EUR/GBP

Czyli co się już wydarzyło, co się dzieje obecnie oraz jaka będzie najbliższa i dalsza przyszłość na rynku Forex.
sonia123
Gaduła
Gaduła
Posty: 182
Rejestracja: 05 sie 2013, 20:03

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: sonia123 »

co o tym myslicie? Wykres tygodniowy
Obrazek
Jest szansa na 0.75? Warto ustawic sie na sprzedaz?

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Dzisiaj analiza pary crossowej, czyli bez udziału dolara amerykańskiego. Od kilku miesięcy kurs znajdował się w formacji klina zniżkującego, z którego wybicie nastąpiło 7 marca. Po tak dużej przecenie euro wydaje się, że obecna konsolidacja to tylko okazja do zajęcia pozycji długiej, gdyż nie po to klin formował się pół roku. Kolejnymi poziomami oporu są kolejne, coraz to niższe szczyty w ruchu spadkowym. Najbliższym punktem obrony to okolice 0,8290. Na wpływ notowań tej pary może mieć pośrednio (poprzez EUR/USD) środowe posiedzenie FOMC, być może z tego powodu nie obserwujemy w ostatnich dniach silnych ruchów. Być może, jesteśmy po uformowaniu się fali 1 i przed największą falą wzrostową 3 (fala 2 może być tzw. korektą w locie w postaci przyhamowania zwyżek). Otwarcie pozycji długiej będzie mogło być zrealizowane, gdy zostanie pokonany lokalny opór na 0,8380.
LONG
Buy stop: 0,8390
TP (1): 0,8460 TP (2): 0,8575 TP (3): 0,8640
SL: 0,8320
SHORT
Sell stop: 0,8275
TP: 0,82
SL: 0,8330
DLA POSIADACZY WALORU (LONG)
TP (1): 0,8460 TP (2): 0,8575 TP (3): 0,8640
SL: 0,8320
DLA POSIADACZY WALORU (SHORT)
TP: 0,8350
SL: 0,8405
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

[quote="arkopolo07"]Dzisiaj analiza pary crossowej, czyli bez udziału dolara amerykańskiego. Od kilku miesięcy kurs znajdował się w formacji klina zniżkującego, z którego wybicie nastąpiło 7 marca. Po tak dużej przecenie euro wydaje się, że obecna konsolidacja to tylko okazja do zajęcia pozycji długiej, gdyż nie po to klin formował się pół roku. Kolejnymi poziomami oporu są kolejne, coraz to niższe szczyty w ruchu spadkowym. Najbliższym punktem obrony to okolice 0,8290. Na wpływ notowań tej pary może mieć pośrednio (poprzez EUR/USD) środowe posiedzenie FOMC, być może z tego powodu nie obserwujemy w ostatnich dniach silnych ruchów. Być może, jesteśmy po uformowaniu się fali 1 i przed największą falą wzrostową 3 (fala 2 może być tzw. korektą w locie w postaci przyhamowania zwyżek). Otwarcie pozycji długiej będzie mogło być zrealizowane, gdy zostanie pokonany lokalny opór na 0,8380.

SHORT
Sell stop: 0,8275
TP: 0,82
SL: 0,8330


mógłbyś wyjaśnić skąd się bierze takie zlecenie ?
jak to się ma do analizy falowej i klina zniżkującego bo nie mogę za nic tego pojąć i dopasować :(

jak na załączniku na bardziej szczegółowym wykresie 4H
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Pozimy były ustalane na wykresie D1, więc mogą być jakieś rozbieżności w porównaniu z niższym interwałem.

Sell stop: ustalony na podstawie szczytu świecy z 24 lutego
TP: wynika z 2 aspektów, po 1 do około tych poziomów docierała cena, po czym mieliśmy zwrot ku górze, a po 2 to równy poziom, gdzie działa psychologia
SL: na podstawie długiej świecy 6 marca ( dokładniej jej 50% )

P.S. To moje własne podejście. Osobiście korzystam z metody (jak ja to określam) MPA (Modification of Pice Action), czyli do zwykłej PA dodaję formacje liniowe + świecowe, rzadko korzystam z oscylatorów, Fibo czy Elliota. :)

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

arkopolo07 pisze:Pozimy były ustalane na wykresie D1, więc mogą być jakieś rozbieżności w porównaniu z niższym interwałem.

