eu bot test od 1000 zł

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Dziś też był ten schemat na H4, ale na LONG. SPadkowa , potem doji, na której na samym dole otworzyłem Short, i potem była wzrsotowa jak widać. Ale nie grałem pod to, ale widziałem to dziś. Ale tutaj w IC jest inna strefa, bo to też na innej strefie, u innego brokera w tym miejscu będzie inna świeca. To też biorę pod uwagę pisząc o filtrowaniu.

To jest setup który dla mnie daje chwilową przewagę...

To tyle.
EURUSDH4 doji.png
A tak wyglądał ruch (to co jest pomiędzy tymi czerwonymi pionowymi kreskami) już teraz to wiemy jak wyglądał ruch tworzący tą swięce wzrostową na H4. Czyli widzisz te 2 świece i potem zakładasz że będziesz grał na L. I możesz zejść niżej i szukać okazji do skalpu itd. Okno spekulacyjne. Chwilowa przewaga którą można jakoś wykorzystać. Tak samo testowałem lewarowanie EA jak wygląda takie agresywne dokładanie kolejnych pozycji. Tylko to już jest kombinowanie niepotrzebne.... Widzisz setup otwierasz blisko ceny otwarcia i trzymasz do zamknięcia świecy. Czyli grasz o korpus świecy. Próbujesz złapać ruch tworzący korpus świecy. To wszystko. Reszta to już kombinowanie.
EURUSDM1. okno spekulacyjne na m1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2022, 19:00 przez rookie2, łącznie zmieniany 4 razy.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Ok, teraz wiem więcej.
Oczywiście, że taki prosty układ dwuświecowy da się zakodować w bardzo prosty sposób.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 18:36
Dziś też był ten schemat na H4, ale na LONG. SPadkowa , potem doji, na której na samym dole otworzyłem Short, i potem była wzrsotowa jak widać. Ale nie grałem pod to, ale widziałem to dziś. Ale tutaj w IC jest inna strefa, bo to też na innej strefie, u innego brokera w tym miejscu będzie inna świeca. To też biorę pod uwagę pisząc o filtrowaniu.

To jest setup który dla mnie daje chwilową przewagę...

To tyle.
EURUSDH4 doji.png
To spoko!, Ale dlaczego, wtedy grałeś Short, i to po bardzo niekorzystnej cenie?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 18:36
Dziś też był ten schemat na H4, ale na LONG. SPadkowa , potem doji, na której na samym dole otworzyłem Short, i potem była wzrsotowa jak widać. Ale nie grałem pod to, ale widziałem to dziś. Ale tutaj w IC jest inna strefa, bo to też na innej strefie, u innego brokera w tym miejscu będzie inna świeca. To też biorę pod uwagę pisząc o filtrowaniu.

To jest setup który dla mnie daje chwilową przewagę...

To tyle.
EURUSDH4 doji.png
A tak wyglądał ruch (to co jest pomiędzy tymi czerwonymi pionowymi kreskami) już teraz to wiemy jak wyglądał ruch tworzący tą swięce wzrostową na H4. Czyli widzisz te 2 świece i potem zakładasz że będziesz grał na L. I możesz zejść niżej i szukać okazji do skalpu itd. Okno spekulacyjne. Chwilowa przewaga którą można jakoś wykorzystać. Tak samo testowałem lewarowanie EA jak wygląda takie agresywne dokładanie kolejnych pozycji.
EURUSDM1. okno spekulacyjne na m1.png
Tak, oczywiście, jeżeli mam rozgrywać Long po zamknięciu H4, według twojego setupu, to na M15, M5, albo i M1.
W ten sposób:
EURUSDM15.jpg
Bo na H4 jest trend wyraźnie spadkowy, to granie Longów nie ma sensu na H4.
A na M15 widzę co jest rozgrywane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

Teraz masz na M30 ten schemat. Długa spadkowa, doji i kolejna może być wzrostowa. Na M30. Czyli mamy jeszcze 24 minuty do zamknięcia tej świecy bo jest dopiero 6 minut od otwarcia. Ale już daleko od ceny otwarcia.
EURUSDM30 - kolejmny setup.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2022, 19:07 przez rookie2, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 19:05
Teraz masz na M30 ten schemat. Długa spadkowa, doji i kolejna może być wzrostowa.EURUSDM30 - kolejmny setup.png
Ja o tych setupach pisałem w 2013-tym, na ForexFactory.
Tam pisałem o PTECZ i TBCZ, i jak to analizować od najwyższych interwałów w dół.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

No ale jak będziesz łapał wszystko to będziesz tracił. Dlatego najlepsze są jak jest najpierw długa świeca z małymi knotami, długim korpsuem, potem doji które wybija low/high tej poprzedniej świecy i robi reversal bara tak jakby.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 19:10
No ale jak będziesz łapał wszystko to będziesz tracił. Dlatego najlepsze są jak jest najpierw długa świeca z małymi knotami, długim korpsuem, potem doji które wybija low/high tej poprzedniej świecy i robi reversal bara tak jakby.
Oczywiście, że jak będziesz łapał wszystko i nie miał RR>=1, to będziesz tracił.
Dlatego, po pierwsze, gra z trendem wyższego rzędu daje większe szanse na dobry RR.
Oraz łapanie korzystnych cen daje większe szanse na dobry RR.
I przede wszystkim, wiedza o optymalnym poziomie TP daje większe szanse na dobry RR i że cena dojdzie do TP.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
18 kwie 2022, 19:16
rookie2 pisze:
18 kwie 2022, 19:10
No ale jak będziesz łapał wszystko to będziesz tracił. Dlatego najlepsze są jak jest najpierw długa świeca z małymi knotami, długim korpsuem, potem doji które wybija low/high tej poprzedniej świecy i robi reversal bara tak jakby.
Oczywiście, że jak będziesz łapał wszystko i nie miał RR>=1, to będziesz tracił.
Dlatego, po pierwsze, gra z trendem wyższego rzędu daje większe szanse na dobry RR.
Oraz łapanie korzystnych cen daje większe szanse na dobry RR.
I przede wszystkim, wiedza o optymalnym poziomie TP daje większe szanse na dobry RR i że cena dojdzie do TP.
Nom, dlatego kombinuję jak z tych setupów wycisnąć maksimum. Na razie mam tylko pomysły i wstępne testy EA. Jakoś bardziej efektywnie żeby wykorzystać lewar i ten chwilowy trend. Ale póki co gram tak prosto. Bez EA z zarządzaniem pozycją jak się cofa rynek, itd tego nie ma co ruszać.
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: eu bot test od 1000 zł

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

A to, co piszesz, z tymi knotami, to jest to, co nazywają Shakeout (w dół) i Upthrust (w górę), z teorii Smart Money.
I to jest to, na czym leszcze tracą najbardziej, bo się sugerują nagłym ruchem ceny i wchodzą po najgorszej cenie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