EUR/USD wątek V

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Bemowo

EUR/USD H4

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

EUR/USD H4

Dodano po 5 godzinach 33 minutach:

Specjalnie dla Boczka alternatywnt wariant oznaczeń

Dodano po 25 minutach:

Nie zgadzam się z miesięcznym oznaczeniem fal u Boczka (chyba że to jakieś własne oznaczenia)

Dodano po 2 godzinach 12 minutach:

Jeszcze 3 opcja. Fala 5 jeszcze się nie zakończyła (obecnie wygląda to zbyt książkowo)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bemowo

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

[quote="Jones"]a co w tym złego że książkowo ?

Bardziej prawdopodobny scenariusz dalszych spadków- zobacz SP500 i PLN/USD

arekk
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 10 kwie 2008, 01:50

Nieprzeczytany post autor: arekk »

Jak dla mnie sprawa na edku jest bardzo klarowna :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozwól STRATOM ROSNĄĆ a ZYSKI TNIJ :)
Po co zarabiać? :D

Bemowo

Bądź pozdrowiony mądry człowieku

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Cieszy mnie, że Ktoś potrafi za pomocą paru linii przewidzieć pewne ruchy.
Metoda prosta klarowna i skuteczna.
Brawo Kolego!!!

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

Jones pisze:a niech tam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Bemowo

alternatywy

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

eur/usd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MERLIN
Maniak
Maniak
Posty: 3950
Rejestracja: 20 kwie 2011, 14:57

Nieprzeczytany post autor: MERLIN »

moja teoria jest taka wracamy by przetestować 13625 pierwsza próba nieskuteczna może druga się powiedzie :?: jak się przebiją to następny cel 13805 .reszta opisu na rysunku :lol: :lol: :lol:

Dodano po 35 minutach:

a to jest wykres H4 i oceńcie sami w którą stronę może pójść EDEK,skoro większość siedzi w S ,bo jak dla mnie to teraz może być L ,uzasadnienie fundamentalne może znajdzie się w nadchodzącym tygodniu coś unia szykuje tylko nie wiadomo co ,jednym słowem nadziej na uratowanie strefy EURO .REGUŁA :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: I IDEALNY PRZYKŁAD Gartley'a :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: I PRÓBA ZMIANY TRENDU
Idealny wzór Gartleya[14]

Poniższy wzór wykorzystujący potęgi liczby φ w prognozowaniu formacji cenowych został podany po raz pierwszy przez H. M. Gartley'a[15]. Co ciekawe nie został przez niego opisany żadnymi współczynnikami. Na rys 3. przedstawiony został trend wzrostowy XA, z wyraźnym punktem zmiany trendu w A. Zgodnie z sugestią Gartley'a korekta spadkowa zakończona w punkcie B powinna wynieść dokładnie 61,8% zasięgu ceny XA[16].

Po zwrocie trendu na wzrostowy w punkcie B, cena aktywu rośnie do punktu C. Idealny wzór Gartley'a ma miejsce wtedy, gdy zasięg ruchu między punktem B i C będzie zawierał się w przedziale pomiędzy 61,8% a 78,6% zasięgu ruchu AB. Po zmianie tendencji w punkcie C obserwujmy spadek ceny aktywu aż do punktu D. Zasięg ruchu CD powinien należeć do przedziału od 127% do 161,8% zasięgu ruchu BC[17]. W punkcie D inwestorzy otrzymują sygnał zajęcia pozycji długiej. Minimalny zasięg zwyżki DT wynosi 61,8% zasięgu CD. Całkowity zasięg ruchu AD wynosi 78,6% zasięgu ruchu XA i ma kluczowe znaczenie przy rozpoznawaniu idealnego wzoru Gartley'a. Jeśli w punkcie T dojdzie do przebicia linii trendu wyznaczonej przez punkty A i C, wtedy należy mówić o formacji zmiany trendu wyższego stopnia[18].

W zmodyfikowanej formie inni autorzy określają, że zasięg BC zawiera się w przedziale od 0,382 do 0,886 ruchu AB. Pomimo różnych wariancji zniesień Fibonacciego najbardziej wiarygodne punkty zwrotne występują przy zniesieniu 0,618 w punkcie B oraz 0,786 w punkcie D. Co więcej idealny układ Gartley'a zawiera w sobie opisaną wcześniej strukturę ABCD, która występuje jednocześnie ze zniesieniem 0,786*XA oraz zniesieniem zewnętrznym BC (1,272 lub 1,618). Najistotniejszym aspektem który charakteryzuje formacje Gartley jest punkt B występujący na zniesieniu 0,618 fali XA.Wszystko poparte tezami i rysunkiem jak wyjdzie to się okaże.PS zamieszczam inny przykład z zastosowani analizy harmonicznej na edku na wykresie W1.Uf to się rozpisałem,mam nadzieje że się sprawdzi ,życzę dużo pipsów każdemu :pray:

Dodano po 3 godzinach 27 minutach:

co do wykresu to ostrożnie bo może być jeszcze zmyłka w dół do poziomu 13390 13370 i dopiero odbicie w górę o ile moja prognoza jest słuszna.Jak na razie to wydaje mi się że moje założenia są poprawne a czy tak będzie to się okaże .ps zamieszczam sprostowanie na trzecim jest minimalny błąd z oznaczeniem punktu B w formacji. To poprawiony z dokładnym opisem RYSUNEK 1 OBOWIĄZUJE ZAŁOŻENIA SIĘ NIE ZMIENIŁY :lol: :lol: :lol: TROCHĘ NAMIESZAŁEM :lol: :lol: :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
cugan
Maniak
Maniak
Posty: 3407
Rejestracja: 16 paź 2008, 10:50

Nieprzeczytany post autor: cugan »

bub dalej :idea:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji autora.Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.

Bemowo

i co dalej

Nieprzeczytany post autor: Bemowo »

Załączam analizę edka. rys 22
Jest to wariant wzrostowy!

Dodano po 5 godzinach 22 minutach:

biorąc pod uwagę szereg czynników jakie mają obecnie miejsce na USD/PLN,
SP500 i EUR/USD. Wydaje mi się powstanie struktury RGR dość prawdopodobne.
Czy minister Rostowski uratuje Europę? rys 23

Dodano po 16 godzinach 44 minutach:

formacja RGR odchodzi w niebyt historii
eurodolar zatrzymał się na dolnym ograniczeniu kanału.
W tym miejscu wypadło także 127% względem fali 3.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

lajza
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 09 cze 2010, 12:02

Nieprzeczytany post autor: lajza »

zbyt łatwe ?

czy Azja tzn Japonia Chiny Indie Emiraty
zechcą podnieść rynek

nie
bo po co ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