Sell stop: ustalony na podstawie szczytu świecy z 24 lutego
TP: wynika z 2 aspektów, po 1 do około tych poziomów docierała cena, po czym mieliśmy zwrot ku górze, a po 2 to równy poziom, gdzie działa psychologia
SL: na podstawie długiej świecy 6 marca ( dokładniej jej 50% )

P.S. To moje własne podejście. Osobiście korzystam z metody (jak ja to określam) MPA (Modification of Pice Action), czyli do zwykłej PA dodaję formacje liniowe + świecowe, rzadko korzystam z oscylatorów, Fibo czy Elliota. :)

nie mam zamiaru się wdawać w polemikę ani podważać tego co piszesz bo nie o to tu chodzi i daleki jestem od tego , ale jak czytam coś co moim skromnym zdaniem nie pasuje nijak do uzasadnienia to zabieram głos , bo pokazałeś to publicznie na forum

dodaję 3 załączniki które mogą się przydać do wyjaśnienia moich watpliwości

więc do rzeczy
1.nie wiem czy tylko ja odniosłem takie wrażenie ale odwołujesz się w pierwszym poście analizy eurgbp do klina zniżkującego oraz jednak fal jako uzasadnienie teorii wzrostu z która notabene zgadzam się w 100 procentach , ale zlecenie sellstop nijak do tej teorii nie pasuje , a już raczej na pewno w tym miejscu
dlaczego to :
- załącznik 1 - eurgbp2 gdzie wariant Twój i mój liczenia fali
- miejsce wynikające z Twojej analizy moim zdaniem nadaje się na idealny buylimit
- jeżeli przyjmujesz że może pojawić się "fala pędząca " jako dwójka to bardzo duże ryzyko
fale 2 wg statystyk zawierają się w zniesieniach od 50 do 62 procent w prawie 73 % przypadków
załącznik nr eurgbpa oraz eurgbp2b
ale nawet gdyby przyjąć taka wersję że może się zdarzyć to gdzie miejsce na sprzedaż , skoro fala pędząca jest oznaką wyjątkowej siły rynku ?
- klin zniżkujący - wszystko ok , ale jeżeli spełniony jest podstawowy warunek teorii czyli podobnie jak w trójkącie mamy wyjście w górę po mniej niż 3/4 to daje nam przewagę na rynku i oznacza ni mniej ni więcej tylko duże prawdopodobieństwo dojścia do zasięgu klina zniżkującego czyli podstawy tworzenia - ona akurat pokrywa się z projekcja 4,236 fali ostatniej dwójki w klinie
no więc po co narażanie na sellstop ?
wiadomo przecież że kliny maja to do siebie że zanim zaczną wypełniać zasięg to często testują po wyjściu ponownie obszar minimów , a co najmniej 62 procent , a tam właśnie wypada około 8270-75

więc moim zdaniem więcej zdecydowanie przemawia za narażaniem się tym zleceniem niż szansą na zarobek
ale oczywiście wszystko zweryfikuje rynek
i nie traktuj tego jako jakiś atak na Ciebie , po prostu czasami zaglądam i jak mi się coś nie zgadza to wole się upewnić , a nuż coś komuś w ten sposób jak nie pomoże to przynajmniej zapali lampke ostrzegawczą :)

pozdrw
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Widzę, że podchodzisz bardzo naukowo do problemu :) O falach wspomniałem tylko, lecz jak napisałem 2 w formie "w locie" to miałem na mysli, że nie zejdzie w dół, a "pokonsoliduje się". Użyta formacja klina ma tylko pokazać, że prawdopodobnie mamy długoterminowy odwrót trendu. Co do zleceń na jakiej podstawie je wykreślałem to już napisałem na górze. Fale nie służą mi do wykreślania poziomów wejścia/wyjścia, a jedynie do prawdopodobnego określenia czy w takim, a nie innym obszarze warto szukać otwarcia/zamknięcia pozycji. Więc tak jak pisałem, że na 0,8290 jest poziom wybicia z formacji, stąd mogę przypuszczać, że zejście poniżej spowoduje głębszy ruch ku dołowi.

