EUR PLN jak dalej?

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
maynard77
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 17 maja 2008, 14:08

Nieprzeczytany post autor: maynard77 »

ktos oczekuje wybicia ?? np. na 4.035 ??

Dodano po 22 godzinach 52 minutach:

biorac piod uwage fakt ze eu/us spadl w piz... nizej , a eu/pln juz sie tlucze w gore , znaczyloby ze w polsce sie recesja szykuje ;), ale moze na wiosne jak juz budowlanka pelna para ruszy , zas eu poleci w dol , ale juz chyba nie tak nisko , teraz przez zime moze sie tulac w rejonie 4-4.2 , no chyba ze to juz czas na 4.35

ktos ma jakas teorie ?

Jankes
Gaduła
Gaduła
Posty: 351
Rejestracja: 13 paź 2008, 08:44

Nieprzeczytany post autor: Jankes »

Koledzy, czy jest szansa aby kurs EUR/PLN zleciał w okolice 4.00 w najbliższym czasie? Interesuje mnie to ponieważ muszę zakupić EUR w kantorze a nie wiem czy teraz, czy po nowym roku ?

Generalnie zakup powyżej 4,17 to dla mnie strata.

Pozdr i dziękuję,
Janusz
Niechlujne, pozbawione interpunkcji i pełne błędów wiadomości to tak, jakbyś komuś np. postawił piwo w usyfionym, klejącym się kuflu z pływającą muchą w środku i tłumaczył się, że masz problemy z myciem naczyń...

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

Panowie nie wiem czy ktoś zuważył, ale Oanda podała że na D1 ich zdaniem widać (dla nas pozytywny obraz) niesamowitego umocnienia złotego.

Przyjęli pozycję z 4.08 z targetem do dołka z 30-Paź - 3.47, stop na 4.25
Myślicie że możliwe jest, AŻ tak spore umocnienie naszej waluty ??
------------------------
Lepiej nie zarobić, niż stracić.

RAPczyn
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2007, 23:12

Nieprzeczytany post autor: RAPczyn »

Moje "życzenie" odnośnie pary.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zbyszko_gno
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 18 wrz 2007, 16:45

Nieprzeczytany post autor: zbyszko_gno »

Naskubałem sporą kwotę pomiędzy północą a 1 w nocy, bo potem rozszerzyli spread, ale broker zagroził mi że jeśli jescze raz takie coś zrobię wykorzystując te nierynkowe ceny to anuluje wszystkie zlecenia . Ma prawo ?? Bo SL przy takich cenach się załączają i jakoś nie mogą ich anulować - Baaa więcej - przy gwałtownych ruchach stop się przesuwa sam wyżej i zrealizuje stopa po najwyższym punkcie!
------------------------
Lepiej nie zarobić, niż stracić.

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Bardzo ciekawa sytuacja na EURPLN. U mnie w pracy poszła dzisiaj plotka, pochodząca rzekomo z NBP, że 5 zł padnie i jest duża szansa na kiludniowe poziomy grubo powyżej - dzisiaj mieliśmy preludium. Każda korekta w okolice 4,6 wydaje się w tym momencie moim zdaniem doskonałą okazją do niemal pewnej inwestycji - minimalne jest prawdopodobieństwo zejścia do 4,4-4,36 przed atakiem na 5 zł, poniżej właściwie żadne. TP pod pięcioma złotymi.


Jeden z dużych banków zaczął wystawiać opcje ze strikie'm na 3.9 i terminem sześciomiesięcznym, podobno łączny nominał już przekroczył 200 mln. Tenor - 6 miesięcy. Ja powyżej pięciu złotych zamierzam wejść w złotówkę długoterminowo na możliwie dużą kwotę, niewykluczone, że o 50 groszy będziemy w stanie się cofnąć w ciągu miesiąca. Dopiero potem powinny zacząć się schody.

cbs
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:46

Nieprzeczytany post autor: cbs »

z ta opcja to juz w zeszlym tygodniu slyszalem, ze jakis wiekszy name kupil puta ze strikiem 3,90 na sierpien 2009, nominal 150 mln wtedy byl tej opcji. taka opcja kosztowala na rynku 500pkt (przy takim nominale wynegocjowana na pewno lepsza cena)
Do tego korytarz poszedl tez kilkadziesiat mln pln RR 4,00-5,00, takze spekula niedlugo chyba chce zmienic front na zlotowce.
Trzeba sie chyba szykowac na shorty wieksze. Niech sie najpierw wystrzelaja tylko.

Awatar użytkownika
Ts_A
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 610
Rejestracja: 11 wrz 2007, 07:50

Nieprzeczytany post autor: Ts_A »

Pierwsze wsparcie ema14 dlugo raczej nie pociagnie zwazywszy ze GBP/JPY wlasnie odjezdza w dluga podroz. :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Jak korpusik zmieni się na czarny i zamknie blisko low to ja nie będę miał zbędnych pytań. W sumie to już kilka pytań stało się zbędnych. 4,28? 4,00?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Zaczekam aż sygnał się potwierdzi, bo inaczej to ruletka ze zbyt dużym stopem :) Choć kto wie, jeżeli negocjują już współczynnik wymiany i ten jest znacząco niższy to te poziomy są wręcz idealne.

Zadałeś mi dylemat, bo miałem trzymać się od shortów z daleka teraz.

EDIT:

I już dylematu nie ma. Trzeba czekać, rynek to lekcja cierpliwości.
Trade what you see, NOT what you hear or think

ODPOWIEDZ