Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Stforex pisze:Gdzieś zgubiłem post z FF, gdzie było bardzo ładnie opisane, jak dbać o stan ciała i umysłu. W każdym razie dbać o to trzeba, bo umysł jest naszym narzędziem pracy.
Czy ktoś by mógł wrzucić do tego tematu link do strony na której własnie mamy opisaną cała droge jaką trader musi przejść zanim zacznie zarabiać.
1. Nieświadoma niekompetencja - nie wiesz co, jak i dlaczego.
2. Świadoma niekompetencja - wiesz, że nic nie wiesz
3. Olśnienie :)
4. Świadoma kompetencja - świadomie podejmujesz dobre decyzje
5. Nieświadoma kompetencja - operacje wykonujesz w podświadomości, automatycznie

http://fxmonster.pl/category/od-zera-do-tradera/
Pierwszy post w tym temacie.
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 7325#17325
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: rootec »

przeczytałem temat z takim samym zainteresowaniem jak wszystkie poprzednie na tym forum, czyli z ogromnym,

nasuwa mi się kolejne pytanie które chyba wpada w tą dyskusję, mianowicie

jak w każdej branży czy dziedzinie, najczęściej żeby osiągnąć jakiś poziom, zgadzam się w 100% z założycielem tematu,
trzeba przejść jakąś drogę, nazwijmy to ewolucji, najczęściej jest to droga długa i wyboista jak polskie krajówki...
bardzo cenię sobie ludzi którzy potrafią zrobić krok do tyłu i mimo wszystko iść dalej do przodu, zwłaszcza "w życiu"...

ALE

również w każdej dziedzinie czy branży, są ludzie, którzy podchodzą do tematu i z prędkością anormalną do ogółu,
stają się nieźli, odnajdują się w niej niemal natychmiast (w porównaniu do większości) i są na prawdę dobrzy nawet z perspektywy czasu i przychodzi im to niesamowicie łatwo,

mógłbym podać mnóstwo takich przykładów, ze stopniem trudności co najmniej "forex" bo mimo że nie należy on do łatwego kawałka chleba, nightmare to to nie jest (np porównując z ryzykiem zawodowym poławiaczy krabów haha - żart, sorry),

do czego dążę, nie pomyślcie sobie że wpadłem po 2 tygodniach w samozachwyt po grze na koncie demo, jestem serio realistą, do tego upartym i wiem że czeka mnie długa droga, jeśli chcę cokolwiek osiągnąć na fx,

znacie przykłady ludzi którzy okazali się bardzo szybko talentem do fx, nie przeszli przez lata walki ze swoimi słabościami, wręcz przeciwnie, okazali się stworzeni do tego typu handlu, bardzo szybko się w nim odnaleźli i nie wypadli z hukiem bo tak też często bywa????

nie wierzę że takowych nie ma, wyjątki potwierdzają regułę jak mawia porzekadło ;)

a chodzi mi o to, że po lekturze wszystkich którzy przeszli tą właśnie ciężką i długą drogę, (nie ukrywam że zazdroszczę że są już po drugiej stronie barykady hehe a poważnie, swoją drogą wielki szacunek dla was)

bardzo chętnie poczytałbym o "drodze" jakiegoś talenta, który wszedł i wziął jak swoje ;)

pozdrawiam wszystkich "przed" "w trakcie" i "po" .... ja jestem zdecydowanie "przed" ale nie posiadam się z radości że w ogóle trafiłem na trop fx :D
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

forexsowicz91
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 25 lis 2011, 17:55

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: forexsowicz91 »

Jak już człowiek stanie się trader sapiens, to dostrzeże że największym jego wrogiem jest on sam :|

tak_i

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: tak_i »

Witamy miłośnika C.K., pytasz całkiem z sensem, pytaj, pytaj.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

rootec pisze:
również w każdej dziedzinie czy branży, są ludzie, którzy podchodzą do tematu i z prędkością anormalną do ogółu,
stają się nieźli, odnajdują się w niej niemal natychmiast (w porównaniu do większości) i są na prawdę dobrzy nawet z perspektywy czasu i przychodzi im to niesamowicie łatwo,

[...]

znacie przykłady ludzi którzy okazali się bardzo szybko talentem do fx, nie przeszli przez lata walki ze swoimi słabościami, wręcz przeciwnie, okazali się stworzeni do tego typu handlu, bardzo szybko się w nim odnaleźli i nie wypadli z hukiem bo tak też często bywa????
Moje podejście jest inne - przebadałem kilkudziesięciu traderów pod kątem tego jaką ścieżką szli, co się wydarzało, jakie trudności mieli i jak je pokonywali. A potem zadałem sobie pytanie - co zrobić aby to przyśpieszyć?

Co zrobić alby na każdym etapie maksymalnie przyśpieszyć ewolucję, aż do najwyższego poziomu - eksperta intuicyjnego?

