojawia się mój problem jak już zarobie to potem ustawiam za dużego stopa i w razie powrotu zjada mi sporą cześć zysku :cry: ,czas się tym zająć

Wejście z dziś, trochę pokpiłem samo wejście ale wyznaczone miejsce to miodzik, równość odcinków, 88,6\161,8 oraz psychologiczny punkt 900 pierwsza częśc pozycji już skasowana reszta na BE więc jest luz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Cena wielkimi krokami zbliża się do 50% całego ruchu spadkowego oraz do ostatnich szczytów, w jej okolicach można zaobserwować również równość odcinków niebieskie prostokąty, ekspansje fibo 161,8 oraz zewnętrzny współczynnik mierzenia fibo ostatniej korekty [ kolor zielony ] jest to ciekawe o tle że mowa o współuczestniku 161,8 patrząc dokładniej widać że cena reagował również na 61,8 połączenie tych współczynników daje nam potęcialną formacje kraba, co wzmacnia ten poziom, jak zwykle obserwujemy reakcje ceny i szukamy potwierdzeń do zajęcia pozycji krótkiej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

A teras krótka historia AUDUSD jak to trend pręży muskuły i pokazuje gdzie droga a Harmonic trading daje mu pstryczka w nos i pozwala na 2 zyskowne transakcje pod rząd, to jest właśnie przewaga na rynku za chwile wam to opisze,
A jak bym nie był taki pewny siebie, że trend się odwraca to jeszcze siedział bym w szrocie, ale nie posłuchałem Harmonii tak to sie prezentuje.
To mój straszny błąd nad którym będę tu pracował, że jak się uprę że pójdzie w górę to nie widzę żadnej innej możliwości " klapki na oczach"
A jakie są wsze największe błędy czas je zlokalizować i wyeliminować?



Druga pozycja była wzięta z powodu równości korekt oraz 61,8 fibo wszystko sie ładnie nałożyły z każdej transakcji wyszedłem na plus.
Ale jest tu jeszcze jedno mierzenie które pokazało że cena może pójść dalej w duł ale ja je pominąłem " z tym będę walczył i wygram"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Tutaj mamy 2 mierzenia, widzimy piękny ruch spadkowy, odkładamy na mim fibo następnie mierzymy korekty.
Po raz kolejny widzimy jak koniec korekty dokładna sie na zniesieniu 50% fibo [ zielony prostokąt] idealne potwierdzenie spadków i miejsce do zajęcia krótkiej pozycji, a same świeczki atakowały poziom i nie mogły zamknąć się ponad nim a to daje kolejne potwierdzenie.

Następnym razem nie zapomnę by mieć oczy otwarte :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

Dzisiaj może trochę inaczej podejdziemy to gry na forex była mowa o wejściach, ale nie było mowy o wadze wejścia znaczy ile wart jest 1 pips???

Zazwyczaj gra się w ten sposób że 1 pozycja to 1%\3% kapitału jest to ok, choć ja zacząłem teraz grać inaczej.

Na chwile obecną wyliczam sobie 3% kapitału następnie przeliczam to na pipsy, żeby ułatwić sprawę np. 1 pips to 1$
1000$-3%=30$
30$=30 pips
Znaczy to że dziennie ryzykuje 30 pips czyli 3% kapitału, jest to o tyle ciekawe że grając tą metodą mogę wchodzić niezwykle precyzyjnie nawet pod prąd, jak ostatnio na AUDUSD ze stopem 5\10 pips, pozycje są szybko zabezpieczane na 2 sposoby.
Zawsze otwieram 2 transakcje na raz pierwsza jest by jak najszybciej zgarnąć profit z rynku około 10 pips, druga przechodzi na BE lub ustawiam stopa tak że w razie cofki druga pozycja zostanie zamknięta na -8 pips, a ja i tak jestem do przodu 1 pozycja +10 pips odjąć 2 pozycja -8 pips = 2 pipsy zysku :D jak wam się podoba takie podejście do tematu???

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

NO to polowanie czas zacząć.
AUDUSD cena prawie dotarła do wyznaczonej strefy liczę że tam jeszcze dojdzie i będziemy mieli piękna okazje do kupna pomiędzy 127,2 a równością korekt na okrągłej liczbie.

kolejne to EURUSD
Bardzo ciekawie prezentuje się nam ta możliwość, połączenie współczynników 32,8\61,8 oraz równość korekt poparta ostatnim dnem może dojść do pięknej zmiany biegunów czekamy na dalszy rozwój
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

EURUSD
dobijamy do ładnego miejsca może być ciekawa reakcja
32,8 całego ruchu, okrągła liczba, 127,2 zniesienie zewnętrzne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Pitero dawaj troche jasniej. czyli co? wedlug Ciebie edek leci do 1.3560? masz maly trafik na jurnalu bo nawijasz zbyt ciezkim jezykiem tu ludzie lubia prostote, pamietaj ze niektorzy pracuja na magazynie w biedronie
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

piotr willer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 379
Rejestracja: 05 lis 2012, 20:58

Re: Fibo i Harmonia Rynku.

Nieprzeczytany post autor: piotr willer »

W sumie jak by mi ktoś pokazał coś takiego rok temu to bym też nie wiedział jak to ugryźć :564:
A po jednym wieczorze nad tym spędzonym, paru darmowych webinarach już wiedziałem o co chodzi :D

Szukam potencjalnych miejsc w których cena może zareagować [ zmienić kierunek \ trend ] a robię to szukając w rynku pewnej harmonii [ nie muszę się gapić w wykres na okrągło, rysuje swoje kwadraty \ fibo ustawiam alarm i gotowe ]

Wyznaczamy siatkę fibo [ jest na każdej platformie ] następnie szukam trendu, w każdym trendzie są korekty, mierze je [ niebieskie prostokąty na ostatnim slajdzie ] kiedy wyznaczę jeden prostokąt od dołka do szczytu wtedy czekam, jak cena wybije nowy szczyt, wtedy przenoszę taki prostokąt na ostatni dołek i patrzymy gdzie się kończy. [ szukam potencjalnej korekty tego trendu AB=CD ]

Tu akurat się skończył na okrągłej liczbie 1,3550 [ musi być dokładność paru pips ] w tym miejscu nałożyły sie jeszcze 2 mierzenia fibo wewnętrzne niebieskie 32,8 oraz zewnętrzne zielone 127,2
Jak widać cena ma spory problem by się przebić przez ten poziom,
Tak w sumie wyglądała analiza dodaje do tego jeszcze różne formacje harmoniczne BAT CRAB tutaj jest fajna analiza z wykorzystaniem formacji
http://www.fiboteamschool.pl/blog/butterfly-na-eurusd/
a z tego się uczyłem, najbardziej mi się podoba właśnie AB=CD reszty dowiedziałem się z darmowych webinari, też u nich
http://www.fiboteamschool.pl/baza-artykulow/

no i będę pisał jaśniej, dzięki za komentarz liczę na kolejne :D

ODPOWIEDZ