Ewolucja Tradera

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

hmm
Człowiek potrzebuje podziwu, prestiżu, uznania, poważania, lubi się chwalić, błyszczeć czy też brylować w towarzystwie itd. itp. resztę sobie dopisz...
Najgorsze jest to, że najjaśniej chcą błyszczeć ci, którzy nie mają czym. W internecie na krótką metę nie jest to trudne, na dłuższą zawsze wyjdzie.

A wpasowywanie się w takie "shematy tradera" jest jak wiara w zbiorowe horoskopy publikowane w gazetach.
Jest spora część ludzi która w nie wierzy, ale jak im powiesz, że skoro wierzą w zbiorowe horoskopy to znaczy że są tacy sami jak wszyscy inni i niczym nie wyróżniają się z szarego tłumu to się obrażą...
as bez talii

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Belisariusz pisze:Mnie porstu zastanaiwa co człowieka nachodzi, że odczuwa potrzebę uświadamiania i uczenia innych
turczy pisze:hmm
Człowiek potrzebuje podziwu, prestiżu, uznania, poważania, lubi się chwalić, błyszczeć czy też brylować w towarzystwie itd. itp. resztę sobie dopisz...
Najgorsze jest to, że najjaśniej chcą błyszczeć ci, którzy nie mają czym. W internecie na krótką metę nie jest to trudne, na dłuższą zawsze wyjdzie.
Oryginalna definicja pomocy turczy, ale jakoś się z tobą nie zgodze. Nie wszyscy muszą odrazu błyszczeć. Wiele razy pomagałem ludzią na tym forum i nie wydaje mi się żebym uprawiał wazelinę. Nie każdy kto pomaga musi oczekiwać podziwu i tego żeby inni mu klaskali. Poprostu lubie pomagać bez względu czy ktoś mi podziękuje czy nie, ale czy to czyni ze mnie osobe która lubi błyszczeć ? Chyba nie. Poza tym zastanów się jak by to forum wyglądało gdyby nikt tutaj nikomu nie pomagał. Przecież to nie miało by sensu.

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

Hitman pisze: Oryginalna definicja pomocy turczy, ale jakoś się z tobą nie zgodze. Nie wszyscy muszą odrazu błyszczeć. Wiele razy pomagałem ludzią na tym forum i nie wydaje mi się żebym uprawiał wazelinę. Nie każdy kto pomaga musi oczekiwać podziwu i tego żeby inni mu klaskali. Poprostu lubie pomagać bez względu czy ktoś mi podziękuje czy nie, ale czy to czyni ze mnie osobe która lubi błyszczeć ? Chyba nie. Poza tym zastanów się jak by to forum wyglądało gdyby nikt tutaj nikomu nie pomagał. Przecież to nie miało by sensu.
dowartościowujesz sam siebie, choćby nieswiadomie. Poprawiasz swój własny wizerunek.... w swoich oczach. Podstawy psychologii :)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2006, 13:55 przez turczy, łącznie zmieniany 1 raz.
as bez talii

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

Belisariusz pisze:Pomoc to spoko. Myśle, że każdy pomaga jak tylko potrafi innym. Ale uwalenie tekstu jako wielki guru ludzkiej psychiki powinno być czymś poparte. Inaczej to tylko stek bzdur.
Hmm
na jakiej podstawie rządasz odemnie jakichś dowodów na poparcie mych tez skoro autor tekstu nie przedstawił żadnych?

Nie muszę każdemu udowadniać że nie jestem królikiem dlatego że gdzieś na forum ktoś tak napisał... no chyba że bedzie conajmniej zdjęcie :lol:
as bez talii

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

a to przepraszam, ale napisałem w sumie to samo.
Brak dowodów, argumentów przykładów opracowań, źródeł... czegokolwiek na poparcie teorii
trudno z czymś takim dyskutować
as bez talii

Awatar użytkownika
Gandalf
Gaduła
Gaduła
Posty: 110
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:32

Nieprzeczytany post autor: Gandalf »

cr1234 pisze:To było kiedyś przetłumaczone z EN z forum MoneyTec, poszperaj na tamtym forum, pewnie znajdziesz autora
Do tłumaczenia przyznaje się gościu z forum: http://fxpolska.com/sutra2414.html.
Nie kumam o co tyle bicia piany......
Obrazek

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

Gandalf pisze: Nie kumam o co tyle bicia piany......
bo nie ma nic ciekawego na rynku. Słowem nudyyy
as bez talii

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

turczy pisze:dowartościowujesz sam siebie, choćby nieswiadomie. Poprawiasz swój własny wizerunek.... w swoich oczach. Podstawy psychologii
Nie przesadzaj. Czyli co generalnie twierdzisz że Ci co pomagają innym to muszą się jakoś dowartościować ? A propos psychologii to jedna z tez mówi żeby nie oceniać innych bez zbadania ich profilu psychicznego.

Awatar użytkownika
turczy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 28 wrz 2004, 00:44

Nieprzeczytany post autor: turczy »

Hitman pisze:
turczy pisze:dowartościowujesz sam siebie, choćby nieswiadomie. Poprawiasz swój własny wizerunek.... w swoich oczach. Podstawy psychologii
Nie przesadzaj. Czyli co generalnie twierdzisz że Ci co pomagają innym to muszą się jakoś dowartościować ? A propos psychologii to jedna z tez mówi żeby nie oceniać innych bez zbadania ich profilu psychicznego.
Ja nie oceniam nikogo wiec nie potrzebuję żadnych profili...

Po prostu stwiedzam fakty

Jedną z podstawowych potrzeb człowieka jest chęć dzielenia się tym co posiada, wie.. Taka hojność deaje nam zadowolenie i polepsza postrzeganie samego siebie. To naprawde podstawy psychologii
as bez talii

Awatar użytkownika
Hitman
Gaduła
Gaduła
Posty: 139
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:06

Nieprzeczytany post autor: Hitman »

Nie no ok nie twierdze że tego w psychologii nie ma, tylko poprzez stwierdzenie faktów na mój temat oceniłeś mnie.

turczy ma nad avatarem "Forex Expert" (stwierdzenie faktu) -> turczy jest Forex expertem (ocena)

Hitman lubi pomagać innym -> Musi się dowartościować

No i to mnie właśnie rozwaliło
Ostatnio zmieniony 22 lut 2007, 20:21 przez Hitman, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