Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
cannarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:45

Nieprzeczytany post autor: cannarek »

moja opinia (calkowicie subiektywna) - proponuje KAZDEMU przeczytac pierwsza strone tego watku po 1 roku na realnym koncie i po kazdym kolejnym. stawiam hipoteze, ze po 3 latach pozostanie 5% trejderow a sposrod nich 99% zgodzi sie z kazdym punktem opisanej ewolucji trejdera. ;)

czas, czas, czas - cierpliwosc to cnota zwyciezcow
cannarek trading - godzina tygodniowo, srednio +5% miesiecznie:)

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

w moim przypadku hipoteza się nie sprawdza
po roku, po dwóch i po trzech...
ale poczekam do 10 :lol:
as bez talii

cannarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:45

Nieprzeczytany post autor: cannarek »

dlaczego nie sprawdza? jestes w 5%, ktorzy przetrwali (wielkie gratulacje) i w 1%, ktory sie nie zgadza z ewolucja z pierwszej strony :D
cannarek trading - godzina tygodniowo, srednio +5% miesiecznie:)

Awatar użytkownika
fryk
Gaduła
Gaduła
Posty: 228
Rejestracja: 10 mar 2006, 13:24

Nieprzeczytany post autor: fryk »

Rok na fx, dwa wtopione depozyty, w końcu wszystko krzesi (i to nie za sprawą *sekretu*), ETAP 5, uf! :)

Najbardziej pomogli mi: Aekold, CoVal, weronika, Gandalf, templar, SASZA, Hitman, Kovis i wielu wielu innych wspaniałych ludzi z tego forum.

Gracz, jego psychika i zasady to coś co mnie fascynuje i marzy mi się taka praca. Formalnie jeszcze nie żyję z fx.

Jeśli chodzi o lektury to polecam Poziomy Di Nappoliego. Żadna wielka pozycja ale coś przestawiła w moim myśleniu ta książka.
Owoce sukcesu rosną na drzewach cierpliwości...

cannarek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 19 maja 2006, 23:45

Nieprzeczytany post autor: cannarek »

Mnie sie wydaje, ze z forexem i generalnie z zyciem 'na koszt' gieldy jest jak z wieloma innymi profesjami. podobalo mi sie porownanie do sportowcow, o ktorym czytalem w ktorejs ksiazce. generalnie nieistotne czy chcesz zarabiac na wykresach, czy szukasz szczepionki na gruzlice, czy piszesz ksiazke kucharska - ZAWSZE Twoja psychika decyduje o sukcesie badz klesce. na gieldzie jest to o tyle trudniejsze (badz nie), ze na 'efekty' nie trzeba dlugo czekac.

czas, czas, czas - cierpliwosc cnota zwyciezcow
praca, praca, praca - jesli siejesz to calkiem rozsadnym jest oczekiwac zbiorow

Edison zapytany o to czy nie zaluje czasu jaki 'stracil' na odkrycie wolframu jako najlepszego materialu do zarowki powiedzial: odkrylem TYSIAC sposobow jak nie zrobic zarowki i JEDEN jak zrobic :)
cannarek trading - godzina tygodniowo, srednio +5% miesiecznie:)

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

a.b.o.r.y.g.e.n pisze:A co to? Tyle sie wczoraj napisalem a tu wszystko zniknelo, o co tu chodzi? Nic juz z tego nie rozumiem, chyba jednak wole fora bez moderatorow Smile
Nie bój się wypociny z tego wątku są nadal na forum tylko że w miejscu bardziej dla nich odpowiednim. Rozumiem że zamiast zadać sobie trud zaznajomienia się z regulaminem i poszukania tematu wolisz najpierw strzelać niż pytać.

Cox
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 22 kwie 2005, 00:00

Nieprzeczytany post autor: Cox »

Czyli liczy się tylko psychologia, bo dobrych systemów gry na Fx jest masa :D

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Wg mnie liczy się

1: Psychologia
2: Zarządzanie kapitałem
3: Dobry plan inwestycyjny

Sundiom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 27 paź 2007, 12:11

Nieprzeczytany post autor: Sundiom »

Cox pisze:Czyli liczy się tylko psychologia, bo dobrych systemów gry na Fx jest masa :D

moze i dobrych, ale to nie znaczy, ze bedziesz na nich zarabiał... ja uważam, ze psychologia i system, styl gry są ze sobą powiązane... Pozdro
..

Awatar użytkownika
FX TEAM
Gaduła
Gaduła
Posty: 140
Rejestracja: 16 lut 2006, 21:08

Nieprzeczytany post autor: FX TEAM »

Cox pisze:Czyli liczy się tylko psychologia, bo dobrych systemów gry na Fx jest masa Very Happy
Zgadzam sie. I pisze to na powaznie.
Probably my best technique is not picking up the phone to close out a winning trade. - Jerry Parker
mój Blog, szkolenia fx -> guzik "www" poniżej ;)

ODPOWIEDZ