Raz jeszcze podkreślam, że to moje poglądy, więc nikt nie musi się pod tym podpisywać, o czym z resztą piszę na swojej stronie, gdzie umieszczam różne analizy. Jakby co to więcej info na PW. :)

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

[quote="arkopolo07"]Widzę, że podchodzisz bardzo naukowo do problemu :) O falach wspomniałem tylko,

naukowo to raczej nie :)
ot kiedyś w dawnych latach pomagałem pisać w USA oprogramowanie z tego zakresu więc teoria też jest potrzebna , a jak się ją też przez 20 kilka lat stosuje w praktyce to się utrwala
ale też nie trzymam tego dla siebie bo nawet chyba wczoraj komuś tutaj materiały podsyłałem na prv bo uważam że są przydatne

ale ok, koniec , i tak zawsze rynek będzie miał rację

pozdrw

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Na wykresie EUR/GBP wciąż obserwujemy silny trend spadkowy, który w głównej mierze podyktowany był polepszającą się sytuacją gospodarczą w UK i mrzonkami o możliwości podwyżki stóp przez BoE jeszcze w tym roku. Aktualnie zbliżyliśmy się do bardzo istotnej strefy wsparcia pomiędzy o,8175 a 0,8155. Sforsowanie dolnej bariery powinno otworzyć drogę do dalszych zniżek. Dodatkowo będzie ono prawdopodobnie równoznaczne z wybiciem się ceny dołem z kanału spadkowego, który formuje się od ponad miesiąca. Pierwszym celem dla shorta powinny być okolice 0,8090 (minima ze stycznia 2013), później 0,8030 (grudzień 2013). Otwarcie ewentualnej pozycji długiej można rozważyć dopiero po pokonaniu 0,8258, lecz sytuacja fundamentalna nie powinna raczej temu sprzyjać. Wczoraj Mario Draghi jednoznacznie stwierdził, że czerwcowe projekcje makro będą kluczowe co do dalszych działań EBC. Gdy będą one sprzyjały EBC zdecyduje się na cięcie stóp procentowych (nie wiadomo jednak czy wszystkich, czy kilku). Na skutek tych słów rozpoczęła się lawina na EUR/USD, która przyczyniła się do realizacji prognozy spadkowej na tejże parze (EUR/USD). Dzisiaj istotne dla analizowanego crossa powinny być dane z UK, które poznamy o 10:30, więcej TUTAJ.

LONG
Buy stop: 0,8270
TP: 0,8310
SL: 0,8245
SHORT
Sell stop: 0,8142
TP (1): 0,81 TP (2): 0,8040
SL: 0,8185
DLA POSIADACZY WALORU (LONG)
TP: 0,82
SL: 0,8142
DLA POSIADACZY WALORU (SHORT)
TP (1): 0,81 TP (2): 0,8040
SL: 0,8185
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

arkopolo07
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 29 wrz 2013, 16:00

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: arkopolo07 »

Notowania EUR/GBP przemieszczają się od dłuższego czasu w kanale spadkowym i dotychczas każda próba wybicia była okazją do zajęcia pozycji przeciwstawnej. Tym razem wydaje się być podobnie, cena przetestowała górne ograniczenie kanału po czym wróciła do jego wnętrza. Obecnie celem dla zniżek jest poziom minimum rejony wsparcia, dalej zaś dolne ograniczenie kanału trendowego. Kluczowym oporem wydaje się być zaś 0,8150 – jego sforsowanie najprawdopodobniej zanegowałoby dalsze spadki. W dłuższej perspektywie za siłą funta przemawiają oczywiście rosnące oczekiwania co do podwyżki stóp, zaś za słabością euro cały pakiet środków luzujących, jaki w dniu wczorajszym wprowadził Mario Draghi. Dzisiaj mamy pierwsze tego efekty w postaci znacznie niżej notowanych stawek EURIBOR.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojwrobel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 24 mar 2009, 08:36

Re: EUR/GBP

Nieprzeczytany post autor: wojwrobel »

Witam

panowie co sadzicie o tej parce dawac juz L czy jeszcze czekac?

bo jak dla mnie to wyglada zachecajaco

ODPOWIEDZ