Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Gregor11 pisze:Tylko wyczucie? AT do kosza?
Wyczucie i intuicja sa wprost proporcjonalne do wiedzy i doswiadczenia

Zobacz, ile czasu Kubica pomykal na gokartach zanim sie dostal do F1

Tak jest w kazdej dziedzinie, zeby do czegos dojsc, trzeba sie napierd......

Ale wygrywaja tylko najlepsi
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Tymek pisze:Co ci po AT jak nie masz "tego czegoś" i tak wejdziesz źle Wink
To cos to dyscyplina, cierpliwosc, umiejetnosc hamowania emocji.
Wyczucie... Co przez to rozumiecie? Bo jesli jest to dla Was dowiadczenie i budowa swojego stylu gry poprzez doswiadczenie to ok. Ale jesli wyczucie to jakas magiczna wiara, ze teraz to bedzie long, a innym razem short - to powodzenia.

Systemow, ktore daja zarobic, jest naprawde masa. Co z tego, jesli tak malo osob jest w stanie je wykorzystac? Dlaczego niemal kazdy wtopil pierwsze depo? No dlaczego? Przez psyche. Zemiast ciac straty i pozwalac zyskom rosnac, poczatkujacy tnie zyski i pozwala rosnac stracom. I tyle.
Dobry sys+odpowiedni MM=dobra technicznie gra, do tego wbijasz swoje dwa jaja i jestes traderem :)
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Ja mogę powiedzieć że z perspektywy 3 lat mój sposób gry diametralnie różni się od tego co jeszcze robiłem 1,5 roku temu.

Moja analiza opiera się o zwykłe, najzwyklejsze linie trendu i poziomy wsparcia i oporu, czyli tak naprawdę sól ziemi każdego rynku :) Wiecie kiedy tak naprawde trader zaczyna popełniać błąd ktory później kosztuje go wiele miesięcy a nawet lat treningu ? Na samym początku kiedy to świadomie odrzuca pierwotne sposoby inwestowania na rzecz kolorowych kreseczek i linijek w postaci tzw "indykatorów" Poza paroma wskaźnikami takimi jak np średnia krocząca, resszta to wg mnie kolorowy chłam celowo wrzucany przez brokerów po to żebyśmy tracili.

W jaki sposób wyznaczać linie trendu ? Praktyka praktyka i jeszcze raz praktyka. Dzięki niej zdobywacie doświadczenie i przy odpowiedniej dawce snu z dnia na dzień stajecie się coraz lepsi. Możecie też zerknąć do naszego forum tutaj -> http://www.forex.nawigator.biz/trendy.php Nie wiem czy ktoś w ogóle czyta ten dział ale uważam że warto się z nim zapoznać.

Co do tego że jest wiele dobrych systemów które zarabiają to nie do końca się z tym zgodzę. Tak naprawdę wiele systemów opiera się na "prawie średnich" co skutkuje tym że wcześniej czy później zahaczycie o poziom zero i zaczniecie lecieć w dół. Każda statystyka, czy może raczej każda średnia ma swoje tak zwane odchylenie standardowe które ściągnie je w "drugą stronę" Może moje zdanie jest ostre ale tyle już tego szajsu przerobiłem że nie daje się nabierać na takie metody.

Sposób myślenia - tylko i wyłącznie w kategoriach risk to reward

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Hitman pisze:Co do tego że jest wiele dobrych systemów które zarabiają to nie do końca się z tym zgodzę. Tak naprawdę wiele systemów opiera się na "prawie średnich" co skutkuje tym że wcześniej czy później zahaczycie o poziom zero i zaczniecie lecieć w dół. Każda statystyka, czy może raczej każda średnia ma swoje tak zwane odchylenie standardowe które ściągnie je w "drugą stronę" Może moje zdanie jest ostre ale tyle już tego szajsu przerobiłem że nie daje się nabierać na takie metody.
Nadal uwazam, ze sa dobre systemy :) Nie ma tego, ktorego wszyscy szukaja - zawsze zyskownego :) Ale to inna historia.

A co do sposobu myslenia, OK. Dodam jeszcze, ze wazne jest, aby to jak gramy bylo rowniez jakas statystyczna prawidlowoscia i zeby styl gry cechowal sie powtarzalnoscia naszych zachowan. Tylko wtedy mozemy miec oczekiwania co do wynikow i wyniki zgodne z oczekiwaniami. A wiec gra z glowa, BEZ EMOCJI, BEZ NADZIEI. Analiza swoich dzialan, robcie sobie wykresy swoich postepow, oceniajcie sie, zobaczcie jakie parametry maja Wasze wyniki (drawdowny itd.), zobaczcie, co jestescie w stanie poprawic. Uczepcie sie jednej metody, ktora najbardziej Wam lezy i doskonalcie ja. W wolnych chwilach nie czytajcie analiz, rekomendacji, poczytajcie jakas dobra ksiazke o AT czy MM, na zdrowie wyjdzie.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Gregor11 pisze:To chyba jest oczywiste, lepsze pytanie byloby gdyby każdy napisał jak mysli, ile czasu po zdobyciu wiedzy trzeba spedzic na tradingu zeby powiedzieć, tak to jest dla mnie lub danie sobie spokoj ???
moim zdaniem, od 5 do 10 ksiazek (ale nie jakis debilnych e-bookow, tylko powaznej :D literatury) i 2-4 lata gry na realnym koncie

