EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Jackal pisze:ja to widze w ten sposób. Ale mogę sie mylić... Przepraszam że pobazgrałem na twoim zdjęciu ;). Oczywiście jest to trochę wróżenie z fusów, bo ja się staram reagować na cenę a nie ją przewidywać...
Czyli zakładasz dalszy wzrost i utrzymanie trendu przesuwając jego linię po minimach, o ile dobrze rozczytałem tego bohomaza :lol: - to niewykluczone, jednak przy tych danych może być ciężko. Ja czekam na jakiś re-trace żeby zamknąć longi, 14:30 - dane o sprzedaży z USA mogą być dobrą okazją. Pożyjemy - zobaczymy. Póki co, żeby nie zamienić zysku w stratę stawiam SL na BE czyli (1,1230 i 1,1232).

Życzę mnóstwa pipsów!.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Jackal
Gaduła
Gaduła
Posty: 148
Rejestracja: 24 sie 2015, 13:21

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Jackal »

Nawzajem i powodzenia :):):)

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Niestety, nie doczekałem się odbicia żeby zamknąć pozycje nieco wyżej. Wynik 0 pipsów (minus swap :(), bywa.
Wyczekuję jakiegoś nowego setupu, teraz po ewentualnych odbiciach w górę oczekuję spadków. Rozważę wejście L w okolicach 1,1200.

Wesołych Świąt Wszystkim Trader`om ! :564: :564:
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Święta, święta i po świętach.

Trzeba wrócić do roboty i szukania wejść. Tak jak myślałem, rynek spadł do 1,1200 ale na Longa dla mnie za wcześnie. Poczekam i poobserwuje, wsparcie na wykresie osiągnięte więc z tej perspektywy można by wchodzić ale poczekam - może ubije trochę dno, może pokaże nowe minima. Poza tym to wciąż trend spadkowy u mnie na H4.

W piątek PKB dla USA idzie więc może wtedy zwrot (?). Will see :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

No i mamy nowe minima. Dodane dwa Longi po 1,1246 :twisted:.
Dlaczego tam? Bardzo odległa strefa popytu, nie widoczna na wykresie jako, że są to poziomy nie notowane od czerwca 2017 roku ! :shock:

Wiem, wiem jest to wciąż wbrew trendowi na H4 ale pięc fal spadkowych się już dokonało i małe odbicie się należy, a może i zaczątek nowego trendu - zobaczymy.

Teraz obecny poziom wsparcia (1,1190 - 1,1200), zamieniony w poziom oporu będzie mniej więcej miejscem ustawienia TP dla longów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Ta 3 falka jakas taka mala. To Elliott czy takie tam?

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Caldeborn pisze:Ta 3 falka jakas taka mala. To Elliott czy takie tam?
Taak, idea zaczerpnięta z teorii fal Elliotta, nie jestem jakimś maniakiem tej metody ale jak widzę fale na wykresie to często używam dla zwiększenia prawdopodobieństwa odbić.
Dopóki fale mniejsze (korekcyjne) po każdej fali głównej (impulsowej) są mniejsze o około dwa razy to myślę że wszystko gra i są zachowane podstawowe zasady - fala 2 (pierwsza korekcyjna) ma 36, a 4 (druga korekcyjna) 35. Fale 1,3 i 5 mają odpowiednia 98, 87 i 70 pipsów.

-- Dodano: 25 kwie 2019, 12:47 --

Jazda w dół jest kontynuowana, trzeba się zabezpieczyć - SL dla obu pozycji na 1,1080.
Jakby jakiś dramat z danymi to ręczne zamknięcie wcześniej ale rynek wydaje się mocno wyprzedany w tym miejscu i szuka iskry (newsa) żeby odpalić w górę.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Wydawalo mi sie, ze trzecia jest najmniejsza.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Aaa tak, sorry. Trzecia ma 70 pipsów i jest najmniejsza, książkowo byłoby gdyby była głębsza, porównywalna z pozostałymi impulsowymi.

A tak po za tym, kiedy to piszę to kurs na BE dokładnie (1,1246), możliwe że mieliśmy czyszczenie longów (cień na H4 sięgający 1,1117). Ktoś gdzieś na DT forum wspominał że detal siedzi mocno w L na EURUSD i może trochę poczyścili. Zamknięcie H4 w ramach wcześniej ustalonego boxu daje podstawy sądzić, że scenariusz się utrzyma i czeka nas jazda w górę.
Z danych mamy mix - Zamówienia w USA mocne 0,4 vs -0,1 i słaby odczyt wniosków dla bezrobotnych 230K vs 192K ostatnio.

-- Dodano: 26 kwie 2019, 13:47 --

Odczyt PKB z USA 3,2% potwierdza siłę Dolara. Część może już być zdyskontowana w cenach (ostatnie spadki), jednak będę się rozglądał za miejscem do wyjścia z obu longów. Póki co SL i TP niezmieniony.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

1,1186 - Zamykam oba longi z 1,1146 (wcześniej mylnie pisałem o longach z 1,1246 - chodziło o 1,1146). Zysk +40 pipsów.

Teraz pytanie czy kurs przebije linie trendu i poziom oporu no i co się wydarzy w środę na posiedzeniu FED :O. :wink:
Póki co poza rynkiem, bez większych pozycji.

-- Dodano: 30 kwie 2019, 13:16 --

Trend spadkowy jak i strefa oporu (~1,1200) wyglądają na przełamane, a to by oznaczało dalsze wzrosty. Dodaję linię trendu wzrostowego na wykresie.

Po ewentualnym cofnięciu do 1,1200 nabędę małego longa.

Dzisiaj powiało nieco optymizmem ze Strefy Euro - Niższe bezrobocie (7,7% vs 7,8%). Minimalnie wyższy PKB 0,4% vs 0,2%

Coś mi mówi, że jutrzejszy FED może nas zaprowadzić w poziomy ok 1,1300+ i tam będę czekał ze swoimi Shortami. :mrgreen:

Powodzenia !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

ODPOWIEDZ