EUR PLN jak dalej?

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Od 11 maja złotówka dość dynamicznie zaczęła tracić na wartości, choć to zjawisko można chyba nazwać bardziej odreagowaniem po dwumiesięcznym trendzie spadkowym podczas którego EUR/PLN straciło 22,5 grosza (ok. 18%). W dniu wczorajszym po raz drugi w maju para ta pokonała spadkową linię trendu - czy tym razem skutecznie? Jeśli tak to pokonanie oporu w rejonie 3.97 powinno dać impuls do dalszego umocnienia się europejskiej waluty względem PLN. Przy takim scenariuszu pierwszym punktem docelowym będzie psychologiczna bariera 4.00, co może otworzyć drogę do lokalnego szczytu z marca - 4.10.

W innym wypadku bardzo prawdopodobne będzie wejście rynku EUR/PLN w konsolidację, gdzie istotnym, długoterminowym wsparciem jest 3.89, a następnie 3.81.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

HEX
Gaduła
Gaduła
Posty: 331
Rejestracja: 15 cze 2009, 16:31

Nieprzeczytany post autor: HEX »

Euro w najbliższym czasie 4,010 a później zobaczymy.
Some times the only response is "shit happens" and "you can't win them all."

vove
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:03

Nieprzeczytany post autor: vove »

Co myślicie o tej parze? Ja stawiałem, że rozpoczęliśmy spadki, które zabiorą nas w okolice 4.10, ale to już się chyba nie wydarzy w tym roku :? Euro drożeje w stosunku do złotówki lecąc w dół na parach z dolarem, funtem i jenem. Ehh.

Kredytobiorca
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2010, 07:57

Wasze prognozy kursy euro/pln na koniec 2011 roku

Nieprzeczytany post autor: Kredytobiorca »

Moje dotychczasowe przemyślenia legły w gruzach Byłem przekonany, że w połowie września Euro będzie kosztowało ok 3,85. Jednak to nierealne :(. Jestem ciekaw, jaki kurs Euro prognozujecie na dzień 31-12-2011. Ja stawiam na 4,1zł za 1 Euro

vove
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:03

Re: Wasze prognozy kursy euro/pln na koniec 2011 roku

Nieprzeczytany post autor: vove »

Kredytobiorca pisze:Moje dotychczasowe przemyślenia legły w gruzach Byłem przekonany, że w połowie września Euro będzie kosztowało ok 3,85. Jednak to nierealne :(. Jestem ciekaw, jaki kurs Euro prognozujecie na dzień 31-12-2011. Ja stawiam na 4,1zł za 1 Euro
Ja mocno wierzyłem, że w grudniu już będzie około 3.90, jednak z tym co się dzieje teraz to coraz bardziej jestem zdania, że euro zacznie tanieć dopiero od przyszłego roku. Na razie ciężko powiedzieć jak się zachowa rynek, trzeba poczekać z tydzień albo dwa i patrzeć co się będzie działo. Przynajmniej ja jestem takiego zdania.

axb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:06

Nieprzeczytany post autor: axb »

jaki opór będzie realny gdzie jest miejsce na korekte -

vove
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 20 sty 2011, 17:03

Nieprzeczytany post autor: vove »

axb pisze:jaki opór będzie realny gdzie jest miejsce na korekte -
Na razie balansujemy na oporze, którym jest 4,33 a kolejny po nim 4,57 przy czym są to opory i wsparcia z 2009 roku.

Klimek
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:57

Nieprzeczytany post autor: Klimek »

Zgadzam się z przedmówcą. Jak przebijemy się przez 4,33 to szybko możemy się znaleźć w okolicy 4,40 a stamtąd już prosta droga do szczytów z 2009 roku. Jednak wydaje mi się że okolice 4,38 – 4,40 powinny wytrzymać trochę dłużej i pozwolić na jakąś korektę. Warto przy tym pamiętać, że wystarczy jedna zła informacja przy tak rozchwianym rynku i poziomy pękają jak zapałki….

gaju
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:00

Nieprzeczytany post autor: gaju »

Moja prognoza: euro złoty cały czas znajduje się w trendzie wzrostowym (czerwona linia na wykresie). Obecnie testowane są bardzo ważne miejsca. Z jednej strony wykres będzie próbował przełamywać wzrostową linię trendu, z drugiej aktualnie atakowane jest silne wsparcie na 4,36. Dlatego jeśli w najbliższych dniach podaż solidnie przebije owe ograniczenia, to eur/pln może dojść w okolice 4,3350 – i kolejnego istotnego wsparcia na 4,32, skąd pewnie najbliższym celem ataku będzie 4,28. Jeżeli jednak popyt wyprowadzi kontrę ponad poziom oporu - na 4,40, to następny opór to dopiero okolice 4,43.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

tara
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2010, 16:24

Nieprzeczytany post autor: tara »

mozecie napisac jakie sa wasze prognozy na euro/pln .. czytałam ,ze jest w objeciach misia co to znaczy ?

ODPOWIEDZ