jezeli ktos po takim czasie nie potrafi zarabiac, pewnie nigdy nie zacznie
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Może możesz polecić jakieś pozycje (książkowe)?

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Za wiele ich nie przeczytalem

Schwager "Analiza technicza rynkow terminowych" dobra podstawa AT, ale podobno Murphy jest lepszy

Fischer "Liczby Fibonacciego na gieldzie" ciekawy pomysl polaczenia fibo i Elliotta, ale ksiazka ma raczej male zastowanie praktyczne

Teraz czytam "Geometrie Fibonacciego" Danielewicza.
Moim zdaniem ksiazka jest rewelacyjna i tym jego sposobem mozna duzo zdzialac na FX. Ta ksiazeczka trafia idealnie w moje potrzeby, gram duzymi pozycjami z malym SL i poteznym TP, a precyzyjny moment wejscia polaczony z przewidywanym duzym ruchem (co najmniej 100 pips) jest dla mnie na wage zlota.

Z ksiazeczek, ktore zamierzam pozniej przerobic, duze mozliwosci maja chyba "Teoria Elliotta" Prechtera (jako uzupelnienie Danielewicza) i "Poziomy Di Napolego" Dinapoli.

Jak widac, moj pomysl na FX opiera sie na fibo ze wsparciem AT i Elliotta.
Na razie jednak bez zadnego wiekszego efektu finansowego (moj rekord to 30% w tydzien, ale zeby tak robic regularnie to juz inna bajka).
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

Awatar użytkownika
yacabo
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2005, 23:31

Nieprzeczytany post autor: yacabo »

Powiem tak. Najpierw ksiazki o AT. NAstepnie wbic sobie do glowy ze najwazniejszy jest wykres ----> nie grac na wskaznikach!!! Wskazniki moga potwierdzic wejscie ale niech nie beda sygnalem. Osobiscie uwazam, ze wszystkie automaty tez sie nie sprawdzaja. Jesli uzywasz automatu to tylko w polaczeniu z AT! Kolejna sprawa to time frame. 1H to minimalny okres do rysowania lini osobiscie uzywam 4H i 1D. Pamietam jak rysowalem linie na wykresach 5 min... to nie dziala moim zdaniem na fx. Bardzo duzo korzysci mozna uzyskac sledzac poczynania dobrego tradera. Na forum pojawial sie swego czasu Sasza. Goraco zachecam do poczytania jego wypowiedzi.

I tak na koniec, zeby bylo jasne... nie odnosze sukcesow na forexie...jeszcze nie :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam,
Yacabo
--------------------------------------------------------
Fenkju wery macz

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Ja już wiem, że mój drugi tydzień gry na realnym koncie zakończę z dużym zyskiem, podobnie jak pierwszy. Jestem z siebie bardzo dumny :D . Tym bardziej, że żadnych głupot z graniem całym kapitałem, itd. Nie udaję, że gram ostrożnie, ale 30-40 pozycji i 80% skuteczność. Oczywiście dlatego, że gram z bardzo dużymi SL, ale póki co złapało mi tylko dwa razy, pozostałe transakcje zamykałem ręcznie, na zimno i ani razu nie żałowałem, że spanikowałem, bo były powody. Na razie brak doświadczenia przekłada się głównie na zbyt szybkie czasami zamykanie pozycji z zyskiem, no ale nikt nie jest doskonały.

I póki co bardzo marnie dobieram momenty wejścia, co na razie nie boli, ale nawet kiedy otwieram pozycje z TP 50 pipsów bardzo rzadko udaje mi się otworzyć tak, że nie mógłbym zrobić dodatkowych 20-30 pipsów, gdybym umiał lepiej.

Bardzo chętnie bym usłyszał jakieś rady na temat tego, co przeczytać, żeby to poprawić. Jasonbourne, Danielewicz jest gdzieś w internecie?

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Przede wszystkim wylicz sobie statystykę twojego systemu.

Jakie masz SL jaki masz TP i w ilu przypadkach udaje Ci się wygrywać. Wtedy się okaże czy w długim terminie będziesz zarabiał.

ODPOWIEDZ