EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

bardzo mało się tutaj dzieje ;/ czyżby wszyscy grali DT ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

swingtrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 21 lis 2017, 22:04

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: swingtrader »

PipsKong pisze:bardzo mało się tutaj dzieje ;/ czyżby wszyscy grali DT ??
Sądzę, że niestety jest to pokłosie regulacji ograniczenia dźwigni przez ESMA.... :(

Awatar użytkownika
Nikoś
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 18 sie 2018, 12:59

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Nikoś »

Doceniam uwagę, ale nie zgadzam się. Traderzy chca maksymalizowac profit. Bez mozliwosci zwiekszenia wolumenu, maja tylko jedna opcje - starac sie upolowac wieksze ruchy. To w dziale DT jest coraz mniejsza aktywnosc.

A jesli chodzi o edka to wystarczy kilka wykresow na miesiac, np wykres uzytkownika Deszcz pokazuje konsole miedzy dwiema strefami.
Nie ma czego aktualizowac i tyle.
Każdego dnia, tysiące bogu ducha winnych spekulantów, jest mylnie posądzanych o posiadanie potencjału.

Awatar użytkownika
artek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 18 lut 2019, 18:38

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: artek »

Ja myślę, że jeszcze raz zejdziemy do 1.12 i później na szybko zobaczymy 1.14/1.15

RedManTrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 28 sty 2019, 14:59

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: RedManTrader »

jest ktoś chętny do włączenia się do dyskusji ? :564:

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Cześć Wszystkim,

Jestem nowy na tym forum chodź nie nowy na FX. Parę słów o mnie;
- Mieszkam w Wawie obecnie. Nie pracuję, utrzymuję się z Forexu.
- Zajmuję się tym od 2010 roku, bankrutowałem co najmniej kilka razy ale upór mam nieprzeciętny i po każdym upadku wracam.
- Ostatnie trzy lata płacę podatek Belki więc nie jest tak źle :).

Na parach złotowych sobie coś Day Traduję, natomiast na EURUSD szukam krótkich trendów (parę dni do paru tygodni max). Używam PA z dodatkiem fundamentu i analizą trendu.

Mam nadzieję że znajdę kogoś na forum kto podzieli się swoim view na EURUSD. Póki co szukam okazji do wejścia na Long i przebicia linii trendu spadkowego na H4.

Pozdrawiam Trader`ów i życzę wysokich wygranych :).
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Straszne tu pustki widzę, czyżbyśmy mieli tak mało trader`ów w PL którzy się dzielą opiniami w dłużyszm horyzoncie?
A może wszyscy siedzą poza granicami naszego pięknego kraju i postują na ForexFactory albo innych anglojęzycznych forach.

To ja tylko to tutaj tak zostawię:

https://imghostr.com/nEcfwNOn

Możliwe wybicie z trendu spadkowego z poziomem wsparcia (Zielony box) i ewentualnym Stop Lossem poniżej (czerwona linia)
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Witam, (o ile ktokolwiek tu jest) :)

Tydzień zaczął się lekkim wybiciem po przebiciu trendu spadkowego na H4 EURUSD. Póki co strefa popytu wygląda na obronioną i scenariusz pomału się krystalizuje. Dodaję longa po 1,1232 do jednego już istniejącego na poziomie 1,1230. SL tam gdzie był 1,1175.

Z danych fundamentalnych mamy słaby PMI dla Strefy Euro ale to już zostało zdyskontowane w cenach kiedy poszły PMIe Flash dla Niemiec (47,6 vs 44,7) i Strefy Euro (49,3 vs 47,3) 22. marca. Tyle przemysł. Jeśli chodzi o usługi (a te są nie mniej istotne w UE) PMI pozostał niemalże nie wzruszony (52,8 vs 52,7). Dzisiaj ISM i Sprzedaż detaliczna w USA - let`s see :).

Świeży wykres poniżej :arrow: :
https://ibb.co/BV51RfN
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

Awatar użytkownika
Deszcz
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 841
Rejestracja: 04 lut 2015, 09:46

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Deszcz »

U mnie ciągle trend spadkowy na Tygodniowym interwale, ale niemrawo ostatnio.

https://www.tradingview.com/x/wrcNjw5Z/
---> Podaż i Popyt ---> Sukces!
Zapraszam do kontaktu.
Dział Supply & Demand trading
. . . . . . . .(link w profilu)

Awatar użytkownika
oRi3
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 28 mar 2019, 10:09

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: oRi3 »

Deszcz pisze:U mnie ciągle trend spadkowy na Tygodniowym interwale, ale niemrawo ostatnio.

https://www.tradingview.com/x/wrcNjw5Z/
W końcu jakiś wpis :) !

Może tchniemy trochę życia w to forum bo Day Trading nie koniecznie mnie interesuje obecnie a Forex Factory to troszkę śmietnik.

Zgadzam się, że w kilkumiesięcznym wymiarze mamy do czynienia z trendem wciąż spadkowym (Europa nadal odstaje pod względem danych makro od USA), co widać też w różnicy stóp procentowych dla obu walut. Bezpieczniej (punkty swapowe) jest shorcić, dlatego pozycje long mam relatywnie mniejsze niż wtedy kiedy sprzedaję EURUSD. W krótkim wymiarze (kilka dni) H4 i trend na tym wykresie daje dobre sygnały na spadki/wzrosty.

Obecnie jestem long (1,1175 - SL) i ciśnienie trochę rośnie jako że lecimy w dół.

Ostatnio mieszane dane z USA; słaba sprzedaż detaliczna (0,7% vs -0,2) i mocniejszy indeks ISM (54,2 vs 55,3) nie dają jednoznacznie odpowiedzi co dalej.
Jak dane wesprą popyt to jedziemy w kierunku 1,1300 i strefa będzie obroniona. Jeśli wciąż będą słabe dla EU i dobre dla US to strefa (zielony box) zamieni się opór i trzeba będzie szukać wyjścia i minimalizacji strat. Tak to widzę:

https://ibb.co/QkXfCPy

-- Dodano: 03 kwie 2019, 07:31 --

Było gorąco ale scenariusz utrzymany, SL 1,1175 nie zrealizowany.
Dane dla USA trochę słabsze od oczekiwań choć lepsze niż poprzedni odczyt; Zamówienia na dobra trwałego użytku (0,1% vs -0,2%). Czekamy na kolejną porcję dziś, która w razie tragedii zmieni moje podejście (poziomom popytu zmieni się w podaż)
Zakładam wciąż sensowność wcześniejszego scenariusza jednak wyrysował się nowy dołek na H4. W związku z tym przesuwam nieco linię trendu, która i tak jest przełamana. Powstał nowy, teoretyczny poziom wsparcia który może zostać przetestowany dziś. Nawet jeśli, wciąż oczekuję wzrostów jak na poniższym wykresie.

https://ibb.co/r2mRqfR
Stwórz plan, przetestuj go, i trzymaj się go cokolwiek by się nie działo.

ODPOWIEDZ