EUR PLN jak dalej?

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
Awatar użytkownika
archi2day
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2009, 21:34

czy eurusd kluczem do eurpln ?

Nieprzeczytany post autor: archi2day »

wydaje mi się że przy ostatnich spadkach na eurusd (w tym tygodniu) nasza złotówa zareagowałą jakoś mniej nerwowo... przy obecnej korekcie na eurusd, rokowania na jej umocnienie jakoś oddalają się w czasie, analitycy in g rokują ze 4,00 osiągnie w listopadzie, cóż jestem większym optymistą , tylko czy to popłaca ? :-)

---------------------------------------------
life is brutal and full of zasadzkas

Awatar użytkownika
archi2day
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 20 lut 2009, 21:34

za dużo tych możliwości

Nieprzeczytany post autor: archi2day »

wiem, wiem, że rynek daje nieskończoną ilość scenariuszy dla każdego kursu ... ale takie opcje że albo wzrośnie albo spadnie to przypominają prognozę starego bacy, który zapytany o prognozę pogody na następny dzień powiedział że "jutro będzie padał deszcz , albo i nie będzie"

kombinuję życzeniowo (pod otwarte S-y), że jednak setki milionów dotacji EU zrobią swoje, po wtóre kto powiedział że USD dalej będzie się umacniał ... rajd jaki nam zafundował od początku roku też powinien trochę wyhamować, zatrzymać się a może jakaś korekta ... te dwa czynniki razem no i od razu lepiej się czyta prognozę ing (z 23.08) z kursem 3,90 na grudzień br.

----------------------------------------------
life is brutal and full of zasadzkas

Zespol_FMCM
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:36

Nieprzeczytany post autor: Zespol_FMCM »

Warto zauważyć pewną dysproporcję w zachowaniu polskiej waluty w stosunku do euro i dolara. USD/PLN przebił wsparcie na poziomie 3zł i otworzył drogę do nowych minimów, natomiast EUR/PLN utknął w bardzo wąskim kanale pomiędzy 3,92 - 3,96. Wszelkie komentowanie obecnych niewielkich wahań wydaje się bezcelowe. Próby naruszenia i wybicia górą z konsolidacji również nie przyniosły dalszego efektu w postaci testu przynajmniej zakresu 4zł. Patrząc na wykres w średnim terminie (3 miesiące) widać, że dopóki któraś ze stron nie podejmie bardziej wyraźnych decyzji, możemy tkwić w tym kolejne tygodnie. Jednocześnie mocne zejście pod 3,92 wygeneruje sygnał sprzedaży, dzięki czemu będziemy mogli zejść nawet w pobliże dołka rocznej fali spadkowej w pobliżu 3,80-3,85. Jednak biorąc pod uwagę słabość relatywną słabość złotego w stosunku do euro, należy przyjąć, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem będzie kolejny powrót w okolice 4-4,02. Te okolice już prawie 10krotnie powstrzymywały zapędy byków, dlatego ewentualny udany test tych okolic może przynieść trwalszą tendencję zwyżkową.
Póki co na rynku panują dobre nastroje. Kurs EUR/USD rośnie, co sprzyja walutom krajów wschodzących. Apetyt na ryzyko widać również na polskiej giełdzie, gdzie znajdujemy się w pobliżu rekordów obecnego długoterminowego trendu. Kolejne doniesienia w postaci danych makro są interpretowane na korzyść optymistów za co odpowiadają bardzo dobre nastroje globalne. Jednak czara goryczy wkrótce może się przelać. Kłopoty krajów PIIGS są nadal aktualne. Pamiętajmy również, że rynki podlegają trendom, które się stale zmieniają.
Ewentualny odpływ gotówki z zagranicy może spowodować szybką przecenę EUR/PLN. Dla cierpliwych traderów taki scenariusz może okazać się niezłym sposobem na zarobek. Istotność oporu zakresu 4-4,02 powoduje, że jego przebicie okaże się podstawą do średnioterminowej zmiany trendu. Target takiego wybicia to okolice to co najmniej 4,15.
Argumentem dla takiego scenariusza jest fakt, że nawet bardzo dobre nastroje na rynku nie potrafią zepchnąć kursu EUR/PLN poniżej 3,92 co oznacza, że gdy tylko sentyment się pogorszy można oczekiwać mocnego ruchu w górę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

giełdowytalent
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 21 paź 2010, 10:40

Nieprzeczytany post autor: giełdowytalent »

Widzę to dokładnie. jednak pojawiły się na rynku informacje, ze kilku duzych graczy z branży energetycznej chce robić zakupy w Polsce. Ciekawe jak to wpłynie na kurs EUR/PLN?

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Długoterminowy -spadkowy,średnoiterminowy-wzrostowy

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

Wygląda na koniec korekty,ale jest miejsce na konsole 3,95-98

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

[img]http://www.kondek_2007.republika.pl/ep130311.gif[/img]

Witam, wykres tygodniowy pokazuje mi tak:
1. Długoterminowy trend spadkowy został złamany. +2
2. Podczas konsolidacji pojawił się średnioterminowy trend spadkowy. -1
3. Silny opór na majowych szczytach. +0,5
4.Przewidywany zasieg z podwójnego dna.
5. Podwójne dno i wyznaczenie wsparcia na 3.8193. +1

Podsumowując: 78% szans że pójdzie w górę rynek.


Wykres dzienny:
[img]http://www.kondek_2007.republika.pl/ep130311d.gif[/img]

1. Średnioterminowy trend spadkowy i odbicie od niego. -2
2. Krótkoterminowy trend wzrostowy. +1
3. trend wzrostowy po sforsowaniu trendu spadkowego.
4. Opór 4.1032
5. Wsparcie 3.8193
6. Dywergencja na CCI. -1
7. Spadająca gwiazda w piątek. -1

80% szans że rynek w tym tygodniu spadnie ;-)
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

michal52
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 07 mar 2009, 15:59

Nieprzeczytany post autor: michal52 »

Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś gra długoterminowo na np spadki na euro\pln? Wydaje mi się, że może to być zyskowne, biorąc pod uwagę obecne poziomy, dodatkowo na plus działa w tym wypadku dodatni swap. Wczoraj zająłem jedną pozycję i zastanawiam się, czy może potraktować ją bardziej długoterminowo, proszę o wszelkie porady. :)

Awatar użytkownika
Kovis
Gaduła
Gaduła
Posty: 246
Rejestracja: 15 maja 2006, 19:46

Nieprzeczytany post autor: Kovis »

Popieram poprzedniej wykresy - uważaj na przebicie 4.045 -może pojawić się bardzo szybko 4.10 / 4.20.
właśnie wychodzą...
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kondek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 501
Rejestracja: 26 maja 2009, 17:17

Nieprzeczytany post autor: Kondek »

Witam,
od niedzieli trochę się pozmieniało. Dawałem 80% szans, że rynek spadnie, a tu psikus. Średnioterminowa linia trendu została sforsowana. Jednak w te wzrosty nie wierzę za bardzo, bo wpadliśmy w klin wzrostowy i dzisiejsze wybicie może byc fałszywe. Obstawiam ze rynek wybije dołem. Jeśli wybije góra to pierwsza przeszkoda na 3,10 (szczyty z grudnia 2010).

[img]http://www.kondek_2007.republika.pl/ep150311d.gif[/img]
Konsekwencja i żelazne zasady to droga do sukcesu

ODPOWIEDZ