W skrócie - na każdym z etapów skupiać się na pracy w 3 obszarach: systemu, aktywnego zarządzania psychiką oraz budowy siły wewnętrznej). Kiedyś może napisze na ten temat książkę.
Badania traderów

Awatar użytkownika
rootec
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 08 gru 2012, 08:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: rootec »

eMisiek,
nakreśl może zupełnie ogólnie do jakich wniosków doszedłeś,
jeśli mowa o kilkudziesięciu trader'ach, przyznam że jestem ich bardzo ciekaw :)
"A co, jeżeli rzeczywistość tak naprawdę jest iluzją i nic nie istnieje? - Cóż, w takim razie zdecydowanie przepłaciłem mój nowy dywan. "

Awatar użytkownika
jasonbourne
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1262
Rejestracja: 07 kwie 2006, 14:45

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: jasonbourne »

Poczytaj sobie książki Schwagera:

http://www.maklerska.pl/mistrzowie-rynk ... p-129.html

http://www.maklerska.pl/czarodzieje-ryn ... -1875.html

To są prawdziwe historie prawdziwych zawodowców, a ta "ewolucja tradera" to nikomu nic nie ujmując, opisuje drogę siusiumajtka czyli takiego internetowego gracza, który jest mocny w gębie na forum, a tak naprawdę nie stać go nawet na nowy samochód z salonu. Oczywiście to tylko moja opinia i nawet nie zamierzam dyskutować "jak to jest".
Zapraszam do czytania moich artykułów "Jak zarabiać co najmniej 100% rocznie na rynku Forex" na portalu Comparic.pl

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

rootec pisze:eMisiek,
nakreśl może zupełnie ogólnie do jakich wniosków doszedłeś,
jeśli mowa o kilkudziesięciu trader'ach, przyznam że jestem ich bardzo ciekaw :)
Ogólnie to daje się to streścić w kilku zdaniach:

1. Istnieje ścieżka rozwoju od poczatkującego do eksperta, z powodów praktycznych podzieliłem ja na cztery etapy: poczatkujący, rzemieślnik, ekspert i ekspert intuicyjny.

2. Każdy z etapów ma swoje cechy charakterystyczne i wyzwania, na każdym można sporo zrobić, żeby przejść go świadomie – czyli aktywnie kierować swoim rozwojem przyśpieszając go.

3. Przyśpieszenie osiąga się poprzez skupioną pracę na realizacji konkretnych celów na każdym z etapów.

4. Główne obszary to oczywiście system, aktywne podejście do psychiki i wyzwań w tej sferze oraz (na dalszych etapach) budowa siły wewnętrznej – bo jej brak to wg mnie podstawowy powód słabych wyników, niemożności utrzymania wyników w długim okresie oraz powstających i narastających problemów natury emocjonalnej co najczęściej prowadzi do odejścia od tradingu.

5. W początkowym etapie najważniejsze jest (podstawowy cel) perfekcyjne opanowanie systemu ponieważ jest to jak poznanie samochodu, którym masz bezpiecznie jeździć, po drugie ok 95% problemów psychologicznych w pierwszym okresie bierze się z niedostatecznej znajomości systemu więc lepiej ich uniknąć.

6. Chcąc maksymalnie przyśpieszyć - ucząc się tradingu najlepiej weź za nauczyciela nie kogoś kto „uczy systemu” ale tradera z wynikami – najlepiej dużymi, bo inni nie przeprowadzą Cię przez trudności przez które sami nie potrafili przejść. Jeśli chcesz mieć duże wyniki – idź do takiego, który ma takie jak chcesz mieć albo dużo większe. I oczywiście aktualne.

7. Najlepiej wziąć takiego, który umie uczyć i w ogóle ma doświadczenie w uczeniu. Najbardziej doświadczony trader, którego „badałem” :) to legendarny Joe Ross, ponad 50 lat doświadczenia rynkowego, ponad 20 lat doświadczenia w uczeniu traderów, wykształcił kilkanaście tysięcy traderów z całego świata. To on dopiero otworzył mi oczy na wartość spojrzenia z różnych perspektyw które ma bardzo doświadczony trader i nauczyciel.
Ostatnio zmieniony 08 sty 2013, 20:50 przez eMisiek, łącznie zmieniany 1 raz.
Badania traderów

GIGNFR78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 02 sty 2013, 18:23

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: GIGNFR78 »

eMisiek fajnie to opisałeś , ja ostatnio czytam książki Sorosa.

eMisiek
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 10 lis 2006, 22:34

Re: Ewolucja Tradera

Nieprzeczytany post autor: eMisiek »

GIGNFR78 pisze:eMisiek fajnie to opisałeś , ja ostatnio czytam książki Sorosa.
Dziękuję za miłe słowa :)

Co do Sorosa: mógłbyś podać jakieś tytuły, bo ze wstydem wyznam, że nie przeczytałem jeszcze żadnej jego książki a aktualnie interesują mnie narzędzia i strategie najlepszych z najlepszych.
Badania traderów

ODPOWIEDZ