Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: czango »

Rynek zawsze działa tak samo , są 4 poziomy : 00 , 25 , 50 , 75 , te poziomy działają jako wsparcia i przebicia , zaobserwuj jak cena zachowuje się przy tych poziomach i gdzie zmierza , zawsze łap te 5 , 10 pipsów przy tych poziomach , w góre i w dół , 10 pipsów wystarczy , żeby osiągnąć 1 % zysku dziennie .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

czango pisze:Rynek zawsze działa tak samo , są 4 poziomy : 00 , 25 , 50 , 75 , te poziomy działają jako wsparcia i przebicia , zaobserwuj jak cena zachowuje się przy tych poziomach i gdzie zmierza , zawsze łap te 5 , 10 pipsów przy tych poziomach , w góre i w dół , 10 pipsów wystarczy , żeby osiągnąć 1 % zysku dziennie .
a ile razy dziennie grając w ten sposób osiągniesz -1% dziennie!!!

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: czango »

Dwa lub trzy zagrania wystarczą na dzień , zobacz sobie jak EUR/USD dzisiaj (26.11 2015) chodziło dokładnie między 00 a 25 , przez cały dzień , zresztą bardzo słaby , ale spokojnie 10 pipsów można było ugrać .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

czango pisze:Dwa lub trzy zagrania wystarczą na dzień , zobacz sobie jak EUR/USD dzisiaj (26.11 2015) chodziło dokładnie między 00 a 25 , przez cały dzień , zresztą bardzo słaby , ale spokojnie 10 pipsów można było ugrać .
slabo, bo USA sie indykiem zajadalo (swieto dzienkczynienia) i wszyscy tam wolne mieli, dzis tez maja troche luzu bo gielda dziala do 13, wiec pewnie duzo osob tez zrobi sobie wakacje :)

a co to ma do ewolucji... no coz trader nie ma na to wplywu czy rynek "smiga" czy nie, ale ma wplyw na to czy na nim gra i w swoim traiding planie powinien miec takie rzeczy takze zawarte :)

kr
bzium®

Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: czango »

Przewaznie kazdy kto zaczyna grę , liczy na łatwy zarobek , czyta forum i widzi jak niektórzy gracze wklejają wykresy gdzie przewidują , że cena idzie 100 , 200 , 500 pipsów w daną stronę , wyobraźnia takiego nowego od razu działa i juz przelicza te pipsy , i ile zarobi w ciągu dnia , a zamiast liczyć na wielkie zyski , trzeba nauczyć się najpierw jak zarabiać mało , ale konsekwentnie i ograniczać straty , z tego co czytałem i co mówili dobrzy trejderzy i co wiem po sobie to potrzeba około 6 lat , żeby nauczyć się zarabiać .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

czango pisze:Przewaznie kazdy kto zaczyna grę , liczy na łatwy zarobek , czyta forum i widzi jak niektórzy gracze wklejają wykresy gdzie przewidują , że cena idzie 100 , 200 , 500 pipsów w daną stronę , wyobraźnia takiego nowego od razu działa i juz przelicza te pipsy , i ile zarobi w ciągu dnia , a zamiast liczyć na wielkie zyski , trzeba nauczyć się najpierw jak zarabiać mało , ale konsekwentnie i ograniczać straty , z tego co czytałem i co mówili dobrzy trejderzy i co wiem po sobie to potrzeba około 6 lat , żeby nauczyć się zarabiać .
ja uczyłem się 8 lat

Awatar użytkownika
Kuba Brzeziński
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 26 paź 2009, 10:38

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: Kuba Brzeziński »

tcfxsystem pisze:
czango pisze:Przewaznie kazdy kto zaczyna grę , liczy na łatwy zarobek , czyta forum i widzi jak niektórzy gracze wklejają wykresy gdzie przewidują , że cena idzie 100 , 200 , 500 pipsów w daną stronę , wyobraźnia takiego nowego od razu działa i juz przelicza te pipsy , i ile zarobi w ciągu dnia , a zamiast liczyć na wielkie zyski , trzeba nauczyć się najpierw jak zarabiać mało , ale konsekwentnie i ograniczać straty , z tego co czytałem i co mówili dobrzy trejderzy i co wiem po sobie to potrzeba około 6 lat , żeby nauczyć się zarabiać .
ja uczyłem się 8 lat
ja też coś ok. 8...

czyli można spotkać się przy piwie...
Racja jest jak dupa,każdy ma swoją - J.Piłsudski

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

czango pisze:Przewaznie kazdy kto zaczyna grę , liczy na łatwy zarobek , czyta forum i widzi jak niektórzy gracze wklejają wykresy gdzie przewidują , że cena idzie 100 , 200 , 500 pipsów w daną stronę , wyobraźnia takiego nowego od razu działa i juz przelicza te pipsy , i ile zarobi w ciągu dnia , a zamiast liczyć na wielkie zyski , trzeba nauczyć się najpierw jak zarabiać mało , ale konsekwentnie i ograniczać straty , z tego co czytałem i co mówili dobrzy trejderzy i co wiem po sobie to potrzeba około 6 lat , żeby nauczyć się zarabiać .
Gracze wklejają i owszem ale te udane trejdy. O tych nieudanych milczą :). Jak się ogląda to forum można by pomyśleć, że wszyscy zarabiają :). A dobrze wiemy, że tak nie jest.

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Gracze wklejają i owszem ale te udane trejdy. O tych nieudanych milczą :). Jak się ogląda to forum można by pomyśleć, że wszyscy zarabiają :). A dobrze wiemy, że tak nie jest.
dobrze napisane. :)
to samo w wątkach konkursowych -> jak komuś dobrze idzie to wkleja screena, ile to on już nie wykręcił i na jakiej to on już nie jest wysokiej pozycji, a ze świecą szukać takich co wkleją "zobaczcie właśnie zrobiłem -99% w jeden dzień ... " :wink: Ludzie zawsze chcą by ich postrzegano z tej lepszej strony, to jest psychologia... przykład :arrow: facebook, dlaczego nie ma "nie lubię tego" ...

Awatar użytkownika
mastell
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 23 kwie 2006, 17:09

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: mastell »

Pdawan pisze:Chciałbym się odnieść do pierwszej wypowiedzi w tym wątku. Gandalf opisuje ewolucje tradera do momentu aż ten znajdzie strategie której zaufa i będzie ciągle zarabiać. Wydaje mi się że to nie do końca tak jest gdyż rynek jest dynamiczny co działało wczoraj jutro już nie musi tak jak choćby strategia żółwi. Pozdrawiam
Do końca jest tak samo - wykres idzie w prawą stronę!
Nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych, nie bądźmy Pewex`ami

ODPOWIEDZ