EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

w związku z http://forex-nawigator.biz/forum/eur-us ... ml#p616025 dalej bym to widział tak....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

Sadek
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 21 lut 2011, 07:45

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Sadek »

Z tego co widać ostatnio na D1 - silny reversal z 27.12.2013, i ostatnio kolejny sygnał osłabienia - pin bar po czwartkowym rajdzie, to wg mnie na EURUSD rysuje nam się odwrócenie trendu; docelowo ... 1.2?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

riskman2
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 21 lip 2010, 19:58

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: riskman2 »

Sadek pisze:Z tego co widać ostatnio na D1 - silny reversal z 27.12.2013, i ostatnio kolejny sygnał osłabienia - pin bar po czwartkowym rajdzie, to wg mnie na EURUSD rysuje nam się odwrócenie trendu; docelowo ... 1.2?

Pozdrawiam
I to jest najpiękniejsze w FX :)
Każdy widzi coś innego, stąd m.in. płynność :)
ja głosuję na razie za L , ale nie wychodzę przed szereg, czekam. :think:
opcja S też jest brana oczywiście pod uwagę, ale ... z tym też czekam :think:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

to ja Was pogodzę.

przekonamy się już za 16 tygodni
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

czy to dobre miejsce na zawieranie pozycji?

https://www.tradingview.com/x/31kaxlYB/

jak dla mnie narzie bez kierunku
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

Awatar użytkownika
BOCZEK
Maniak
Maniak
Posty: 3602
Rejestracja: 26 paź 2010, 14:08

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: BOCZEK »

Jak zwykle można zauważyć dwa kierunki...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przeczytanie powyższej wypowiedz może doprowadzić do błędnej oceny sytuacji, spowodować przecenienie własnych możliwości, czego konsekwencją mogą być błędnie podjęte decyzje. Ofiarami mogą paść początkujący jak i doświadczeni inwestorzy.
Tak myślę!

Awatar użytkownika
konrad.jawor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 25 sie 2013, 10:39

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: konrad.jawor »

Siła EUR wyraźna tylko pozostaje pytanie do kiedy. Wiadomo USA chce taniego dolara, bo chodzi o konkurencyjność gospodarki. Ale jak w UE będzie dalej tak słabo to kapitał zacznie wracać za Wielką Wodę i wtedy wydarzy się mój scenariusz umacniania dolara. Duża korekta ABC od 2012 skończy się...
Federal Reserve - największy prywatny bank na świecie.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/USD - analiza techniczna

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

EURUSD_17_12 06_03 www.rekomendakcja.pl.png
[/b]
Po dzisiejszej decyzji EBC chciałoby się powiedzieć, uff nareszcie coś zaczęło się dziać. Reakcja była bardzo mocna, sięgnęła ponad 100 pipsów. Spora część analityków przed posiedzeniem EBC spodziewała się obniżki kosztu pieniądza z uwagi na m.in. wciąż daleki od ideału cel inflacyjny. Ekipa Mario Draghi’ego nie dość, że nie obniżyła stóp procentowych to podczas konferencji przewodniczący Banku Centralnego UE zapowiedział, że nie ma podstaw obecnie do jakichkolwiek działań, jednocześnie zapewniając, że wciąż trzyma „rękę na pulsie”. Decyzję tę argumentował pozytywnymi odczytami PMI w strefie Euro. Stąd takie umocnienie wspólnej waluty. Warto dodać, że jeśli jutrzejsze dane odnośnie zmiany zatrudnienia w sektorze prywatnym i pozarolniczym w USA okażą się gorsze od oczekiwań, to możemy mieć kolejne mocne uderzenie i w rezultacie osłabienie dolara. Oznaczałoby to wielką słabość gospodarki amerykańskiej, zwłaszcza, że konsensusy są na dość niskich poziomach (wciąż podciągane jest to pod złe warunki atmosferyczne), a także możliwość wstrzymania QE przez FED.
Wracając jednak do sytuacji technicznej. Na wykresie dziennym, kurs pary porusza się w kanale wzrostowym. Niebieska kreska to linia trendu poprowadzona po szczytach na wykresie tygodniowym, jak widać aktualnie trwa test tego poziomu. Punktem do kolejnych zwyżek powinno być pokonanie oporu na 1,3895, jak i wybicie się górą z kanału trendowego (oba poziomy są niemal, że tożsame). Skutkować to może wzrostem do 1,4, a w późniejszym okresie nawet do 1,4150 – szczyt z 31 października 2011. Poziom 1,4 może być oporem z uwagi na fakt, iż znajduje się on w 50% dużej, spadkowej świecy z końca października 2011 oraz jest to kolejny „okrągły” punkt, przy którym zapewne ważne będą względy psychologiczne. Najbliższe wsparcie to 1,3706 oraz oczywiście ograniczenie kanału trendowego.
LONG
Buy stop: 1,3910
TP (1): 1,4 TP (2): 1,4150
SL: 1,3870
SHORT
Sell stop: 1,3809
TP: 1,3730
SL: 1,3840
DLA POSIADACZY WALORU (LONG)
TP: 1,3880
SL: 1,3810
DLA POSIADACZY WALORU (SHORT)
TP: 1,3810
SL: 1,3880
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

edek, dewiant,

trójkąt na h4 - wcześniej wyszliśmy z trójkąta tygodniowego
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lukpiasek
Maniak
Maniak
Posty: 2267
Rejestracja: 26 sty 2012, 13:55

Re: EUR/USD wątek V

Nieprzeczytany post autor: lukpiasek »

aktualne od poczatku lutego, być może jesteśmy w trakcie przyśpieszenia do 1.4-1.42
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nigdy nie kłóć się z idiotami bo najpierw spróbują cie sprowadzić do swojego poziomu a później spróbują pokonać doświadczeniem ;)

ODPOWIEDZ